اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حل مشکل بزرگ با sim900

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حل مشکل بزرگ با sim900

سلام سوالم اینه که اگه تو بعضی از ساعات شبکه قطع بشه آیا پس از متصل شدن شبکه سیم 900 خودش شبکه رو پبدا میکنه و یا اینکه باید مدار رو ریست کنیم مثلا من دستگاهم که مجهز به سیم 900 هست رو گذاشتم رو یه پمپ آب تا وقتی که شبکه هست خوب کار میکنه اما بعضی از ساعات که آنتن دهی کم میشه و یا شبکه برای چند دقیقه و یا چند ساعت قطع میشه دستگاه از کار میوفته و باید بلند شم برم به اون مکان و دستگاه رو روشن خاموش کنم. مشکل بزرگی برام هست این قضیه به نظر دوستان چطوری باید حلش کرد.
    اللهم عجل لولیک الفرج
    تعجیل در فرج آقا امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدم الفداه) صلوات

پاسخ : حل مشکل بزرگ با sim900

نوشته اصلی توسط ali-1992
    سلام سوالم اینه که اگه تو بعضی از ساعات شبکه قطع بشه آیا پس از متصل شدن شبکه سیم 900 خودش شبکه رو پبدا میکنه و یا اینکه باید مدار رو ریست کنیم مثلا من دستگاهم که مجهز به سیم 900 هست رو گذاشتم رو یه پمپ آب تا وقتی که شبکه هست خوب کار میکنه اما بعضی از ساعات که آنتن دهی کم میشه و یا شبکه برای چند دقیقه و یا چند ساعت قطع میشه دستگاه از کار میوفته و باید بلند شم برم به اون مکان و دستگاه رو روشن خاموش کنم. مشکل بزرگی برام هست این قضیه به نظر دوستان چطوری باید حلش کرد.
    اگه منظورت ماژول هست

کافیه پین ماژول pwrkey را با یه مقاومت 4.7کیلو یا 1 کیلو به زمین همیشه متصل باشه . دیگه برق بره و بعد بیاد خودش روشن میشه .
    دوما اصلا تو این قبیل پروژه ها از شبکه gsm استفاده نکن که من قبلا از طرف اب و فاضلاب یه پروژه داشتم که از شبکه استفاده کردم که هم ادراه اب از دستم عاصی شد و هم خودم از دست خودم :mrgreen:
    اخرش از شبکه بی سیم500 مگا استفاده کردم و جلو کلی ضرر و زیان را گرفتم و جون خودم و اداره اب را راحت کردم .

دیدگاه

وقت بخیر

اخرش از شبکه بی سیم500 مگا استفاده کردم و جلو کلی ضرر و زیان را گرفتم
      ممکنه بیشتر در باره این شبکه بی سیم و بردش و فاصله عملکرد و صورت هزینه تقریبی بفرمایید . ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
        وقت بخیر

ممکنه بیشتر در باره این شبکه بی سیم و بردش و فاصله عملکرد و صورت هزینه تقریبی بفرمایید . ممنون
        سلام
        بردش حداکثر 20 کیلومتر
        نوع مدولاسیون fsk
        فرکانس 450 الی 900 مگا هرتز
        قسمت رادیویش گیرنده و فرستنده تقریبا برابر 500 هزار تومان
        قسمت برد با میکرو و کد هاش برابر 100 هزار تومان
        جدیدا هم که انواع ماژول فرکانس بالا امده میتونین با مدولاسیون های مختلف با کد گذاری انجام بدین که فکر کنم بصرفه تر باشه البته تست نکردم .
        ولی در کل خیلی بهتر از شبکه gsm هست و قابل اطمینان تر .
        روی شبکه gsm نمیشه اطمینان کرد . چون چندین بار برام پیش امده بود که میخواستن شبکه را تعمیر یا بقول خودشون کابل برگردون نوری داشتن و از این مسخره بازی ها که در همون هنگام سیستم من باید کد ارسال میکرد که نکرد و نزدیک بود کلی هم به ادراه اب و در اخر به خودم :mrgreen: خصارت وارد کنه که متوجه شدم و جلو کلی ضرر را گرفتم و از اون به بعد بود که قسم خوردم دیگه در این پروژ ه ها اصلا از ماژول و شبکه gsm استفاده نکنم . :smile:

دیدگاه

لطفا یه عکس از این ماژول قرار میدین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ariane
            لطفا یه عکس از این ماژول قرار میدین
            اگه منظورتون سیستمی هست که خودم سوار کردم نه . چون چند تا اماده کرده بودم برای اداره اب که مونتاژ شد و نصب شده الان دوسال از اون زمان میگذره . ولی ماژول های دیگه مد نظرتون هست سرچ برفرمایین زیاده .

