اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جا به جا کردن سرهای ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جا به جا کردن سرهای ترانس

سلام یه ترانس کوچک 6 ولت دارم می خوام سیم هاشو جا به جا کنم که به جای 6 ولت بره بالای 220 آیا این کار کار خوبیست ؟
    برای جریانش چه اتفاقی میافته؟
    حداقل بیاین بگین نکن این کارو خطر داره ... بچه می ترکونی خودتو
    بدان که قلم تقدیر بر همه شدنیها رفته است. پیامبر خوبی ها(ص)

پاسخ : جا به جا کردن سرهای ترانس

اگر این کارو بکنید فاتحه ترانس رو خوندین :mrgreen:
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
      اگر این کارو بکنید فاتحه ترانس رو خوندین :mrgreen:
      و خدای نکرده خودش رو.
      اصلا این فکر رو از سرت بیرون کن

دیدگاه

دلیلش چیه؟ داغ میکنه ؟آ‌ جریان زیاد نمی خوام ازش فقط یه سیم پیچ
        بدان که قلم تقدیر بر همه شدنیها رفته است. پیامبر خوبی ها(ص)

دیدگاه

با سلام
          قطر سیم های اولیه و ثانویه با هم متفاوته و از اونجایی که این ترانس برای استفاده ای که شما قراره ازش بکنید (البته بهتره بگیم سوء استفاده :mrgreen: ) ساخته نشده,ثانویه یا در اثر جریان زیاد درجا قطعی میده و ترانس مرخص میشه و یا داغ میشه تا اتیش بگیره !
          در کل کار خطرناکیه سمتش نرو !
          اگر نیاز به ولتاژ بیش از 220 دارید یا ترانس بپیچید و یا سوییچینگ استفاده کنید
          مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
          [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

درود.
            من در زمان بچگی یکبار اینکارو کردم فیوز خونه پرید.
            :nice:
            ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

اینجوری ولتاژ خروجی حدود 8 کیلو ولت میشه.حتی اگه سیم پیچ بتونه جریان رو تحمل کنه سمت ثانویه به خاطر ولتاژ بالا جرقه میزنه و عایقش از بین میره و اتصالی میده در حد ترکیدن

دیدگاه

سلام....
                این که ترانس از بین میره طبیعیه..چون قطر سیم های ثانویه خیلی کمه....حالا اگه ترانسی بپیچیم با هسته EI بطوریکه ولتاژ رو تا 10 کیلو بالا ببره و قطر سیمهاش رعایت شده باشه ایا شدنیه یا از یه نوع ترانس دیگه استفاده باید کرد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                  سلام....
                  این که ترانس از بین میره طبیعیه..چون قطر سیم های ثانویه خیلی کمه....حالا اگه ترانسی بپیچیم با هسته EI بطوریکه ولتاژ رو تا 10 کیلو بالا ببره و قطر سیمهاش رعایت شده باشه ایا شدنیه یا از یه نوع ترانس دیگه استفاده باید کرد؟
                  بله شدنی هست
                  ولی چرا لقمه رو دور سرتون میچرخونید ?!
                  با یک نردبان والتون میتونید هم ارزونتر و هم ساده تر به این ولتاژ برسید که ترکیبی از خازن و دیوده.
                  جستجو کنید :
                  cockroft-walton ladder network
                  البته به کاربرد هم بستگی داره

دیدگاه

خیلی ممنون...
                    مطالب رو راجبه مدار نربان والتون خوندم...
                    اما گویا از جریان کمی دارند.
                    بنده راهی میخوام که جریان رو در حد 200 میلی امپر هم تامین کنه....ایا این مدار میتونه چنین جریانی رو تامین کنه؟
                    و اگر نمیتونه ایا تنها راه من استفاده از ترانسه؟
                    دیدگاه

نوشته اصلی توسط amin tal
                      خیلی ممنون...
                      مطالب رو راجبه مدار نربان والتون خوندم...
                      اما گویا از جریان کمی دارند.
                      بنده راهی میخوام که جریان رو در حد 200 میلی امپر هم تامین کنه....ایا این مدار میتونه چنین جریانی رو تامین کنه؟
                      و اگر نمیتونه ایا تنها راه من استفاده از ترانسه؟
                      بله نردبان های والتون جریان خیلی پایینی دارن و همونطوری که گفتم به کار شما بستگی داره
                      در مورد ترانس میتونید از فلایبک مانیتور ها یا تلویزیون های CRT هم استفاده کنید ولی اون هم جریان زیادی نمیده !
                      چیزی که شما دنبالش هستید خیلی بزرگ میشه ! (یه چیزی حدود ترانس جوش)
                      میتونید از ترانس ماکرویو هم استفاده کنید ولی امیدوارم بدونید با چی سروکار دارید !!!
                      ترانس ماکروفر میتونه حدودا این جریانی که شما نیاز دارید رو تامین کنه و حتی ولتاژ بالاتر از 10 کیلو ولت هم بده !!! oo:
                      خلاصه برای این جریان با دیود و خازن به نتیجه نمیرسید !

دیدگاه

ممنونم.اما نظرتون راجع به سوئیچینگ های ولتاژ چیه؟ایا قیمتش بصرفه تر نیست؟
                        اگه مداری رو پیدا کنم و بسازم که خیلی عالی میشه.اما متاسفانه مدارهایی هم که تو نت هستند اکثرا عملی نیستن یا قطعاتشون کمیابه تو ایران...اگه طرح خوب و عملی دارید ممنون میشم راهنماییم کنید...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X