اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ گوشی روی موتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ گوشی روی موتور

سلام....به همه....
    راستش من زیاد با موتور اینور و اونور میرم .....بعد اگه از گوشی به عنوان mp3 استفاده کنم و اهنگ گوش بدم....شارژش زود تموم میشه....میخوام روی موتور گوشی رو شارژ کنم.....میخواستم بدونم میشه؟؟؟؟ چجوریه؟؟؟؟
    یه طرحی که دیدم این بود که از یه شارژر فندکی استفاده کنم و یه جا فندکی ماشین که به باطری وصل کنم.....
    ولی تا اون جا که فهمیدم استفاده از این روش برای گوشی مناسب نیست...چون افرادی که از این روش در ماشین استفاده کردند گفتند به دلیل نوسانات برق باعث شده گوشی بسوزه یا باطریش خراب بشه.....
    خواستم بدونم راهی هست که بشه بدون خطر و مشکلی برای گوشی ....گوشی را شارژ کرد؟؟؟
    گوشیم هم سونی z2 هستش.....و اگه باطریش خراب بشه باید باز بشه.....و مشکل اینجاست که بعد از باز شدن ضد اب بودنش را از دست میده.....
    موتورم هم پالس 220 هستش و باطریش 9 آمپره......
    بعد تا اونجایی که میدونم وقتی موتور خاموشه اگه از روش ذکر شده استفاده کنم .....مشکلی پیش نمیاد.....ولی وقتی موتور روشنه به دلیل کار کرد موتور...برق دارای نوسان میشه.....مخصوصا من که روی موتور زنون هم بستم.......
    بعد یکی از طرح های دیگر این بود که با خرید یک اینورتر 12 به 220 از خود شارژر گوشی استفاده کنم.....
    منتظر کمک هایتان هستم....
    با تشکر. :applause: :nice: :nerd: :wow:

پاسخ : شارژ گوشی روی موتور

با سلام دوست گرامی میتونی از رگلاتور استفاده کنی با چن تا خازن واسه تثبیت ولتاز ولی فک نکنم کامل بتونه موبایلتونو شارز کنه.من خودم یدونه رگو لاتور7809 رو با 7805 سری کردم تا حرارت زیاد نشه ولی گوشی مینویسه درحال شارز و لی باتری پر نمیشه گوشیم اس4 هس.درضمن با منبع تغذیه جا فندکی ام پی تری پلیر ماشین کار کردم باز گوشی مینویسه شارز ولی پر نمیشه. ولی با شارزر با برق شارز میشه با یو سی بی کامپیوترم کار میکنه .درضمن اخه منم دوچرخه دارم روش یه باتری موتور انداختم 3امپر خیلی چیز رو دوچرخه نصب از دزد گیر گرفته تا امپلی فایر.بهتر یا پاور بانک بخری که بهترین بهترین راه بی خطر (((((((((((((((((چون داداش گوشین زد2 هس حساس هس گوشی ساده نیس که بگم برو بساز بهتره اصلا شارزر دستی نسازی واسش یه موقع دیدی منبع تغذیه گوشی باتری به فنا رفتن الان من خودم پشیمونم واسه این کارام گوشیم اس4 هس انقدر با این کارا شارز کردم :mrgreen: باتری باد کرده شدید حالا من خوش شانسم چون درب گوشی باز میشه ولی مال تو بستس.)))))))))))))))))))))))))))))))) ولی اگه خواستی امتحاان کنی مثل من که گفتم یدونه 7809 رو خروجیشو به ورودی 7805 وصل کن حله باز گفتم نمیدونم چرا باتری گوشی رو رو پر نمیکنه.درضمن با اینورتر هم باتری موتور دو روزه به فنا میره چون اینورتر به جریان بالاتری نیاز داره مثلا 400 وات انورتر به 44 امپر نیاز داره!!!!!!!!
    Just God

