ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21
    2013/09/03
    1,984
    634

پاسخ : در خواست راهنمایی برای کنترل هوشمند کولر آبی با آردینو

سلام
    اردوینو ک کار نکردم ولی واسه قسمت قدرت پیشنهاد دارم:

از تریاک ب جای رله استفاده کنید تا هم عمر مدارتون بره بالاتر هم نویز بخاطر رله تولید نشه هم تق تق صدای رله نیاد و هم اینکه موتوور ها در نقطه صفر ولتاژ سینوسی روشن میشن ک اینجوری به نفع موتورها هم میشه...

Sent from my E2333 using Tapatalk
    قانون سوم نیوتون میگه برای اینکه بخوای به چیزی برسی باید از یه چیزی دل بکنی...

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2013/11/01
    139
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar.73

اول ببین رله هایی که داری آمپرشون مناسب هست برای این کار یا نه!

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

رطوبت چی رو در نظر گرفتی؟ رطوبت هوا نباید زیر 50 درصد بیاد و نباید بالای این مقدار بره! باید ببینی سنسور رطوبتی که داری رطوبت نسبی رو اندازه میگیره یا مطلق. رطوبت نسبی با دما تغییر میکنه.
    کولر آبی بدون آب که دیگه کولر نیست! پنکه میشه! و معمولا اگه بدون آب کار کنه احتمال آسیب دیدنش زیاد میشه.
    الان بیشتر مشکل در قسمت کد نویسی تایمر ها دارم
    اگر دوستان اطلاعی دارند راهنمایی کنند

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk
    2013/09/26
    19
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط Glimpser

الان بیشتر مشکل در قسمت کد نویسی تایمر ها دارم
    اگر دوستان اطلاعی دارند راهنمایی کنند

توابعی که به کار شما میاد :
    millis() : مقدار زمان سپری شده از روشن شدن میکرو را به میلی ثانیه برمیگرداند
    micros() : مقدار زمان سپری شده از روشن شدن میکرو را به میکرو ثانیه بر میگرداند
    2013/03/18
    babol
    1,391
    663

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani

سلام
    اردوینو ک کار نکردم ولی واسه قسمت قدرت پیشنهاد دارم:

از تریاک ب جای رله استفاده کنید تا هم عمر مدارتون بره بالاتر هم نویز بخاطر رله تولید نشه هم تق تق صدای رله نیاد و هم اینکه موتوور ها در نقطه صفر ولتاژ سینوسی روشن میشن ک اینجوری به نفع موتورها هم میشه...

اگه بخاد اینجوری عمل کنه :

باعث افزایش هارمونیک و سوختن موتور خواهد شد.
    تا الان مطمعن تر از رله و کنتاکتور نیومده هنوز برای سیستم های قدرت ،
    در سیکل اول هم از هرجای ولتاژ سینوسی روشن بشه براش فرق نداره ، چون موتور میتونه تا چند ثانیه به صورت رتور قفل شده جریان بکشه و نسوزه ، یعنی تا دمای سیم پیچ های مسی به ۱۰۸۴٫۶۲ °C نرسه ، آسیب نمیبینه .
    کلا تو قدرت بهترین چیز برای بار های سلفی مثل موتور ، کنتاکتوره.
    2013/09/03
    1,984
    634

سلام
    من ک نگفتم سینوسی رو برش بده
    اوپتوترایاک های سری moc630x برای بارهای سلفی هست ک داخلش یک ZC Detector داره
    همینطور رله یا تریاک کدوم خوبه؟این سوال هرجا ی جوابی داره
    اینجا ک ی مدار میکروکنترلری قراره فرمان بده بهتره تریاک باشه...چون اگر تغذیه رله و میکرو یکی باشه لحظه اتقال رله جریان کشی و این حرفا داریم ک اگه منبع تغذیه مناسب نباشه با عث ریست شدن میکرو میشه...
    و البته جدا از عمر محدود رله و چسبیدن کنتاکت ها و زمان پاسخ گویی کمتر نسبت به تریاک، رله معایب دیگه ای هم داره ک اگه خاستی میتونید لینک زیر رو مطالعه کنید:

تنها مزیت رله اینه که جریان های بالا رو میتونه درایو کنه که البته الان تو بازار تریاک های در حد کیلو امپر هم موجوده...

