اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با مقدار خوانده شده از ADC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با مقدار خوانده شده از ADC

با سلام
    دوستان من در استفاده از ADC میکرو 2 مشکل بزرگ دارم
    1- ADC میکرو رو به GND وصل میکنم ولی عدد صفر رو بر نمیگردونه(عدد خوانده شده از ADC رو مستقیما روی LCD نمایش میدم)
    2- بین نمونه های میکرو با ADC از ولتاژ مربوطه میگیره اختلاف زیادی هست. مثلا یه بار 40 رو می خونه و بار بعدی عدد 100 رو که هیچ جوره نمیشه با عنوان خطا در نظر گرفت.(ولتاژ پایه مرجع و پایه ADC ثابت است.)

اضافه شده در تاریخ :
    لازم اینو رو هم بگم که از میکرو LPC1788 استفاده میکنم.

پاسخ : مشکل با مقدار خوانده شده از ADC

دقیقا من هم با این میکرو همین مشکل را داشتم
    من وقتی راه انداز LCD 7 اینچ را استفاده میکنم ورودی های مبدل به شدت نوسانی هستند.
    میتونی با چندین بار نمونه گیری و محاسبه میانگین تا حد زیادی به یک مقدار قابل قبول برسی
    اگر خیلی دقیق می خوای باید از مبدل خارجی استفاده کنی یا اینکه یک میکرو کوچیک مثل اتمگا 8 فقط برای نمونه گیری استفاده کنی

دیدگاه

ممنون از پاسختون.
      از روش میانگین گیری نمی خوام استفاده کنم. اما در مورد lcd باید بگم که احتمالا مشکل دقیقا از همین جا شروع میشه.
      بررسی و نتیجه رو اعلام میکنم.

دیدگاه

با خاموش کردن LCD در زمان نمونه گیری و بعد روشن کردن lcd در زمان نمایش مقادیر وضعیت کمی بهتر شد. اما هنوز بین نمونه های پرفته شده اختلاف زیادی هست. مثلا
        31 55 55 36 54 54 66 15 47 .مشکل از جای دیگست.
        یه مشکل بزرگتر اینه که وقتی adc روه به زمین وصل میکنم عدد 0 رو تحت هیچ حالت برنمی گردون. AVR هر چیزش بد بود از این جور اذیت کردنا تو کارش نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاه

دوستانی که این مشکل رو داشتن اینجا رو یه نگاه بندازن:
          http://**************/showthread.php?683-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-adc-%D8%AF%D8%B1-lpc1788
          هر انسانی که احساس بی نیازی کند سرکش و طغیان گر می شود...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید لطفعلی زاده
            دوستانی که این مشکل رو داشتن اینجا رو یه نگاه بندازن:
            http://**************/showthread.php?683-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-adc-%D8%AF%D8%B1-lpc1788
            سلام
            مشکل اینجا حل شد؟من متوجه راه حل نشدم چون در نهایت گفته شد که باز هم نوسان داره
            این حالت PLAIN چی هست؟

دیدگاه

سلام،
              پین های میکرو میتوانند حالت های مختلفی مثل palin , pull-up, pull-down و Repeater داشته باشن.
              plain یعتی پین float باشد....
              توصیه من اینه که هم مد palin و هم pull-down رو امتحان کنید. من خودم با یک IC ولتاژی مشکل داشتم که با pull-down کردن مشکل حل شد.

از طریق تابع زیر از کتابخانه pinsel این کار امکان پذیره !
              کد:
              PINSEL_SetPinMode ( uint8_t portnum, uint8_t pinnum, PinSel_BasicMode modenum)

دیدگاه

توضیحات کامل تر و رجیستری مربوط در لینک زیر :

http://**************/showthread.php?683-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-adc-%D8%AF%D8%B1-lpc1788&p=1160&posted=1#post1160

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X