اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ستاره فروزان led

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ستاره فروزان led

با سلام
    من میخوام یه ستاره فروزان 8پر درست کنم با 595 میخواستم ببینم دوستان راحتترین سخت افزاری که به ذهنشون میرسه چیه؟
    اینکه برا هر پر یه دیتا و کلاک و شیفت جدا بدم یا همه رو ادامه هم فرض کنم و 595های هرشاخه رو با شاخه کناریش سر هم کنم؟در کدوم حالت برنامه حجم کمتری میگیره؟راستش خودم نظرم اینه که برای هر پر کلاک و شیفت و دیتا مجزا در نظر بگیرم ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن
    { خلاف قوانین - پاک شد }

پاسخ : ستاره فروزان led

هیچکس هیچ راهی پیشنهاد نداره؟ :sad:
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام بر شما
      --
      ایسی 74hc595 ایسی خوبی هستش.

یک سوال،چرا میخواید خط برنامه نویستون کم باشه،در حال که برای کاری که شما می خواید انجام بدید،(تابلو ثابت) نیاز به برنامه نویسی کمی دارد؟
      باتشکر.

دیدگاه

ممنون از جوابتون ولی تابلو ثابت؟ oo:تابلو ثابت چیه قضیش؟دنبال راحتترین راه برای سخت افزارم که برناممم راحت تر بشه :rolleyes:
        { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

خواهش میکنم .
          خوب منظورم اینکه،تابلو شما به نوعی ثابته (یعنی روان نیست،که بخواید متنی رو روش نمایش بدید،از این بابت راحت هستید و حداقل نیازی به کلی برنامه نویسی و ... ندارید)

خودتون چه شماتیک های رو پیدا کردید یا که طراحی کردید؟چه تعداد led می خواید استفاده کنید؟

باتشکر.

دیدگاه

ممنون از پاسختون
            منم سئالم همینه که بهینه ترین سخت افزار که میشه با کمترین حجم برنامه استفاده کرد چیه چون میخوام حدود100 تا افکت بدم بش نمیخوام حافظه کم بیارم
            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام بر شما
              ---
              اگر ناراحت نمی شید،فکر نمی کنم،کسی باشه که به شما در این زمینه کمک کنه.(دلیلش اینکه وقت زیادی میبره که تا همچین چیزی پیدا کرد،اونایی هم که بلدن،احتمالا در حال ساخت و فروشش هستن و احتمالا حضوری کمتری در این انجمن دارن) اما اگر طرح و مدار مد نظر خودتون رو که با تحقیق پیدا کردید رو اینجا قرار بدید،میشه راهنمایی های بهتری کرد .

اگر تعداد led هاتون پاینه از uln2803 استفاده کنید و درصورتی که تعدادشون بالاست از ترانزیستور ها استفاده کنید( ضمن اینکه درایور ترانزیستور اماده اش رو به همراه میکروکنترولر،میفروشن)
              می تونید از میکروکنترولر atmega328 استفاده کنید،هم جدیدتره و هم حافظه بیشتری داره (32 کیلوبایت)

باتشکر.

دیدگاه

ممنون از نظرتون
                راستش تو تقویت کردنو...مشکلی ندارم فقط و فقط منظورم از سخت افزار نحوه بستن595هاس چون بخوام همه رو پشت سر هم ببندم حجم برنامم تو قسمت لوکاپ خیلی میره بالا ولی کلا سه پایه از میکرو میگیره ولی درحالتی که هرشاخه برا خودش کلاک و دیتا داشته باشه 24تا پایه از میکرو میگیره ولی حجم برناکه کمتر میشه الان بخاطر کمبود پایه مجبور شدم از مگا16به جای مگا8استفاده کنم ولی برنامم حجمش بااین روش کمتر میشه و ساده تر میشه اگه روشی بود که همون مگا8 رو میذاشتم عالی بود
                من تو هر شاخه 6تا rgbگذاشتم و 3تا 595
                { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام بر شما ..
                  ---
                  اگر برای led RGB است،فکر می کنم کار درستی کردید .
                  می تونید برای کمتر شدن پایه ها از ایسی ها 74hc154 استفاده کنید .

چرا تاکید روی مگا8 دارید؟
                  باتشکر.