دیدگاه

من با7805یه شارژر طراحی کردم باطری نیکل کادمیوم رو عالی شارژ می کنه ولی موبایل رو تست نکرم می خوام تست کنم اینم مدارش
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ghaderi00
        با سلام دوست گرامی میتونی از رگلاتور استفاده کنی با چن تا خازن واسه تثبیت ولتاز ولی فک نکنم کامل بتونه موبایلتونو شارز کنه.من خودم یدونه رگو لاتور7809 رو با 7805 سری کردم تا حرارت زیاد نشه ولی گوشی مینویسه درحال شارز و لی باتری پر نمیشه گوشیم اس4 هس.درضمن با منبع تغذیه جا فندکی ام پی تری پلیر ماشین کار کردم باز گوشی مینویسه شارز ولی پر نمیشه. ولی با شارزر با برق شارز میشه با یو سی بی کامپیوترم کار میکنه .درضمن اخه منم دوچرخه دارم روش یه باتری موتور انداختم 3امپر خیلی چیز رو دوچرخه نصب از دزد گیر گرفته تا امپلی فایر.بهتر یا پاور بانک بخری که بهترین بهترین راه بی خطر (((((((((((((((((چون داداش گوشین زد2 هس حساس هس گوشی ساده نیس که بگم برو بساز بهتره اصلا شارزر دستی نسازی واسش یه موقع دیدی منبع تغذیه گوشی باتری به فنا رفتن الان من خودم پشیمونم واسه این کارام گوشیم اس4 هس انقدر با این کارا شارز کردم :mrgreen: باتری باد کرده شدید حالا من خوش شانسم چون درب گوشی باز میشه ولی مال تو بستس.)))))))))))))))))))))))))))))))) ولی اگه خواستی امتحاان کنی مثل من که گفتم یدونه 7809 رو خروجیشو به ورودی 7805 وصل کن حله باز گفتم نمیدونم چرا باتری گوشی رو رو پر نمیکنه.درضمن با اینورتر هم باتری موتور دو روزه به فنا میره چون اینورتر به جریان بالاتری نیاز داره مثلا 400 وات انورتر به 44 امپر نیاز داره!!!!!!!!
        بسیار ازت ممنونم.....میگم اعععععععع.....نمیدونستم اینقدر امپر میکشه این اینورتره......اعععععععع.... oo: :eek: :sad: :surprised:
        بعد یعنی این شارژر فندکی نمی تونه باطری رو شارژ کنه؟؟؟پس من چجوری توی سفر چند روزه توی دشت و بیابون با موتور گوشیم رو شارژ کنم؟؟؟؟؟ :cry: :cry: :cry:خداااااااا :cry2:
        یعنی هیچ راهی نداره؟؟؟؟یعنی توی قرن 21 هنوز راهی پیدا نکردن که بشه یه گوشی رو با برق موتور شارژ کرد بدون خطر ؟؟؟؟
        میگم اینورتر کمترین واتشون چنده؟؟؟؟ بعد برای شارژ یه گوشی چقدر توان نیازه؟؟؟؟یعنی اینورتر حداقل چند وات باید باشه؟؟؟؟
        میگم شاید وات پایین کارمون رو راه بندازه و مصرف کمی هم داشته باشه....

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
        من با7805یه شارژر طراحی کردم باطری نیکل کادمیوم رو عالی شارژ می کنه ولی موبایل رو تست نکرم می خوام تست کنم اینم مدارش
        سلام داداش....با تشکر از زحماتت.....
        میگم دوست عزیز ghaderi00 فرمودند که با رگلاتور گوشی کامل شارژ نمیشه....
        راستش من یه مبتدیم......درباره مدارتون میگم ضرری برای گوشی نداره؟؟؟؟؟
        بعد میگم ورودی مدارتون همون 12 ولته باطریه؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosin2a
          سلام داداش....با تشکر از زحماتت.....
          میگم دوست عزیز ghaderi00 فرمودند که با رگلاتور گوشی کامل شارژ نمیشه....
          راستش من یه مبتدیم......درباره مدارتون میگم ضرری برای گوشی نداره؟؟؟؟؟
          بعد میگم ورودی مدارتون همون 12 ولته باطریه؟؟؟
          بله 12ولته
          راستی چرا از شارژر فندکی استفاده نمی کنی؟؟؟فقط زمان شارژ دوبرابر میشه
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام دوست عزیز این مداری که شما گزاشتید زود رگلاتور داغ میکنه و تلفات حرارتی خیلی زیاده.ولی باز فک نکم کامل شارز کنه

