اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

BOOTLOADER برای PIC16F1937

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

BOOTLOADER برای PIC16F1937

سلام.
    ببخشید من واسه نوشتن این بوت لودر از کجا باید شروع کنم؟
    من سعی کردم استاندارد های AN732 و AN1310 رو بررسی کنم که اولی برای RS232 یجور اختصاصی شده بود و من میخوام USB کار کنم.
    حالا با توجه به اینکه کدهای اماده بخصوص برای MPLAB بسیار نا مفهوم هست،ایا معمول و منطقی هست که من خودم این استاندارد هارا پیاده کنم؟ ایا منطقی است؟
    ایا احتمال موفقیت هست؟و اینکه چه استانداردی را با توجه به PIC16F1937 پیاده کنم؟
    باتشکر

پاسخ : BOOTLOADER برای PIC16F1937

منطورت چیه میخای USB کار کنی؟ 1937 که USB نداره.

نوشتن بوت لودر زیاد هم سخت نیست ولی خب کار می بره. اگه یک نمونه که کار کنه هست دلیلی نیست خودت بنویسی.
    من از Tiny PIC bootloader استفاده کردم بدک نبود.
    البته اگر اون آیسی ای که میخاید نداشته باشه باید یک نمونه شو تغییرات بدید. اسمبلی هست.

دیدگاه

سلام دوستان.این بوت لودر چی هست؟ میشه توضیح بدین؟
      رو به خودت نسبت هستی مده!**دل به چنین مستی و پستی مده! //زانچه نداری ز چه افسردهآ‌ای*و زغم و اندوه دل آزردهآ‌ای؟!//گر ببرد ور بدهد دست دوست*ور بِبَرد ور بنهد مُلک اوست//ور بِکِشی یا بکُشی دیو غم **کج نشود دست قضا را قلم//آنچه خدا خواست همان میآ‌شود**وآنچه دلت خواست نه آن میآ‌شود.
      ....

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amanver
        سلام دوستان.این بوت لودر چی هست؟ میشه توضیح بدین؟
        اولا میکرو باید قابلیت Self Programming داشته باشه. یعنی CPU بتونه روی حافظه اجرایی (فلش) اطلاعات ذخیره کنه.
        بوت لودر یه قطعه کد هست که وقتی میکرو روشن میشه، اجرا میشه و منتظر دریافت اطلاعات از یکی از ماژول های ورودی-خروجی میشه و اون اطلاعات رو از خونه ی شماره N حافظه مینویسه. خونه ی شماره N جایی هست که بعد از اتمام برنامه ی بوت لودر، یه فضای چند خونه ای خالی در نظر میگیرن و بعدش برنامه اصلی از اونجا شروع به اجرا میشه.
        تو اینترنت هم یه سرچ بزنین درباره انواع بوت لودر (متداول ترین نوع بوت لودر، بوت لودر سریال هست. میکروهای دارای USB، بوت لودر USB هم دارن)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X