2013/03/18
    babol
    1,391
    663

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani

سلام
    من ک نگفتم سینوسی رو برش بده
    اوپتوترایاک های سری moc630x برای بارهای سلفی هست ک داخلش یک ZC Detector داره
    همینطور رله یا تریاک کدوم خوبه؟این سوال هرجا ی جوابی داره
    اینجا ک ی مدار میکروکنترلری قراره فرمان بده بهتره تریاک باشه...چون اگر تغذیه رله و میکرو یکی باشه لحظه اتقال رله جریان کشی و این حرفا داریم ک اگه منبع تغذیه مناسب نباشه با عث ریست شدن میکرو میشه...
    و البته جدا از عمر محدود رله و چسبیدن کنتاکت ها و زمان پاسخ گویی کمتر نسبت به تریاک، رله معایب دیگه ای هم داره ک اگه خاستی میتونید لینک زیر رو مطالعه کنید:

تنها مزیت رله اینه که جریان های بالا رو میتونه درایو کنه که البته الان تو بازار تریاک های در حد کیلو امپر هم موجوده...

از لحاظ معایب حرف شما کاملا درسته و شکی در معایبی که رله داره نیست ، ولی همچنان همون به قول شما درایوی که میکنه بهترین مزیتش هست ، که برخلاف نیمه هادی ها ، اصلا رله سعی بر سوئیچ یا قطع و وصل تو زمان های مختلف نداره ، و همینش باعث میشه هنوزم بهترین گزینه در مدارهای قدرت باشه. هرجا که قطع و وصلی صورت بگیره باعث به وجود اومدن جریان های ناخاسته ، و این جریان ها ها هم باعث هارمونیک خواهد شد.که اصلا مطلوب نیست. البته چه بخواهید چه نخواهید حتما برشی خواهد داشت این ترایاک در برق شهر برای درایو کردن.

برا منم تو درایو کردن یه موتور 5 کیلووات ، همین مشکل پیش میاومد ، که با گذاشتن یه خازن 2200 میکروفارادی حل شد.البته این نوع خازن ها برای هرمدار میکروکنترلری که قرار کنترل صنعتی رو بر عهده بگیره یا حتی برای مدارات ساده ی میکروکنترلری یکی از الزامات دیگه.

از یکی از بچه های همینجا شنیده بودم که ، یه شرکتی اومده بود برای ساخت محافظ یخچال ، و داخل محافظ یخچال بجای رله برای قطع و وصل از ترایاک استفاده کرده بود ، که همین دلیل بر سوختن اکثر یخچال هایی که از این محافظ استفاده کردن شد.و کلا جمعش کردن.

البته این معایبی هم که گفتین اینطور نیست که در کوتاه مدت رخ بده ، حداقل دو سه سالی طول میکشه تا یکی از داستانها براش پیش بیاد.البته من منکر حرف شما نمیشم تو معایب ، و قطعا هم اگه یه قطعه ی نیمه هادی بیاد که کاملا شبیه رله عمل کنه خیلی خوب میشه ، بی سروصدا و سرعت بالاتر و ... .
    2013/09/03
    1,984
    634

بله درسته منم بخاطر هارمونیک گفتم...رله اطمینان نمیده که در نقطه صفر ولتاژ سینوسی هدایت کنه ولی با اوتو تریاکی ک عرض کردم شما هر زمان ک پالس بدید بهش صبر میکنه تا به نقطه صفر سینوسی برسه و بعدش هدایت میکنه...

در مورد رله های حالت جامد میتونید solid state relays رو سرچ کنید که داخلشون تریاک داره...

موفق باشید

2013/11/01
    139
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط alt_f4

توابعی که به کار شما میاد :
    millis() : مقدار زمان سپری شده از روشن شدن میکرو را به میلی ثانیه برمیگرداند
    micros() : مقدار زمان سپری شده از روشن شدن میکرو را به میکرو ثانیه بر میگرداند
    دوست عزیز ظاهرا آردوینو 4 عدد تایمر داخلی دارد من دنبال روش استفاده از این تایمرها بطور همزمان هستم تا بتوانم اتفاقات مختلف را کنترل و مدیریت کنم

2016/06/02
    98
    193

نقل قول نوشته اصلی توسط Glimpser

دوست عزیز ظاهرا آردوینو 4 عدد تایمر داخلی دارد من دنبال روش استفاده از این تایمرها بطور همزمان هستم تا بتوانم اتفاقات مختلف را کنترل و مدیریت کنم

فک کنم سه تا داره، اونا هم بیشتر برای اینتراپت ازش استفاده میشه، اگه کاری که میخوای انجام بدی پارالل پروگرامینگه بدون که آردوینو این قابلیت رو نداره، بجز آردوینو هایی که با آرم هستن و همینطور yun .
    2014/10/05
    1,547
    1,089

با سلام و درود
    برای داشتن چندین پردازش به صورت همزمان می توانید از برنامه نویسی چند نخی یا Multi threading استفاده نمایید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 21