دیدگاه

[quote author=سمیراا link=topic=111413.msg722674#msg722674 date=1436802108]
              اگه منظورت ماژول هست

کافیه پین ماژول pwrkey را با یه مقاومت 4.7کیلو یا 1 کیلو به زمین همیشه متصل باشه . دیگه برق بره و بعد بیاد خودش روشن میشه .

من میخوام وقتی ماژول از شبکه خارج شد و بعد شبکه وصل شد خودش اتوماتیک وصل بشه
              مثلا ساعت 12 تا 1 شبکه های موبایل خراب میشن و ماژول هم آنتن نمیده و ریتم چشمک زدنش تغییر میکنه حالا میخوام وقتی شبکه برگشت ماژول هم وارد شبکه باشه و نیاز به روشن خاموش نداشته باشه
              اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

من میخوام وقتی ماژول از شبکه خارج شد و بعد شبکه وصل شد خودش اتوماتیک وصل بشه
                مثلا ساعت 12 تا 1 شبکه های موبایل خراب میشن و ماژول هم آنتن نمیده و ریتم چشمک زدنش تغییر میکنه حالا میخوام وقتی شبکه برگشت ماژول هم وارد شبکه باشه و نیاز به روشن خاموش نداشته باشه
                اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

سلام
                  یه راه که بنظر من میاد اینه که مثلا هر 1 ثانیه یک بار با دستور ?AT+CREG وضعیت شبکه را برسی کنید و اگه ماژول از شبکه خارج شده بود
                  اونا ریست کنید .

اگه اینا بر گردونه شبکه هنوز هست :
                  +CREG: 0,1

بازم خودت با این دستور کار کن و یه بار وقتی ماژول شبکه را پیدا نمیکنه اینا براش بفرست و ....(در حالت حای مختلف)
                  جوابشا برسی کن .
                  اگه شبکه پیدا نشده باشه 0و0 بر میگردونه .
                  یه دستور دیگه هم هست ?AT+CGREG تفاوتشا با قبلی نمیدونم . اما مطمئنم که این دوتا برا همین کار هستن .
                  موفق باشید
                  یاعلی

محمد.م

دیدگاه

ممنون میشه بفرمایید روش کار با این دستور چطوری هست چون عدد ها مختلف هست تا ساعات مختلف شبانه روز یا نه فقط صفر و یک میده
                    اللهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

پست قبل اصلاح شد
                      محمد.م

دیدگاه

سلام
                        به طور کلی فرمت دریافت پیام از sim900 چیه؟ یعنی وقتی یه پیام میاد برای sim900 چه دستورات و کاراکترهایی ماژول برای میکرو میفرسته؟
                        مرسی
                        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

آقا منم همین مشکلو دارم یعنی اگه یه وقتی آنتن دهی کم بشه یا قطع بشه وقتی دوباره انتن دهی خوب شد ماژول باید حتما ریست بشه تا شبکه رو پیدا کنه. راه حل این موضوع چیه؟ powerkey رو هم بصورت دائم زمین کردم ولی بازم نشد.
                          مرسی
                          www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

الان من اینطوری باید شبکه رو بررسی کنم؟
                            کد:
                                 printf("AT+CREG=1%c",enter);
                            www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

سلام
                              دستور ?AT+CGREG را بفرست.
                              دو تا عدد بر میگردونه که وقتی شبکه را پیدا کرد و مشکلی نبود عدد سمت راستی باید یک باشه .
                              کد:
                              +CGREG: 0,1  <CR><LF>
                              در غیر این صورت با توجه به جدولی که داخل دیتاشیت هست(عدد از 0 تا 4 بر میگردونه ) ماژول وضعیتی غیر از حالت مطلوب داره .
                              محمد.م

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X