اضافه شده در تاریخ :
            بله 12ولته
            راستی چرا از شارژر فندکی استفاده نمی کنی؟؟؟فقط زمان شارژ دوبرابر میشه
            دوست گرامی شارز فندکی در مقابل نوسان زیاد دوم نمیاره زود به فنا میره.ماشین نیس که موتور هس باز تو ماشین باشه من که واسه شارز گوشیم ازش استفاده نمیکنم :mrgreen:

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط hosin2a
            بسیار ازت ممنونم.....میگم اعععععععع.....نمیدونستم اینقدر امپر میکشه این اینورتره......اعععععععع.... oo: :eek: :sad: :surprised:
            بعد یعنی این شارژر فندکی نمی تونه باطری رو شارژ کنه؟؟؟پس من چجوری توی سفر چند روزه توی دشت و بیابون با موتور گوشیم رو شارژ کنم؟؟؟؟؟ :cry: :cry: :cry:خداااااااا :cry2:
            یعنی هیچ راهی نداره؟؟؟؟یعنی توی قرن 21 هنوز راهی پیدا نکردن که بشه یه گوشی رو با برق موتور شارژ کرد بدون خطر ؟؟؟؟
            میگم اینورتر کمترین واتشون چنده؟؟؟؟ بعد برای شارژ یه گوشی چقدر توان نیازه؟؟؟؟یعنی اینورتر حداقل چند وات باید باشه؟؟؟؟
            میگم شاید وات پایین کارمون رو راه بندازه و مصرف کمی هم داشته باشه....
            داداش شما یه راه داری بدون خطر و کم هزینه پاور بانک بخری بهتره و مداری که اقا علی احمدی گزاشته رو کمی تغییر بدی واسه شارز پاور بانک.همین خیلی عالی هس :nerd:
            Just God

دیدگاه

داداش شما یه راه داری بدون خطر و کم هزینه پاور بانک بخری بهتره و مداری که اقا علی احمدی گزاشته رو کمی تغییر بدی واسه شارز پاور بانک.همین خیلی عالی هس :nerd:
              اگه به شارژر فندکی8ولت بدیم بارگولاتور7808چطور بازم دووم نمیاره؟؟؟
              راستی مدار من چقدر تغییر می خواد واسه شارژ گوشی؟
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

اگه به شارژر فندکی8ولت بدیم بارگولاتور7808چطور بازم دووم نمیاره؟؟؟
                راستی مدار من چقدر تغییر می خواد واسه شارژ گوشی؟
                داداش اگه پشت سر هم رگلاتور بزاری افت جریان میکنه که خیلی طول میکشه یا اصلا شارز نمیکنه گشی رو.من واسه پاور بانک گفتم چون اونا شاید شارز بشه شاید اینجا پاور بانک ندارم وای پیدا کردم امتحان میکنم.یا باید یکع منبع قابل تنظیم از جهت جریان و ولتاز که همون سوچینگ هس فک کنم درس کرد که به صرفه نیست همون پاور بانک خوبه :nerd:
                Just God

دیدگاه

سلام....برای پاور بانک....یه مشکلی هست اینه که وقتی گوشی شارز شد ......خالی میشه و دوباره باید شارژ بشه.....پس ما نیاز به یک شارژر داریم....
                  نظرتون رو درباره اینورتر نگفتید.....میگم توان اینورتر حداقل چند باید باشه برای شارژ یه گوشی؟؟؟ چون میگم اگه پایینه و جریان کمی هم نیاز داره......و اگه هم توی بازار پیدا میشه ....از اونا بخرم و با شارژر خود گوشی تو 2 ساعت فیکس باطری رو شارژ کنم بدون خطر.....

