اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تفاوت مقاومت 1/8 وات با 1/4 وات در چیست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تفاوت مقاومت 1/8 وات با 1/4 وات در چیست

مقاومت های 1/8 وات و 1/4 وات چه فرق کاربردی میکنند؟ مثلا یک مقاومت 2 کیلو اهم 1/8 وات و 2 کیلو اهم 1/4 وات

پاسخ : تفاوت مقاومت 1/8 وات با 1/4 وات در چیست

نوشته اصلی توسط intel_amd
    مقاومت های 1/8 وات و 1/4 وات چه فرق کاربردی میکنند؟ مثلا یک مقاومت 2 کیلو اهم 1/8 وات و 2 کیلو اهم 1/4 وات
    با سلام دوست عزیز
    فرقشون تو اینه کهد میتونن در مقابل حرارت تولیدی در داخل مقاومت دووم بیارن نمیدونم فهمیدین منظورمو یا همین مثالی که گفتین مثلا اگه مقومت دوکیلو با 1.4وات رو به یدونه لامپ وصل کنی اون به مثلا 12ولت 60امپر وصل کنی اونقدر داغ میشه که میسوزه ولی اگه بجا اون یدون مقاومت دوکیلو 5وات بزاری دیگه نمیسوزه.
    اگه باز نفهمیدی بگو یدونه مطلب بزار بری ببنی :redface:
    Just God

دیدگاه

یعنی هرچی توان بالاتر باشه قدرت تحملش در برابر جریان عبوری بیشتره ؟
      مثلا برای 12 ولت 2 آمپر 1/4 واتی جواب میده ؟ از کجا میشه فهمید که در مداراتمون چه توانی استفاده کنیم؟

دیدگاه

مثلا برای 12 ولت 2 آمپر 1/4 واتی جواب میده ؟ از کجا میشه فهمید که در مداراتمون چه توانی استفاده کنیم؟
        دقیقا دوست عزیز هرچی توان بالاتر باشه قدرت تحملش در برابر جریان عبوری بیشتره.
        اون رو باید از طریق فرمول ها حساب کنی.واسه چی میخوای بگو راهنمایی کنم
        Just God

دیدگاه

واسه اینکه بدونم در مداراتم از چه توانی باید استفاده کنم که نسوزه
          مثلا در یک مداری که نهایتا با 5 ولت و 1 آمپر توش کار میشه , در مداری با 12 ولت و 2 آمپر , 24 ولت و 2 آمپر , اکثرا با این مدارات سر کار دارم
          در 220 ولت برق شهری هم لطفا بگید که چه نوع خازن ها و مقاومت هائی استفاده باید بشه چون کاری که در پست زیر میخام انجام بدم و با 220 ولت شهری تاحالا کار نکردم

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=111226.msg724896#msg724896

دیدگاه

واسه اینکه بدونم در مداراتم از چه توانی باید استفاده کنم که نسوزه
            مثلا در یک مداری که نهایتا با 5 ولت و 1 آمپر توش کار میشه , در مداری با 12 ولت و 2 آمپر , 24 ولت و 2 آمپر , اکثرا با این مدارات سر کار دارم
            در 220 ولت برق شهری هم لطفا بگید که چه نوع خازن ها و مقاومت هائی استفاده باید بشه چون کاری که در پست زیر میخام انجام بدم و با 220 ولت شهری تاحالا کار نکردم

واسه 5ولت 1 امپر 1.4امپر کافیه ولی دیدی داغ میکنه باید یدون 1.6 بندازی .واسه 12ولت 2 امپر یا زیاد مقاومت 2وات یا بالاتر از2 وات.24 ولت 2 امپر بالای 3وات خوبه.درضمن تنها ولتاز و امپر برق نیستن باید مقاومت رو به چه منظوری استفاده میکنی بدونی
            Just God

دیدگاه

یک توضیح راجع به برق 220 ولت شهری هم میدین که چه نوع مقاومت ها و خازن هائی باهاش سازگاره؟
              تا حالا با برق شهری کار نکردم , مدار لینک زیر میخام ببندم

دیدگاه

برای اینکه متوجه بشید واتش چقدر باس باشه افت ولتاژ روی مقاومت رو حساب کنید جریان اون شاخه هم رو بدست بیارید و در هم ضرب کنید
                بعدش توان بدست اومده رو در 1.4 ضرب کنید و خرید کنید
                اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

سلام . مقاومت های مورد استفاده توس آزمایشگاه ها و کارگاههای الکترونیک چند وات هستن؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط great1995 نمایش پست ها
                    سلام . مقاومت های مورد استفاده توس آزمایشگاه ها و کارگاههای الکترونیک چند وات هستن؟

سلام
                    اکثرا 1/4 وات هستند!
                    توی مدارات حساس و تیراژی بهتره که اونها رو با توان خیلی پائین تری به کاری ببرید!
                    مثلا نصف این مقدار!
                    من که 0.1 وات بیشتر ازشون نمیکشم!
                    ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X