اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت اینورتر برای کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت اینورتر برای کامپیوتر

با سلام.دوستان گرامی من میخوام یک اینورتر درس کنم خیلی پیچیده نباشه واسه روشن کردن کامپیوتر موقع بدون برق!!!حالا از کج بفهمم کلا کامپیوتر چقدر وات مصرف میکنه یعنی برا کامپیوتر اینورتر چن واتی مناسبه.مانیتورم 12 ولت هس20اینج و پاور کامپیوترم 400وات هس با یک اسپیک سه تیکه و یک مودم.
    چن تا سوال؟
    1-ایا اینورتر با باتری موتور 12 ولت7.5 امپر کار میکنه یا باید بالا50 امپر باشه باتری؟
    2-ایا برای کامپیوتر اینورتر رو خودم بسازم بهتره یا از بیرون بخرم بهتره؟
    3- ایا اینورتر نوسان داره اخه کامپیوتر حساس هس ؟
    Just God

پاسخ : ساخت اینورتر برای کامپیوتر

نوشته اصلی توسط ghaderi00
    با سلام.دوستان گرامی من میخوام یک اینورتر درس کنم خیلی پیچیده نباشه واسه روشن کردن کامپیوتر موقع بدون برق!!!حالا از کج بفهمم کلا کامپیوتر چقدر وات مصرف میکنه یعنی برا کامپیوتر اینورتر چن واتی مناسبه.مانیتورم 12 ولت هس20اینج و پاور کامپیوترم 400وات هس با یک اسپیک سه تیکه و یک مودم.
    چن تا سوال؟
    1-ایا اینورتر با باتری موتور 12 ولت7.5 امپر کار میکنه یا باید بالا50 امپر باشه باتری؟
    2-ایا برای کامپیوتر اینورتر رو خودم بسازم بهتره یا از بیرون بخرم بهتره؟
    3- ایا اینورتر نوسان داره اخه کامپیوتر حساس هس ؟
    سلام
    -یه اینورتر500وات واقعی :eek: کافیه
    -باتری موتور در حد چند دقیقه :mrgreen:
    -از بیرون یه1کیلووات بگیرکه500وات رو با خیال راحت بهت بده :agree:
    -نه جان نوسان نداره ثابته
    اینارو من خودم تست کردم البته با کامپیوتر شرکت :mrgreen: با باتری ماشین در حد3 ساعت مشکلی نداشت آخ هم نگفت
    موفق باشید
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MOJTABAV
      سلام
      اینارو من خودم تست کردم البته با کامپیوتر شرکت :mrgreen: با باتری ماشین در حد3 ساعت مشکلی نداشت آخ هم نگفت
      موفق باشید
      .سلام ممنون از پاسخ شما.چرا با باتری موتور تا چن دقیقه دوم میاره مگه چقدر جریان میخواد؟
      Just God

دیدگاه

.سلام ممنون از پاسخ شما.چرا با باتری موتور تا چن دقیقه دوم میاره مگه چقدر جریان میخواد؟
        سلام
        در کل تو برق یه قانون هس:
        P1=P2البته این برا ایده آله که در این صورت توان خروجی همیشه کمتراز توان ورودیه که صرف تلفات میشه
        برا مثال شما400وات نیاز دارید ولتاژ ورودی12ولت ضربدر44آمپرکه باتری بدبخت :cry2:باید بده که فرمول کلی
        U1*I1=U2*I2 یا همونP1=P2
        بگذارید و بگذرید
        ببینید و دل مبندید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MOJTABAV
          سلام
          موفق باشید
          .ممنون دوست عزیز البته یه سوال
          شماکه با کامپیوتر شرکت امتحان کردین اخه که با باتری ماشین 3ساعت کارکرد اگه مال با سیستم خودمون این کارو بکنیم تو ی لحظه سیستم به فنا میره دروغ میگم اقا.اون کامپیوتر شرکت بوده اما ما شانس ندارم
          Just God

