اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار مبدل 220 به 5 ولت یا 12ولت 200 میلی آمپر برای روشن کردن فن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مدار مبدل 220 به 5 ولت یا 12ولت 200 میلی آمپر برای روشن کردن فن

سلام دوستان من یه مدار بسیار کوچک و ارزان برای تبدیل برق شهر به 5 یا 12 ولت 200 میلی آمپر برای روشن کردن یک فن کوچک کامپیوتر نیاز دارم
    ایزوله بودن مدار هم برام مهم نیست
    لطفا راهنماییم کنید
    زندگی مثل دوچرخه سواریه که اگه بخوای تعادلتو حفظ کنی باید رکاب بزنی...!

پاسخ : مدار مبدل 220 به 5 ولت یا 12ولت 200 میلی آمپر برای روشن کردن فن

سلام
    دوست عزیز تو همین قسمت منابع تغذیه آقای عباس علی عزیزی یه مداری رو با عنوان منبع تغذیه سوییچینگ 5ولت 3آمپر که یه سر 12ولت هم داره بسته به استفاده شما چند تاپیک پایین تر از تاپیک خودتون :icon_razz:
    منم ساختمش که فعلا با یه مشکل کوچیک جواب داده :mrgreen:
    بگذارید و بگذرید
    ببینید و دل مبندید
    چشم بیاندازید ودل مبازید که
    دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MOJTABAV
      سلام
      دوست عزیز تو همین قسمت منابع تغذیه آقای عباس علی عزیزی یه مداری رو با عنوان منبع تغذیه سوییچینگ 5ولت 3آمپر که یه سر 12ولت هم داره بسته به استفاده شما چند تاپیک پایین تر از تاپیک خودتون :icon_razz:
      منم ساختمش که فعلا با یه مشکل کوچیک جواب داده :mrgreen:
      سلام.تشکر ولی این مدار به کار من نمیاد من فقط به 200 تا 300 میلی امپر جریان نیاز دارم.ترجیها میخوام مدارم بدون ترانس و یا سیم پیچ باشه
      زندگی مثل دوچرخه سواریه که اگه بخوای تعادلتو حفظ کنی باید رکاب بزنی...!

دیدگاه

دوست عزیز

نمونه 12 ولت با 100 میلی آمپر در لینک زیر تشریح گردیده است :

http://www.electroschematics.com/3752/transformer-less-power-supply/

اگر به جریان بیشتری نیاز داشته باشید در این لینک نحوه محاسبات نیز توضیح داده شده است :

https://dmohankumar.wordpress.com/2010/05/10/transformerless-power-supply/

و در نهایت این مدار نیر برای جریان تا 500 میلی آمپر طراحی گردیده که در آن از یک تریاک کاملا معمولی نیز استفاده شده است

http://www.homemade-circuits.com/2012/08/high-current-transformerless-power.html
        پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (یوسف)
          سلام.تشکر ولی این مدار به کار من نمیاد من فقط به 200 تا 300 میلی امپر جریان نیاز دارم.ترجیها میخوام مدارم بدون ترانس و یا سیم پیچ باشه
          سلام
          دوست عزیز اولابدون ترانس بسیار خطل ناکه ثانیا ترانس نمیخواد بپیچی ترانسی تو قسمت استندبای پاور کامپیوتر هس فقط کافیه از رو برد قبل از اینکه برداریش پایه هاشو مشخص کن :agree:ثالثا با این جریان کم گرم نمیکنه
          در آخر ایمن هس
          بگذارید و بگذرید
          ببینید و دل مبندید
          چشم بیاندازید ودل مبازید که
          دیر یا زود باید گذاشت و گذشت... حضرت علی(ع)

دیدگاه

میدونم 2 سال از تاریخ این تاپیک می گذره
            میتونید از یه ترانس 12 ولت تک با پل دیود و خازن یکسوش کنی بعد بایه رگلاتور 7805 برقو بیاری رو5 ولت
            ***نکته:برای رگلاتور حتما یه هد سینگ بزار***
            موفق باشد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط keeper.allstars نمایش پست ها
              سلام دوستان من یه مدار بسیار کوچک و ارزان برای تبدیل برق شهر به 5 یا 12 ولت 200 میلی آمپر برای روشن کردن یک فن کوچک کامپیوتر نیاز دارم
              ایزوله بودن مدار هم برام مهم نیست
              لطفا راهنماییم کنید
              اگر فقط به ولتاژ 5 ولت نیاز دارید، از یک شارژر موبایل قدیمی که در اکثر منازل به وفور یافت می شود استفاده کنید. یا از دوستان رایگان تهیه نمائید. اگر مشکل جا دارید بوردو سیم را از داخل بدنه پلاستیکی بیرون آورده و با حجم کم تری استفاده کنید. اگر نه به همان صورت استاندارد استفاده کنید.
              علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
              نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X