اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا میکروی من سوخته است؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا میکروی من سوخته است؟؟

سلام دوستان،
    من 3 تا میکرو دارم که همگی دیگه الان پروگرم نمی شن یعنی مثلا میکرو رو کلا بعد 2 بار پروگرم شدن دیگه avr studio نمی تونه پروگرمش کنه و هر میکرویی می خرم بعد دوبار اینطوری میشه :cry2: الان من نمی دونم میکروهام سوختن یا نه کلا باید چی کار کنم؟؟کمکم کنید خیلی داغونم! :angry:
    تو یکیشون fusebit jtag هم فعال بوده.
    اینم عکس پروگرامر:

اون led نارنجی وقتی میکرو رو میذاری توش روشن میشه ولی بعد از این که avr studio نمی تونه پروگرمش کنه دیگه کلا خاموش میشه.

پاسخ : آیا میکروی من سوخته است؟؟

اگه از spi استفاده میکنی احتمالا فیوز بیت ها رو اشتباهی پروگرم میکنی و spi غیر فعال میشه.
    راه اندازی enc28j60 و enc424j600 برای RL-TCPnet

راه اندازیks0108 با emwin

راه اندازی lcd7 اینچ با داریور داخلی stm32f429

دیدگاه

وقتی فیوز بیت ها رو اشتباه پروگرام کنی مخصوصا فیوزهای مربوط به کلاک میکرو ، میکرو ممکنه دیگه پروگرام نشه
      اگر اشتباها لاک بیت ها رو هم بزنی ممکنه همین مشکل پیش بیاد
      واسه فیوز بیتها ، اگر پروگرامر بهتری دسترسی داری مثل super pro بگو برات فیوزهاشو درست کنن وگرنه حد اقل کار اینه که یک کریستال خارجی برداری و روی Zif جای پایه های کریستال خارجی میکروت بذاری و تست کنی . شاید درست شد .
      اگرم لاک بیت هارو اشتباها زده باشی که ممکنه دیگه نتونی از میکرو استفاده کنی .
      Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

حد اقل کار اینه که یک کریستال خارجی برداری و روی Zif جای پایه های کریستال خارجی میکروت بذاری و تست کنی . شاید درست شد .
        این که من قبلش فیوزبیتها رو برای کلاک داخلی تنظیم کردم و حالا می خوام از کریستال استفاده کنم مشکلی نداره؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X