دیدگاه

چون رو تعداده بحث قیمت و صرفه اقتصادیشه تا میشه باید کاهش بدم هزینه هارو
                    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
                      چون رو تعداده بحث قیمت و صرفه اقتصادیشه تا میشه باید کاهش بدم هزینه هارو
                      سلام بر شما ...
                      --
                      شاید در این زمینه با شما موافق نباشم.(البته من در زمینه فروش و اینجور چیزا ها نیستم)
                      ولی توصیه شخصی می کنم،کارها را با کیفیت و دقت انجام دهید.حال اگر شد هزینه پایین بیاید خوب،خوب است.
                      اما ژاپن وسایلی در سال های بسیار دور ساخته،که ما هیچ چیزی بلد نبودیم،ولی تا به امروز برایمان مانده،اما چین در روز روشن وسایلی میسازد،که عمرش به چند روز هم (بعضا) نمیرسد..
                      قطعا خدا بیشتر به شما توجه می کند.
                      موفق باشید.
                      باتشکر.

دیدگاه

سلام
                        وقت بخیر
                        نوشته اصلی توسط r-el
                        با سلام
                        من میخوام یه ستاره فروزان 8پر درست کنم با 595 میخواستم ببینم دوستان راحتترین سخت افزاری که به ذهنشون میرسه چیه؟
                        اینکه برا هر پر یه دیتا و کلاک و شیفت جدا بدم یا همه رو ادامه هم فرض کنم و 595های هرشاخه رو با شاخه کناریش سر هم کنم؟در کدوم حالت برنامه حجم کمتری میگیره؟راستش خودم نظرم اینه که برای هر پر کلاک و شیفت و دیتا مجزا در نظر بگیرم ....

.....راستش تو تقویت کردنو...مشکلی ندارم فقط و فقط منظورم از سخت افزار نحوه بستن595هاس چون بخوام همه رو پشت سر هم ببندم حجم برنامم تو قسمت لوکاپ خیلی میره بالا ولی کلا سه پایه از میکرو میگیره ولی درحالتی که هرشاخه برا خودش کلاک و دیتا داشته باشه 24تا پایه از میکرو میگیره ولی حجم برناکه کمتر میشه الان بخاطر کمبود پایه مجبور شدم از مگا16به جای مگا8استفاده کنم ولی برنامم حجمش بااین روش کمتر میشه و ساده تر میشه اگه روشی بود که همون مگا8 رو میذاشتم عالی بود
                        من تو هر شاخه 6تا rgbگذاشتم و 3تا 595
                        دوست گرامی ، جناب r-el
                        با درنظر گرفتن تمامی مواردی که فرمودید ، این طرح رو میتونید مورد بررسی قرار دهید .

با احترام
                        94/5/1

دیدگاه

طرح جالبه همچین چیزی تو ذهنم بوئ اما میخواستم دیتاهارو جدا کنم ولی فکر کنم این طرح جالبتره خیلی خیلی ممنونم راستش طرح تابلو روان7رنگ جالبه ولی تا بیام کار کنم و راش بندازم یکم زمانبره و منم عجله دارم این طرح قرار نیس که برنامش رو تغییر بدن درواقع یبار برا همیشه این برنامه نوشته میشه اینجور با595 کار کردم و برنامه نوشتم قبلا هم همچین چیزی ساختم البته مشابهش رو .اینجوری راحتتر مینویسم برنامشو :agree:
                          { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

سلام
                            وقت بخیر
                            نوشته اصلی توسط r-el
                            طرح جالبه همچین چیزی تو ذهنم بوئ اما میخواستم دیتاهارو جدا کنم ولی فکر کنم این طرح جالبتره خیلی خیلی ممنونم راستش طرح تابلو روان7رنگ جالبه ولی تا بیام کار کنم و راش بندازم یکم زمانبره و منم عجله دارم این طرح قرار نیس که برنامش رو تغییر بدن درواقع یبار برا همیشه این برنامه نوشته میشه اینجور با595 کار کردم و برنامه نوشتم قبلا هم همچین چیزی ساختم البته مشابهش رو .اینجوری راحتتر مینویسم برنامشو :agree:
                            دراین طرح ، به 10 پایه از یک میکرو نیاز هست
                            منتها با اضافه شدن یک چیپ (cd4051) به مدار ، میتوان تعداد پایه های مورد نیازرا به 6 عدد تقلیل داد .

با احترام
                            94/5/1

دیدگاه

ممنون از راهنماییهاتون فقط فکر کنم نمیتونم ازshiftout استفاده کنم و یکم برنامم سخت تر و پیچیده تر میشه درسته؟
                              { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X