اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بزرگ کردن خطوط و پد ها در محیط pcb التیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بزرگ کردن خطوط و پد ها در محیط pcb التیوم

با سلام
    چطور می توانم خطوط و پد ها را را بزرگتر کنم ؟ هر کاری نمی کنم بزرگ نمی شوند !!

سپاس

پاسخ : بزرگ کردن خطوط و پد ها در محیط pcb التیوم

سلام.
    روی خطوط (lines) دو بار کلیک کنید. سپس یک صفحه باز میشه تحت عنوان Track. توی این صفحه به صورت گرافیکی مشخصات خط شما نمایش داده شده . کنار گزینه width یک عدد هستش که قابل تغییره. با تغییر اون پهنای خط تغییر میکنه.

روی یک pad یک بار کلیک کنید. سپس یک پنجره کوچیک نمایش داده میشه که توی اون pad رو کشیده. و گفته شده pad مخصوص فلان قطعه در فلان لایه با فلان footprint هستش. روی عکس خود pad در این صفحه کلیک کنید. یک صفحه دیگه باز میشه. در قسمت size and shape صفحه جدید که باز شد طول و عرض و نوع pad مشخص شده. با تغییر عدد مربوط به طول و عرض pad میتونه اون رو کوچیک و بزرگ کنید. و با تغییر نوع pad میتونید اون رو به انواعی که موجوده تغییر بدید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bacheLLL
      سلام.
      روی خطوط (lines) دو بار کلیک کنید. سپس یک صفحه باز میشه تحت عنوان Track. توی این صفحه به صورت گرافیکی مشخصات خط شما نمایش داده شده . کنار گزینه width یک عدد هستش که قابل تغییره. با تغییر اون پهنای خط تغییر میکنه.

روی یک pad یک بار کلیک کنید. سپس یک پنجره کوچیک نمایش داده میشه که توی اون pad رو کشیده. و گفته شده pad مخصوص فلان قطعه در فلان لایه با فلان footprint هستش. روی عکس خود pad در این صفحه کلیک کنید. یک صفحه دیگه باز میشه. در قسمت size and shape صفحه جدید که باز شد طول و عرض و نوع pad مشخص شده. با تغییر عدد مربوط به طول و عرض pad میتونه اون رو کوچیک و بزرگ کنید. و با تغییر نوع pad میتونید اون رو به انواعی که موجوده تغییر بدید.
      ممنون دوست عزیز: ایا روشی هست که بشه خطوط و پد ها را به صورت کلی تنظیم کرد نه به صورت تک تک !!!؟؟مثلا با rules !
      سپاس

دیدگاه

سلام
        در فایل pcb
        design\rule\width
        میتونی محدوه بیشترین و کمترین پهنا برای همه net ها
        و با تعریف یک width جدید برای یک نت خاص مثل vcc اندازه دلخواه را برای اون تعریف کنی
        موفق باشید.
        راه اندازی enc28j60 و enc424j600 برای RL-TCPnet

راه اندازیks0108 با emwin

راه اندازی lcd7 اینچ با داریور داخلی stm32f429

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dellfogostar
          سلام
          در فایل pcb
          design\rule\width
          میتونی محدوه بیشترین و کمترین پهنا برای همه net ها
          و با تعریف یک width جدید برای یک نت خاص مثل vcc اندازه دلخواه را برای اون تعریف کنی
          موفق باشید.
          ممنون دوست عزیز: من یک rule ایجاد کردم ولی نمیدانم چرا خطوط سبز می شوند!! ظاهرا به هم برخوردی ندارند!!! علت خاصی دارد؟
          سپاس

