اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی ماژول اثر انگشت fpm10a

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی ماژول اثر انگشت fpm10a

سلام
    اینم یه آموزش خیلی ساده برای راه اندازی سنسور اثر انگشت fpm10a
    http://s6.picofile.com/file/8203254426/fpm10a.rar.html

اینم فایل pcb +شماتیک :(البته با فایل اصلی ضمیمه نکردم گفتم شاید بدرد کسی نخوره):
    http://s3.picofile.com/file/8201551226/pcb_upload.rar.html

موفق باشید . اگه سوالی بود در خدمتم .
    یا علی
    سورس برنامه را یادم رفته بود همراه فایل بزارم. فایل اصلاح شد.
    محمد.م

پاسخ : راه اندازی ماژول اثر انگشت fpm10a

سلام مهندس جان
    ممنون بابت راهنمایی خوبتون :applause:
    اگر امکانش هست دیتاشیت ماژول FPM10A رو پلود بفرمایید .
    اگه میشه لطف کنید برنامه تحت بیسکام هم جهت یادگیری بیشتر قرار دهید :nerd:

دیدگاه

با سلام
      دیتاشیت هم داخل فایل زیپ موجود هست .

اگه میشه لطف کنید برنامه تحت بیسکام هم جهت یادگیری بیشتر قرار دهید
      چشم :nerd:

موفق باشید .
      محمد.م

دیدگاه

سلام
        کسی سوالی یا نظری نداشت ؟(اشکالی عیبی چیزی)
        (یا شاید هم بدرد کسی نخورده نمیدونم............. :cry2: :cry
        این اولین اموزشی بود که تهیه کردم .لطفا نظر بدید تا بهترش کنم. :nerd:
        ممنون
        محمد.م

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad0
          سلام
          اینم یه آموزش خیلی ساده برای راه اندازی سنسور اثر انگشت fpm10a
          http://s3.picofile.com/file/8201550218/fpm10a.rar.html

اینم فایل pcb +شماتیک :(البته با فایل اصلی ضمیمه نکردم گفتم شاید بدرد کسی نخوره):
          http://s3.picofile.com/file/8201551226/pcb_upload.rar.html

موفق باشید . اگه سوالی بود در خدمتم .
          یا علی
          سلام دوست عزیز
          خیلی ممنون از آموزش کاربردی و با ارزشت امیدوارم باز هم شاهد این نوع مقالات باشیم
          یه سوال داشتم : داخل مداری که گذاشتی Finger_IR_sens نقشش چیه ؟همون که از LM324AD استفاده شده

با تشکر

دیدگاه

با سلام و تشکر از اموزش تون
            امکانش هست این ماژول را کاربردی تر کنید ؟ مثلا باز کردن درب یا فعال کردن رله با این ماژول

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              خیلی ممنون از آموزش کاربردی و با ارزشت امیدوارم باز هم شاهد این نوع مقالات باشیم
              یه سوال داشتم : داخل مداری که گذاشتی Finger_IR_sens نقشش چیه ؟همون که از LM324AD استفاده شده

با تشکر
              سلام .خواهش میکنم .
              برای اینکه نمونه برداری از اثر انگشت ها توسط این ماژول دوتا راه داریم:
              یکی این که ماژول همیشه روشن باشه منتظر باشه تا یکی انگشتشا روش بزاره .
              یکی هم اینکه ما هروقت خواستیم اثر انگشت برسی کنیم به اون دستور بدیم که اماده ی در یافت اثر انگشت بشه و در بقیه ی زمان ها
              خاموش باشه .
              خوب روش اول عیبش اینه که ماژول دائما روشن هست و هم توان مصرف میکنه و هم عمرش کم میشه .
              روش دوم هم اگه مثلا یه کلید بزاریم و هر وقت خواستیم اونا تحریک کنیم یکم کلاس کارمون پایین میاد و خیلی قشنگ نمیشه .
              برای حلش یه سنسور مادون قرمز فرستنده و یه گیرنده میزاریم کنار محل قرار گرفتن انگشت روی ماژول . و جوری تنظیم میکنیم که هروقت شخص انگشتشا گزاشت روی سنسور یکی از پایه های میکرو فرمان بگیره و ماژولا روشن و آماده ی دریافت کنه و بعد از عملیات ماژولا خاموش کنه . (داخل شماتیک یه کلید هم هست بنامS1 که اگه خواستیم کلید بزاریم و از مادون قرمز استفاده نکنیم باش سنسور را تحریک میکنیم و میتونیم LM324 و مخلفاتشا مونتاژ نکنیم)
              سنسوری هم که داخل شماتیک مورد نظر من هست اینه :

