اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نرم افزار every circuit

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نرم افزار every circuit

سلام به همه
    میخوام یه مدار طراحی کنم با نرم افزارevery circuit . مداره ترانزیستور npn داره اطلاعات ترانریستورو از اینجا گرفتم
    http://alltransistors.com/transistor.php?transistor=31653
    ولی مشخصات داده شده با اونی که نرم افزار میخواد هم خونی نداره چرا؟
    اینجا نمیدونم عکس وارد کنم که داده های مورد نیاز رو نشون بدم
    اگه دوستان کار کردند لطف کنند راهنمایی به عمل آورند
    تانکیو

پاسخ : نرم افزار every circuit

دوستان اگه نرم با کاربری اسانتر از every circuit که بتونه ترانزیستور و آی سی و ... شبیه سازی کنه پیشنهاد بفرما

دیدگاه

سلام.
      نرم افزار های الکترونیکی همشون ترانزیستور ها و آی سی ها رو شبیه سازی میکنن دیگه.
      امّا اینکه بخاید مشخصات اون ها رو تغییر بدید فرق میکنه.
      ببینید قطعات در نرم افزار های شبیه ساز به صورت استاندارد برنامه نویسی شدند. و در داخل کتابخانه ها قرار داده شدند.
      اگر شما قطعه ای با مشخصات دلخواه دارید یا باید اون قطعه شما استاندارد باشه یا نه.
      اگر استاندارد باشه باید شماره اون قطعه رو داخل نرم افزار شبیه سازتون پیدا کنید و ...
      اگر استاندارد نباشه یا هرچی ، شما باید مشخصات اون قطعه رو از داخل منوی propertis یا تنظیمات مربوط به اون قطعه تغییر بدید. و این کار از طریق گزینه edit در منوی تنظیمات اون قطعه انجام میشه.
      به عنوان مثال در spice یا مولتی سیم وقتی روی قطعه دو بار کلیک کنید در قسمت edit model میتونید مشخصات اون قطعه رو تغییر بدید. مثلاً برای ترانزیستور میتونید hfe و ic(max( و ... رو تغییر بدید.

دیدگاه

کدوم نرم افزار شبیه سازی رو پیشنهاد میکنید ؟

دیدگاه

من خودم در یک پروژه که باید مدار داخلی LM741 رو شبیه سازی میکردم از MULTISIM استفاده کردم. که در اون پروژه باید مشخصات ترانزیستور ها رو تغییر میدادم و امکانش وجود داشت.
          ولی بعضی از دوستان با SPICE هم انجام دادند و باز هم جواب داد.
          در مورد پروتئوس نمیدونم.
          البته تمامی این نرم افزار های از کتابخانه های SPICE بهره می برند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X