اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

فیلتر میان گذر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

فیلتر میان گذر

سلام ،در زمینه فرستنده ها زیاد سررشته ای ندارم ولی با استفاده از اینترنت یک فرستنده کریستالی درست کردم و در اون از کریستال 40 مگاهرتز استفاده کردم ولی در خروجی فرکانس های 40 -80-120 -160 و الی آخر رو دارم و مشخصه که قبل از تقویت کردن باید از یک فیلتر میانگذر استفاده کنم. ،هونطور که میدونید این مدار یک فیلتر میانگذر هست حالا سوال من اینه که برای خروجی 80 مگاهرتز مقادیر در این فیلتر چقدر باید باشن یا کلا فرمولش چیه، اگر هم فیلتر بهتری رو سراغ دارید لطفا معرفی کنید.

پاسخ : فیلتر میان گذر

سلام.
    به نظرم میتونید Transfer Function مدار رو به دست بیارید و کلاً تحلیل کنید و فرمول به دست بیارید.
    وقتی Transfer Function رو به دست بیارید میتونید Bode Diagram رسم کنید و از روی اون فرکانس میانی رو به دست بیارید و ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bacheLLL
      سلام.
      به نظرم میتونید Transfer Function مدار رو به دست بیارید و کلاً تحلیل کنید و فرمول به دست بیارید.
      وقتی Transfer Function رو به دست بیارید میتونید Bode Diagram رسم کنید و از روی اون فرکانس میانی رو به دست بیارید و ...

دوست عزیز گفتم من در این زمینه یه آماتور هستم و در ضمن اسیلوسکوپی که با این فرکانس کار کنه رو هم ندارم،اگه امکان داره یکم ساده تر توضیح بفرمایید.

دیدگاه

سلام نرم افزار های بسیاری واسه شبیه سازی مدارات داریم این فیلتر رو شبیه سازی کن و چندتا مقدار توش امتحان کن تا به جوابت برسی!!!!
        یا راه بهتر اینکه با نرم افزار طراحی فیلتر (اینترنت سرچ کن) به راحتی میتونی چندین تا فیلتر طراحی کنی!!!
        طرز ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺲ ، ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺷﻪ...! ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺷﯿﮏ، ﻧﻤﯽ ﭘﻮﺷﻪ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ، ﺁﺭﺯﻭﯾﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﻤﯿﺪﻩ.. یکی دیگه به خودش نمیرسه... ﯾﮑﯽ مدام ﺗﺮﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﮔﻮﺵ ﻣﯿﺪﻩ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺵ، عکس ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ ﻧﻤﯿﮕﯿﺮﻩ...! یکی محبت نمی کنه ...! یکی دیگه محبت نميپذيره ...! و.....
        اینگونه است که ﺍﮐﺜﺮ ﺁﺩﻣﻬﺎ در ٣٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﯽ ﻣﯿﺮﻧﺪ و ﺩﺭ ٨٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﻓﻦ میشوند...! پائولو كوئيلو
        متني که برنده ی بهترین جایزه سال شد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X