دیدگاه

به قول ایشون واقعا که توی قرن21هنوز چیزی نیست که بشه گوشی رو توی مسافرت شارژ کرد؟؟؟؟واقعا که
                    راستی دوستی که گفته بود رگو لاتور خیلی داغ میشه من نیکل کادمیوم3.7ولتی رو عالی شارژ کردم خیلی کم داغ شد اصلا داغ نشد بدون هیت سینک بود یه کم گرم شد
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hosin2a
                      سلام....برای پاور بانک....یه مشکلی هست اینه که وقتی گوشی شارز شد ......خالی میشه و دوباره باید شارژ بشه.....پس ما نیاز به یک شارژر داریم....
                      نظرتون رو درباره اینورتر نگفتید.....میگم توان اینورتر حداقل چند باید باشه برای شارژ یه گوشی؟؟؟ چون میگم اگه پایینه و جریان کمی هم نیاز داره......و اگه هم توی بازار پیدا میشه ....از اونا بخرم و با شارژر خود گوشی تو 2 ساعت فیکس باطری رو شارژ کنم بدون خطر.....
                      rبا سلام داداش گلم اینورتر حداقل وات که تو بازار هس100 واتی من دیدم شایدم پایین باشه درضمن چون شما الکترونیک زیاد اشنایی ندارید نمیتونیین بسازید.اولا اینورتر واسه باتری ماشین هس :angry:شما دینام موتور و دینام ماشین رو یکی نبینین واسه شارز باتری.موتور خودش نمیتونه ولتاز رو ثابت نگه داره و چراغ هاش نوسان داره :NO:اینور توری که باید پیدا کنید باید یه تثبیت کننده ولتاز وجریان باید داشته باشه تا با نوسام مقابله کنه و ولتاز و جریان ثابت به انورتر بده.موقعی که موتور روشنه هم نوسان ولتاز دارید و هم جریان.اخه باتری موتور باز امپرش واسش کمه.در کل تو برق یه قانون هس:
                      P1=P2البته این برا ایده آله که در این صورت توان خروجی همیشه کمتراز توان ورودیه که صرف تلفات میشه.خب برای مثال 100وات نیاز دارید ولتاز ورودی 12ولت هس حداقل امپر مورد نیاز 9 امپر هس.
                      این راه وجود داره
                      1-باید یه باتری با امپر بالا مثلا بالای 9 امپر که قیمتش خیلی زیاده. :agree:
                      2- یک اینورتر بخرید 100 وات یا 80 یا 60وات
                      3-مدار تثبیت کننده ولتاز(درضمن شما نمیتونین هنگامی که موتر خاموشه انورتر را راه بندازن چون زود باتری خالی میشه و خراب میشه)
                      هزینشو حساب کنین ببین چقدر بالاس :angry: :angry: :angry: :angry:
                      خوب ببین به نظر من خیلی عالبیه
                      1-یک پاور بانک بالای 2000 میلی امپر یا خیلی بالا بخرید(البته هرچه امپر بره بالاقیمت هم میره بالا و امکاناتش)
                      2-یک مدار کاهش ولتاز وواسه شارز پاور بانک با باتری موتر در مواقع خاموش بودن موتور یا روشن بودن(پاور بانک زیاد حساس نیس مثل گوشی که زیاد خراب شه)
                      حالا باز راهنمایی خواستی بگو .اگه از نظر من خوشت نیومد بگو یه فکر دیگه ای کنم :wow: :wow: :wow:
                      موفق باشید

اضافه شده در تاریخ :
                      به قول ایشون واقعا که توی قرن21هنوز چیزی نیست که بشه گوشی رو توی مسافرت شارژ کرد؟؟؟؟واقعا که
                      راستی دوستی که گفته بود رگو لاتور خیلی داغ میشه من نیکل کادمیوم3.7ولتی رو عالی شارژ کردم خیلی کم داغ شد اصلا داغ نشد بدون هیت سینک بود یه کم گرم شد
                      داداش اون باتری 3.7 ولت باجریان کمتر از 400میلی امپر میخواد خب ولی گوشی حداقل 5ولت حداقل حداقل 500 میلی امپر میخواد.وقتی با اون گوشی رو شارز کنی رگلاتور میشه تنور نون پزی :mrgreen:
                      Just God