دیدگاه

علت اینکه خطوط سبز میشن فکر میکنم به خاطر انتخاب گزینه multilayer در مراحل قبل هستش.فکر کنم وقتی که خروجی میگیرید این مشکل حل میشه.
            یعنی شما مثلاً تو بورد دو رو دو لاین دارید که top و bottom هستند ولی جفتشون سبز هستند. وقتی تموم شد و خروجی میگیرید اونهایی که top بودند در طرف top و اونهایی که bottom بودند در طرف bottom ظاهر میشن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bacheLLL
              علت اینکه خطوط سبز میشن فکر میکنم به خاطر انتخاب گزینه multilayer در مراحل قبل هستش.فکر کنم وقتی که خروجی میگیرید این مشکل حل میشه.
              یعنی شما مثلاً تو بورد دو رو دو لاین دارید که top و bottom هستند ولی جفتشون سبز هستند. وقتی تموم شد و خروجی میگیرید اونهایی که top بودند در طرف top و اونهایی که bottom بودند در طرف bottom ظاهر میشن.
              ممنون دوست عزیز: راهی هست که بشه این multilayer را غیر فعال کرد؟
              راستی برای اینکه همه پد ها در یک اندازه باشند باید چه rule ای را انتخاب کرد؟
              سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                ممنون دوست عزیز: ایا روشی هست که بشه خطوط و پد ها را به صورت کلی تنظیم کرد نه به صورت تک تک !!!؟؟مثلا با rules !
                سپاس
                بله امکانش هست.
                مثلا اگه روی یکی از خطوط راست کلیک کنید و گزینه find similar objects رو انتخاب کنید صفحه ای باز میشه. در این صفحه ویژگی هایی از خط یا پد مورد نظرتون رو میبینید اگه جلوی هر کدوم ازون ویژگی ها گزینه any رو به same تغییر بدین همه ی عناصر که دارای اون ویژگی مشترک هستند انتخاب میشن مثلا شما تمام خطوطی که در لایه button هستند رو میخواین باید در گزینه layer گزینه same رو انتخاب کنین تا همه اونایی که آبی رنگ هستند انتخاب بشن. ok رو که بزنین در صفحه بعدی میتونین width مورد نظرتون رو وارد کنید.
                راستی برای اینکه همه پد ها در یک اندازه باشند باید چه rule ای را انتخاب کرد؟
                این مورد هم مشابه مورد قبلیه
                موفق باشین

دیدگاه

این مورد هم مشابه مورد قبلیه
                  موفق باشین
                  ممنون: اسم انگلیسی اش چی میشه؟ توی قسمت rules

راهی هست که بشه این multilayer را غیر فعال کرد؟
                  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سپاس

دیدگاه

دلیل سبز شدن اینه که پهنای اون نت کمتر یا بیشتر از تعریفش تو rules هستش.

دیدگاه

دوستان: من هرکاری می کنم خطوط بزرگ نمی شوند !! این تنظمات مگه درست نیست؟ فقط دستی میشه خطوط را کلفت کرد !!!

دیدگاه

دوستان: من هرکاری می کنم خطوط بزرگ نمی شوند !! این تنظمات مگه درست نیست؟ فقط دستی میشه خطوط را کلفت کرد !!!
                        یه روش هست که میتونی با فیلتر کردن تمام نت هایی که با پهنای خاصی دارند انتخاب کنی و در یک حرکت همه رو تغییر بدی اما فک نکنم بتونی :icon_razz:

پس مجبوری دستی همه رو تغییر بدی :applause:

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من یک rule ایجاد کردم ولی نمیدانم چرا خطوط سبز می شوند!! ظاهرا به هم برخوردی ندارند!!! علت خاصی دارد؟
                          سپاس
                          به خاطر اینکه اون خطوط از قوانین مربوط به پهنا تخطی کرده اند.
                          اگه میخوای همه خط هارو پهن کنی روی یکی از آنها راست کلیک کن و find similar رو بزن
                          سپس کنار object kind که نوشته track نوشته any رو same کن.
                          تموم ترک ها انتخاب میشه.
                          بعد از تایید در پنجره PCB INSPECTOR میتونی عرض همه رو کم و زیاد کنی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir.H.A
                            به خاطر اینکه اون خطوط از قوانین مربوط به پهنا تخطی کرده اند.
                            اگه میخوای همه خط هارو پهن کنی روی یکی از آنها راست کلیک کن و find similar رو بزن
                            سپس کنار object kind که نوشته track نوشته any رو same کن.
                            تموم ترک ها انتخاب میشه.
                            بعد از تایید در پنجره PCB INSPECTOR میتونی عرض همه رو کم و زیاد کنی!
                            ممنون دوست عزیز: این روش خیلی عالی بود فقط نمی دانم چطور می تونم جلو سبز شدن خطوط را بگیرم! قوانین سیخی چنده اینجا :mrgreen: ولی در کل من توی print perview دیدم مشکلی نبود و خطوط بر خوردی نداشتند!!
                            روشی برای تنظیم کلی پد ها مثل این روش سراغ دارید؟

سپاس

دیدگاه

خوب فوری یاد گرفتید دوست عزیز. :applause:

آره اگه یاد گرفیتید برا همه چی میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X