اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اهمیت استفاده از خمیر سیلیکون

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اهمیت استفاده از خمیر سیلیکون

بچه ها کسی به طور عملی میدونه چه مقدار خمیرسیلیکون برای led smdنیازه؟
    چقدر تاثیر داره؟
    مارک خوبی میشناسید.؟

پاسخ : اهمیت استفاده از خمیر سیلیکون

نوشته اصلی توسط S H
    بچه ها کسی به طور عملی میدونه چه مقدار خمیرسیلیکون برای led smdنیازه؟
    چقدر تاثیر داره؟
    مارک خوبی میشناسید.؟
    سلام
    اگر نظر منو بخواید هیچی
    فقط کلی کثیف گاری الکی
    هر موقع هم دستت بهش بخوره سفید میشه
    اگر همین جوری یه گوشه بزاریش
    کل زندکیت سیلیکونی میشه
    ولی به مقدار کمش رو من به جای چسب پشت رگلاتور استفاده میکنم
    خیلی کم...
    اما کار سیلیکون
    یه ماده شکل پزیر و خمیری که انتقال دهنده خوبی برای گرما هست
    چی از این بهتر؟؟؟
    رسانای گرما.نارسانای برق.شکل پزیر.کثیف کاری، گند زدن به زندکی......

دیدگاه

یعنی باید یه لایه نازک پشت ledبزنم دیگه ؟باکاردک یه لایه نازک ؟

دیدگاه

سلام
        یه لایه نازک پشت LED ت بزن یه لایه نازک هم به اونجایی که میخوای LED ت رو بچسبونی.بعد با یه چی محکمش کن که بچسبه به دیوارش.یا اگه جای پیچ داره پیچ کن.در ضمن کثیف کاری هم نداره

دیدگاه

مارک خاصی نمیشناسید که بهتر باشه؟؟؟
          و به صرفه؟

دیدگاه

tuniq_tx4
            thermalright_cf2
            arctic silver 5
            ZM-STG 1
            و بیشتر محصولات شرکت deepcool
            سعی کن دو سطح رو قبلش با الکل خوب تمیز کنی.خمیرم اونقدی نزن که مثل pad شه اونقر هم نزن که سطح LED دیده شه :biggrin:
            خمیر هم روی همه جای سطح با انگشتت یه با یه کاردکی چیزی پخش کن.یه جا نرن :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmohamadd
              tuniq_tx4
              thermalright_cf2
              arctic silver 5
              ZM-STG 1
              و بیشتر محصولات شرکت deepcool
              سعی کن دو سطح رو قبلش با الکل خوب تمیز کنی.خمیرم اونقدی نزن که مثل pad شه اونقر هم نزن که سطح LED دیده شه :biggrin:
              خمیر هم روی همه جای سطح با انگشتت یه با یه کاردکی چیزی پخش کن.یه جا نرن :job:
              الان اینها به صرفه است؟؟؟؟!!!!!قرار نیست باهاش رکورد اورکلاک زیر نیترو بزنند

عزیز ال ای دی اونقدر حساس نیست که دنبال برند خاص باشید .از خمیر سیلیکون مهمتر خنک کردن کلی هیت سینک است تو بدترین حالت ذکر شده در دیتا شیت ال ای دی عمر خود ال ای دی ها خیلی بیشتر از درایو خواهد بود پس ال ای دی با کیفیت با درایو مناسب تهیه کنید هیت سینک را خنک نگه دارید خمیر سیلیکون معمولی جواب کار شما را خواهد داد .من چندین مورد دیدم سی پی یو 60-70واتی را به جای خمیر سیلیکون با آدامس اتصال دادند چندین ساله داره کار می کنه!!!!!الی ای دی نیم وات که دیگه چیزی نیست
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

ممنون از پاسخ هاتون اما من میخوام led 50 ,100 wرو روشن کنم که گرمای زیادی ایجاد میکنه.
                راستی مگه این خمیرها که دوستمون گفتن مگه چقدره قیمتش؟چند گرمیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S H
                  ممنون از پاسخ هاتون اما من میخوام led 50 ,100 wرو روشن کنم که گرمای زیادی ایجاد میکنه.
                  راستی مگه این خمیرها که دوستمون گفتن مگه چقدره قیمتش؟چند گرمیه؟
                  50-100وات اسمش میشه پاور نه smd!!!!!
                  شما همون مواردی را که تو پست بالا گفتم رعایت کنید با خمیر معمولی هم هیچ مشکلی نخواهید داشت من سالها است دارم از این خمیر روی سی پی یو استفاده می کنم هیچ مشکلی هم نداشتم چه برسه بخواهید روی ال ای دی به مشکل بخورید اکثر خدمات کامپیوتری ها هم دارند :
                  http://eshop.eca.ir/%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%AA%D8%B9%D9%85%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%84%D8%AD%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C/2290-%D8%AE%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D9%84%DB%8C%DA%A9%D9%88%D9%86-%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-hc-151-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D9%85%D8%B4%DA%A9%DB%8C.html

دپکول که تقریبا جز ارزون ترینهای اون لیسته 7گرمش حدود 25تومنه!!!!

tx-4که یکی از بهترین خمیرهای دنیا است نه تنها قیمت بالایی داره بلکه خمیر بسیار سفتی است پخش کردنش هم بسیار مشکله و اصلا این خمیرها به درد کار شما نمی خوره اینها خمیر حرفه ای برای مصارف خاص خودش در زمینه کامپیوتر
                  ولتر

دیدگاه

بله درسته :biggrin:
                    ولی tx-4 جدیداش نرم شده مپل قبل نیس :biggrin:

دیدگاه

ممنون از پاسختون ولی تا اونجایی که من میدونم اسم اینها هم smd هست.smd بودن به واتش ربطی نداره بلکه به نحوه مونتاژ چیپش ربط داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S H
                        ممنون از پاسختون ولی تا اونجایی که من میدونم اسم اینها هم smd هست.smd بودن به واتش ربطی نداره بلکه به نحوه مونتاژ چیپش ربط داره
                        مگه میشه اصلا چیپ ال ای دی را به غیر از نصب سطحی با روش دیگه ای در قابش جا بدهند؟؟؟!!!ما همون ای ای دی معمولی هم نگاه کنید چیپ به صورت نصب سطحی روی سطح تماس قرار گرفته .در هر صورت چیزی که مرسوم علمی است به ال ای دی هایی که حالت قطعات smdروی برد نصب میشوند smdگفته میشه و به وات بالاها powerتو اکثر فروشگاه های اینترنتی مطرح دنیا هم نگاه کنید زیر شاخه ها به همین صورت دسته بندی شده
                        ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X