دیدگاه

درضمن اقا مجتبی من یه موتور برق 1500 واتی دارم دینام بزرگه خوب این بعد اتیش گرفتن خازنش به علت اتصالی حالا دیگه مث قبل ولتاز تنظیم نمیشه نوسان داره بین 220 تا 300 ولت.حالا باید چه مداری بندازم روش تا کامپیوتر رو با اون روشن کنم درضمن دینامش فک کنم چن فاز داشته باشه. چون چن تا خروجی داره یکیش12ولت با امپر بالا و دو یا سه تا برق ولت بالا.قبلا یدونه کامپیوتر قدیمی ماقبل تاریخ رو زدم باهاش روشن کنم :mrgreen:یک دفعه صدای انفجار از داخل پاور امد بعد باز کردم پاور رو کل خازن ها ترکیده بود ترانس اتصال کوتاه شده بود و...... حالا نمیخوام این کامپیوتر که سیستم جدید و بالا به فنا بره.حالا باید چه مداری بزارم
            Just God

دیدگاه

.ممنون دوست عزیز البته یه سوال
              شماکه با کامپیوتر شرکت امتحان کردین اخه که با باتری ماشین 3ساعت کارکرد اگه مال با سیستم خودمون این کارو بکنیم تو ی لحظه سیستم به فنا میره دروغ میگم اقا.اون کامپیوتر شرکت بوده اما ما شانس ندارم
              سلام
              هنوز جا داشت ساعات کاریمون تموم شد
              بگذارید و بگذرید
              ببینید و دل مبندید

دیدگاه

درضمن اقا مجتبی من یه موتور برق 1500 واتی دارم دینام بزرگه خوب این بعد اتیش گرفتن خازنش به علت اتصالی حالا دیگه مث قبل ولتاز تنظیم نمیشه نوسان داره بین 220 تا 300 ولت.حالا باید چه مداری بندازم روش تا کامپیوتر رو با اون روشن کنم درضمن دینامش فک کنم چن فاز داشته باشه. چون چن تا خروجی داره یکیش12ولت با امپر بالا و دو یا سه تا برق ولت بالا.قبلا یدونه کامپیوتر قدیمی ماقبل تاریخ رو زدم باهاش روشن کنم :mrgreen:یک دفعه صدای انفجار از داخل پاور امد بعد باز کردم پاور رو کل خازن ها ترکیده بود ترانس اتصال کوتاه شده بود و...... حالا نمیخوام این کامپیوتر که سیستم جدید و بالا به فنا بره.حالا باید چه مداری بزارم
                اووووووف
                ورودیش 12ولته و خروجیت 3فاز هس که اگه سیم نول داشته باشه میشه 4سر که سیستمتون فک کنم با دوفاز روشن کردین 400ولت :eek:روش افتاده و بعد %-(
                باید یکی از فازاتون رو با سیم نول اندازه بگیری ولتاژه220تا240ولت رو میتونی به سیستم وصل بفرمایید
                بگذارید و بگذرید
                ببینید و دل مبندید

دیدگاه

درضمن اقا مجتبی من یه موتور برق 1500 واتی دارم دینام بزرگه خوب این بعد اتیش گرفتن خازنش به علت اتصالی حالا دیگه مث قبل ولتاز تنظیم نمیشه نوسان داره بین 220 تا 300 ولت.حالا باید چه مداری بندازم روش تا کامپیوتر رو با اون روشن کنم درضمن دینامش فک کنم چن فاز داشته باشه. چون چن تا خروجی داره یکیش12ولت با امپر بالا و دو یا سه تا برق ولت بالا.قبلا یدونه کامپیوتر قدیمی ماقبل تاریخ رو زدم باهاش روشن کنم :mrgreen: یک دفعه صدای انفجار از داخل پاور امد بعد باز کردم پاور رو کل خازن ها ترکیده بود ترانس اتصال کوتاه شده بود و...... حالا نمیخوام این کامپیوتر که سیستم جدید و بالا به فنا بره.حالا باید چه مداری بزارم

درود.
                  باید از رگلاتور ولتاژ استفاده کنی.
                  موفق باشی.

http://www.spadanasanat.ir/blog/%D9%88%D9%84%D8%AA%D8%A7%DA%98-%D8%B1%DA%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%98%D9%86%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1/
                  ابتدا و شروع هرکاری سخت ترین مرحله آن کار است. برای مثال به عقابها نگاه کن ، حتی اونها هم در ابتدای پرواز ، زیاد بال و پر می زنند، اما هنگامی که اوج می گیرند ، دیگر حتی نیازی به پر زدن هم ندارند ...

کافیست اولین قدمها را بدون ترس و با پشتکارِ بالا برداری مطمئن باش بزودی به اوج خواهی رسید و روزهای سخت همیشه نخواهند ماند ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X