اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

DAQ vs PC Based Oscilloscope

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

DAQ vs PC Based Oscilloscope

سلام دوستان
    برای لاگ کردن یک سیگنال کدوم یک گزینه بهتری است؟ DAQ یا کارت اسکوپ؟
    من میخوام شکل موج دو تا مسیر سیگنال رو داخل کامپیوتر بیارم و بررسی کنم. لازمه که اطلاعات این شکل موج ها در فایل ها ذخیره بشه. نرخ نمونه برداری مورد نیاز تقریبا 100KS/s هست و تقریبا به مدت 5 دقیقه داده باید جمع آوری بشه.
    اگه با مدل هایی از DAQ یا DSO کار کردین که میتونه این کار رو بکنه معرفی کنین.
    من یک مدل کارت DAQ پرسیدم از برند Advantech که 16 کانال آنالوگ داره و رزولوشنش 12 بیتی هست و با 48KS/s نمونه برداری میکنه. مدل USB-4711A قیمتش هم یک میلیون و 600 هزار تومان
    یک مدل کارت اسکوپ هم پرسیدم از TNM که دو ورودی داره و با 16MS/s نمونه بردای میکنه. لاجیک آنالایزر هم داره و سیگنال ژنراتور هم داره. قیمتش هم یک میلیون و 250 هزار تومان.
    یک مدل کارت اسکوپ هم از Pico دیدم. مدل PicoScope 2206A که اونم با 9.6MS/s داده را میفرسته تو کامپیوتر. لاجیک آنالایزرش از TNM بهتره. سیگنال ژنراتور هم داره. مد های تریگرش از TNM بهتره ولی تریگر خارجی نداره. قمیمتش هم 409 دلاره.
    مدل VDS2062 رو هم از OWON دیدم . رکوردر نداره. لاجیک آنالایزر نداره. سیگنال ژنراتور نداره. ولی قابلیت ها تریگرش از TNM بهتره. قیمتش هم یک میلیون تومان
    Hantek هم دو مدل دیدم که رکوردر نیستن. یعنی وقتی اطلاعات رو بخواد توی فایل ذخیره کنه خیلی از نمونه ها گم میشن.
لطفا صبر کنید...
X