دیدگاه

سلام اگه تثبیت کننده ولتاژ موتورت سالم باشه نوسان برق نمیتونه تاثیری روی دامنه تغییرات ولتاژ خروجی داشته باشه واسه همین میتونی از خروجی تثیبیت کننده ولتاژ بگیری و ابتدا تقسیم جریان کنی و بدی به رگولاتور و از خروجی رگولاتور استفاده کنی
                        علم آن چه هست را توضیح می دهد ، مهندسی چیزی را که هرگز نبوده خلق می کند . ریاضیات نه علم است و نه مهندسی بلکه ابزار است . فیزیک و شیمی علم است ولی مهندسی نیستند .

دیدگاه

داداش اون باتری 3.7 ولت باجریان کمتر از 400میلی امپر میخواد خب ولی گوشی حداقل 5ولت حداقل حداقل 500 میلی امپر میخواد.وقتی با اون گوشی رو شارز کنی رگلاتور میشه تنور نون پزی :mrgreen:
                          بله خوب با اون مدار من میشه جاش یه رگولاتور6ولت گزاشت خوب من خروجیش رو اتصالی کردم اگه با هیت سینک وفن باشه مشکلی پیش نمیاد من تست کردم این جور بود...البته نه با رگولاتور6ولت با5ولت تست کردم الان میرم تست می کنم خبرش رو میدم
                          می بخشید من مدار رو کامل نکشیده بودم
                          مدا اصلی الان دارم اهاش کار می کنم وعالیه اینه:

واسه موبایل فکر کنم با رگولاتور7806جواب بده البته اگخه با7805نشه من تست می کنم میگم
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sm2
                            سلام اگه تثبیت کننده ولتاژ موتورت سالم باشه نوسان برق نمیتونه تاثیری روی دامنه تغییرات ولتاژ خروجی داشته باشه واسه همین میتونی از خروجی تثیبیت کننده ولتاژ بگیری و ابتدا تقسیم جریان کنی و بدی به رگولاتور و از خروجی رگولاتور استفاده کنی
                            داداش به نظر شما واسه افزایش جریان واسه شارز کردن گوشی در خروجی مدار چیکار باید کرد ها و ساده باشه :read:

اضافه شده در تاریخ :
                            بله خوب با اون مدار من میشه جاش یه رگولاتور6ولت گزاشت خوب من خروجیش رو اتصالی کردم اگه با هیت سینک وفن باشه مشکلی پیش نمیاد من تست کردم این جور بود...البته نه با رگولاتور6ولت با5ولت تست کردم الان میرم تست می کنم خبرش رو میدم
                            می بخشید من مدار رو کامل نکشیده بودم
                            مدا اصلی الان دارم اهاش کار می کنم وعالیه اینه:

واسه موبایل فکر کنم با رگولاتور7806جواب بده البته اگخه با7805نشه من تست می کنم میگم
                            اولا ما میخوایم مدار کوچیک باشه حال و حوصله فن و هیدسنیک بزرگ رو ندارم.داداش باز گوشی رو شارز درس نمیکنه یعنی وقتی وصل میکنی گوشی مینویسه در حال شارز و لی باتری پر نمیشه بخاطر کمبود امپر . درضمن منبع تغذیه شما چیه ایا باتری 12 ولت هس یا ترانس12ولت!!!!! اگه باتری باشه انوقت که خروجی رو اتصالی دادی میفهمی نتوری که من میگفتم چیه :mrgreen: :mrgreen:ت
                            Just God

دیدگاه

نممی دونم ولی ترانس یا5امره یا10امپر الان گزاشتم ببینم شارژ میشه یا نه خبرش رو میدم
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X