موفق باشید
              یاعلی
              محمد.م

دیدگاه

با سلام و تشکر از اموزش تون
                امکانش هست این ماژول را کاربردی تر کنید ؟ مثلا باز کردن درب یا فعال کردن رله با این ماژول
                سلام. خواهش میکنم
                این برنامه +فایل شماتیک دقیقا همین کارا میکنه .
                اگه با یه اثر انگشت که قبلا میشناسه تحریک بشه رله شماره ی یک فعال میشه و بعد از سه ثانیه رله ی شماره ی 2 فعال و غیر فعال میشه که یک درب باز کنا تحریک میکنه . حالاخودتون میتونید تغییرش بدید . این قسمت از برنامه هست:
                کد:
                  if(search()==0){beep_ok();RELAY1=1;delay_ms(3000); RELAY2=1; delay_ms(1000);RELAY2=0;}
                موفق باشید
                یا علی
                محمد.م

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad0
                  سلام .خواهش میکنم .
                  یکی هم اینکه ما هروقت خواستیم اثر انگشت برسی کنیم به اون دستور بدیم که اماده ی در یافت اثر انگشت بشه و در بقیه ی زمان ها
                  خاموش باشه .
                  خوب روش اول عیبش اینه که ماژول دائما روشن هست و هم توان مصرف میکنه و هم عمرش کم میشه .
                  روش دوم هم اگه مثلا یه کلید بزاریم و هر وقت خواستیم اونا تحریک کنیم یکم کلاس کارمون پایین میاد و خیلی قشنگ نمیشه .
                  برای حلش یه سنسور مادون قرمز فرستنده و یه گیرنده میزاریم کنار محل قرار گرفتن انگشت روی ماژول . و جوری تنظیم میکنیم که هروقت شخص انگشتشا گزاشت روی سنسور یکی از پایه های میکرو فرمان بگیره و ماژولا روشن و آماده ی دریافت کنه و بعد از عملیات ماژولا خاموش کنه . (داخل شماتیک یه کلید هم هست بنامS1 که اگه خواستیم کلید بزاریم و از مادون قرمز استفاده نکنیم باش سنسور را تحریک میکنیم و میتونیم LM324 و مخلفاتشا مونتاژ نکنیم)

موفق باشید
                  یاعلی
                  بسیار عالی
                  حتما توی این تابستون سخت افزارشو تهیه و تست میکنم :job:

دیدگاه

سلام
                    لطفا ماژول FPM10A با بسکام هم را اندازی کنید ممنون میشم

دیدگاه

ممنون محمد .خیلی عالی بود :applause: :applause: :applause: :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad0
                        سلام .خواهش میکنم .
                        خاموش باشه .

موفق باشید
                        یاعلی

سلام
                        مهندس این سنسور در برابر نور خورشید تاثیر پذیره ، بهتر نیست مدار طوری طراحی بشه که از نور خورشید تاثیری نگیره ؟

دیدگاه

سلام ببخشید برای راه اندازی ماژول از طریق هایپر ترمینال در PC فقط فرستادن کد هگزای مربوطه کافیه ؟؟؟؟
                          به نظر من همه باید برنامه نویسی را یاد بگیرند زیرا برنامه نویسی طریقه ی فکر کردن را به شما یاد میدهد.
                          @@@@@@@@@@*بیل گیتس*@@@@@@@@@@

دیدگاه

ممنون دوست عزیز همه چیزش عالیه فقط قیمت سنسورش بالا :job:
                            اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                            شهيد دکتر مصطفي چمران
                            اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                            ; C is not for children

دیدگاه

نوشته اصلی توسط liamplm1382
                              سلام ببخشید برای راه اندازی ماژول از طریق هایپر ترمینال در PC فقط فرستادن کد هگزای مربوطه کافیه ؟؟؟؟
                              سلام
                              بله . جواب مده.
                              البته یه نرم افزار هم هست که با اون هم جواب میده . داخل فایل زیپ گزاشتم.(فکر میکنم مال شرکت سازنده ماژول باشه)
                              محمد.م

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X