ابزارهای گوگل برای طراحان و مالکان وب سایت
گوگل ابزارهای بسیاری برای طراحی وب سایت و نگهداری آن دارد. طراحان وب سایت می توانند با استفاده از این ابزارها وب سایت خود را پیاده سازی نموده و آن را کنترل نمایند. در بخش زیر برخی از ابزارهای سودمند گوگل را برای طراحان وب سایت بیان می نمایم:

Google Web Designer

ابزاری برای ساخت گرافیک های و انیمشن های HTML5 می باشد که به طراح این امکان را می دهد تا گرافیک مورد نظر خود را توسط HTML5 و بدون نیاز به دانش کد زنی پیاده سازی نماید و در نهایت کد HTML را برای استفاده در وب سایت در اختیار طراح وب قرار می دهد. برای استفاده از این ابزار می بایست آن را از سایت دانلود نموده و بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید.

Google Webmaster Tools

ابزاری برای کنترل و نگهداری وب سایت می باشد. این افزار اطلاعات کاملی در مورد وب سایت شما نظیر جستجوهای انجام گرفته، لینک به سایت، صفحات و لینک های مشکل دار در اختیار شما قرار می دهد. به تمامی مالکان و طراحان وب سایت توصیه می گردد حتما این ابزار را برای کنترل و نگهداری از وب سایت فعال سازی نمایند تا آن را به صورت روزانه بررسی نموده تا زمانی که وب سایت به مشکلی برخورد نمود سریعا بتوان آن را برطرف نمود قبل از آنکه اثر خود را بر روی وب سایت بگذارد.

Google Trends

ابزاری به جهت استخراج کلمات کلیدی مرتبط به وب سایت. در صورتی که در زمینه خاصی فعالیت می نمایید توسط این ابزار می توانید مهترین کلمات کلیدی که کاربران در موتورها در زمینه شغلی شما جستجو می نمایند را بیابید و از آن برای تهیه مطالب و ست نمودن کلمات کلیدی خود استفاده نمایید. برای انجام این کار کافی است مهم ترین کلماتی را که خود می شناسید درج نموده تا این افزار سایر کلمات را به شما معرفی نماید.

Google Keyword Planner

Google Trends فقط تعداد محدودی کلمات کلیدی مرتبط به کار شما را معرفی می نماید در صورتی که Google Keyword Planner تقریبا تمامی کلمات مرتبط به زمینه شغلی شما را برای شما لیست می نمایم. توسط این نرم افزار خواهید دانست در زمینه شغلی شما چه عباراتی جستجو می گردد. برای لیست کلمات کلیدی می بایست مهمترین کلمه ای که در زمینه شغلی خود می دانید درج نموده تا سایر کلمات لیست شوند.

Google Page Speed

ابزاری جهت بررسی سرعت وب سایت و در صورتی که در وب سایت شما خطایی از نظر سرعت وجود داشته باشد آن را به شما اطلاع می دهد. این نرم افزار خطاهای سرعتی وب سایت شما را در دو تب جداگانه برای موبایل و تبلت اعلام می نمایید. در صورتی که رتبه سرعت وب سایت شما در این نرم افزار 80 از 100 باشد سرعت وب سایت شما قابل قبول است.

Google Structured Data Testing Tool

در صورتی که در سایت خود از اسنیپت های گوگل استفاده نموده اید ابزاری برای تست استفاده درست این اسنیپت ها در سایت وجود دارد که این ابزار اسنیپت ها استفاده شده در هر صفحه از سایت شما را به صورت جداگانه گزارش می دهد و در صورت داشتن خطا آن را اعلام می نماید.

Submit URL - Google

در صورتی که سایت را به تازگی طراحی نموده اید و هنوز در گوگل ایندکس نشده است می توانید توسط این ابزار سایت را به گوگل معرفی نموده تا سریعتر در موتور جستجوی گوگل ایندکس شوید.

Google Analytics

ابزاری بسیار قدرتمند برای بررسی آمار بازدید کنندگان وب سایت که همچنین آمار کاربران آنلاین را گزارش می دهد. این آمار گیر وب سایت یکی از قدرتمندترین آمار گیرهای وب سایت بوده و اطلاعات جامعی در مورد بازدید کنندگان وب سایت در اختیار قرار می دهد.
منبع و آدرس:طراحی سایت دارکوب sitedesign.joomir.com

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویتمهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت
موضوعات:

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت


مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت


مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت


مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت


مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت