اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چطور می شه موتور پله ای را با کامپیونر کنترل کرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چطور می شه موتور پله ای را با کامپیونر کنترل کرد

من می خوام دو تا موتور پله ای را با کامپیو تر کنترل کنم به این صورت که یک مقدار کد رو با note pad یا برنا مه های دیگه بنویسم
    و این کد ها سطر به سطر اجرا بشوند (این کد ها سرعت موتور را در لحظه کنترل میکنند)
    من چیز زیادی از الکترونیک نمی دونم تهم بگید چه کتا بهایی باید بخونم یا چیکار کنم

پاسخ : چطور می شه موتور پله ای را با کامپیونر کنترل کرد

سلام.
    اولا شما باید کمی از پورت های کامپیوتر بدونید. من کتاب PC Interfaces رو پیشنهاد میکنم . پورت پارالل برای این کار مناسب هست.
    در ضمن اطلاعاتی هم در مورد درایو کردن موتور پله ای نیاز دارید .
    من همین کار رو با آی سی ULN2803 و زبان ویژوال بیسیک انجام دادم. اگر سوال دیگه ای بود بپرسید تا جواب بدم.

دیدگاه

سلام من این برنامه رو با VB6 و C# نوشتم. این کد ویژوال بیسیکه اگر C# رو هم خواستید بفرمایید تا پلود کنم.

فایل های پیوست شده
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با سلام
        آقای سپاس یار با تشکر از شما
        اگر میشه یکمی بیشتر توضیح بدید
        تو این زمینه زیاد سر رشته ندارم در مورد سخت افزارهای مورد نیاز برای این برنامه که نوشتید و چگونگی راه اندازی
        سخت ترين چيزي كه مي توان در زندگي ياد گرفت اين است كه از روي كدام پل
        بايد رد شد و كدام پل را بايد خراب كرد
        از سه چيز متنفرم 1- خيانت 2- دروغ 3- نامردي
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط *محمد*
          با سلام
          آقای سپاس یار با تشکر از شما
          اگر میشه یکمی بیشتر توضیح بدید
          تو این زمینه زیاد سر رشته ندارم در مورد سخت افزارهای مورد نیاز برای این برنامه که نوشتید و چگونگی راه اندازی
          سلام،

سخت افزار این برنامه یک مدار واسطه که بستگی به جریان موتور داره. در واقع کافیه بدونید که فرمان های لازم برای کنترل موتور از طریق 4 پین دیتای پورت پرینتر ارسال میشه.
          There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

اگه می شد با پورت com برنامه رو می نوشتید خیلی عالی می شد. چون پورت com مثل lpt محدودیت مسافت به این شکل نداره. ممنون می شم بگید توابعش رو چطور تغییر بدیم.
            کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

com با lpt زمین تا آسمون فرق داره فقط با تغییر توابع نمیشه سخت افزار باید تغییر کنه و به سادگی lpt نمیشه این کارو کرد.

دیدگاه

با سلام
                دوستان اگر میآ‌خواهید که یه کار خیلی جدی و همچنین RealTime انجام بدید میآ‌توانید از برنامه LinuxCNC استفاده کنید. اسم این برنامه EMC است که به صورت یک CD آماده قابل استفاده است. این برنامه برای کنترلر CNC نوشته شده است ولی میآ‌تونه هر دستگاه موتوری را کنترل کنه.
                به خصوص که شما میآ‌خواهید کدهایی برای جابهآ‌جایی مشخص کنید، میآ‌توانید به راحتی کدآ‌ها را به فرمت G-Code در نظر بگیرید و به این برنامه بدهید (این زبان g-code زبانی است که در دستگاهآ‌های CNC استفاده میآ‌شود).
                با یک مدار خیلی ساده و پورت LPT میآ‌توانید تا ۴ استپر موتور (۴ محور) را به صورت بلادرنگ (Real Time) کنترل کنید. بلادرنگ بودن هم به این معنی است که فرض کنید شما نیاز به یک سرعت ثابت در استپر موتور دارید. سرعت ثابت نیز به معنی پالسآ‌هایی با طول زمانی ثابت است. در یک سیستم عامل که بلادرنگ نیست (مثل ویندوز) ممکن است پردازنده در زمان نامناسب از دست برنامه شما گرفته شود و این باعث شود که طول پالسآ‌ها عوض شود. ولی در یک سیستم عامل بلادرنگ (نسخهآ‌هایی از لینوکس که کرنل بلادرنگ دارند) در فواصل زمانی مشخص سیستمآ‌عامل پردازنده را به دست برنامه شما میآ‌دهد و شما مطمئن هستید که در چه بازه زمانی پردازنده را بدست میآ‌آورد. به این صورت طول بازه زمانی مورد نیاز تضمین میآ‌شود.
                -- لینک برنامه: www.linuxcnc.org

-- لینک برنامه
                من دوست دارم آزاد فکر کنم، نرمآ‌افزارآ‌ و سختآ‌افزارهای آزاد را به کار ببرم و اگر توانستم نرمآ‌افزار، سختآ‌افزار و محتوای آزاد درست کنم!

دیدگاه

سلام
                  به جای استفاده از LinuxCNC می توانید از Mach 3 CNC contoroler استفاده کنید این نرم افزار هم بلدرنگ است هم در ویندوز کار می کند و قابلیت کنترل 3 محور اصلی و 3 محور فرعی رادارد و از 2 عدد پورت LPT استفاده می کند من خودم از این برنامه استفاده کرده ام.

دیدگاه

سلام. اگر امکانش هست فایل source برنامه به زبان ویزوال بیسیک را برای دانلود بگذارید ممنون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X