اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دستکاری میکروکنترلر آردوینو و مشکل پلود نشدن کد رو روی آردوینو UNO

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دستکاری میکروکنترلر آردوینو و مشکل پلود نشدن کد رو روی آردوینو UNO

با سلام و درود
    من یک آردوینو UNO دارم.
    به تازگی یک ATmega 328P-U خریدم و برای اینکه ببینم سالمه یا نه میکروی اصلی آردوینو UNO را بیرون آوردم و میکروی جدید را روش گذاشتم و وقتی خواستم کد برنامه ی Blink رو روش پلود کنم خطا داد.
    بعد از اون من میکرویی که تازه خریده بودم را بیرون آوردم و در پروگرامر گذاشتم و در نرم افزار ProgISP گزینه ی Erase رو زدم و برای اینکه کاملا مطمئن شوم سالم است Auto را هم زدم و متوجه شدم که میکروی جدید سالم است.

با نرم افزار ProgISP برنامه ی میکروی قبلی را هم پاک کردم به خیال اینکه با کامپایلر آردوینو برنامه اش را دوباره پلود میکنم. ولی حالا هر کدام از 2 میکروی ATmega 328P-U را که دارم در آردوینو UNO قرار میدهم و گزینه ی پلود را میزنم، برنامه پلود نمی شود و خطا می دهد.
    -------
    چندین مطلب را مطالعه کردم و در مورد بوت لودر حرف زده بودند ولی من چیز زیادی متوجه نشدم.
    همچنین وقتی در نرم افزار آردوینو (نسخه ی 1.0.5 و نسخه ی 1.6.5) گزینه ی Burn Bootloder را میزنم این خطا نمایش داده می شود:

Arduino: 1.6.5 (Windows XP), Board: "Arduino Uno"

avrdude: usbdev_open(): did not find any USB device "usb"

Error while burning bootloader.

This report would have more information with
    "Show verbose output during compilation"
    enabled in File > Preferences.

راه حل:
    با سلام و درود
    نحوه ریختن BootLoader روی میکروکنترلر در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است: روش تبدیل میکرو avr به آردوینو
    جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۰۴:۵۵ ۱۳۹۵/۰۳/۲۳.

پاسخ : دستکاری میکروکنترلر آردوینو و مشکل پلود نشدن کد رو روی آردوینو UNO

درود بر شما
    تا حالا خودم همچین کاری انجام ندادم ولی میکروی آردوینو برای راه اندازی به بوتلدر نیاز داره حالا چون شما برنامه های میکرو آردوینو رو کاملا پاک کردید باید دوباره برنامه بوتلدر رو پروگرام کنید به آدرس زیر مراجعه کنید مشکلتون حل میشه
    http://www.instructables.com/id/Burn...sing-Arduino-/
    چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassantorabi
      درود بر شما
      تا حالا خودم همچین کاری انجام ندادم ولی میکروی آردوینو برای راه اندازی به بوتلدر نیاز داره حالا چون شما برنامه های میکرو آردوینو رو کاملا پاک کردید باید دوباره برنامه بوتلدر رو پروگرام کنید به آدرس زیر مراجعه کنید مشکلتون حل میشه
      http://www.instructables.com/id/Burn...sing-Arduino-/
      خیلی ممنون از راهنمایی شما
      در اون آموزش با استفاده از یک آردوینو یونو سالم بر روی یک میکروکنترلر بوت لودر ریخته میشه ولی هر 2 میکروی من بدون بوت لودر هستند در نتیجه آردوینو یونو من راه اندازی نمیشه تا بتونم به وسیله ی اون روی یک میکروکنترلر دیگه بوت لودر بریزم.
      آیا میشه با پروگرامر و نرم افزار ProgISP رو میکروکنترلر بوت لودر ریخت؟

دیدگاه

شما با همون پروگرامر میتونی بوت لودر رو روی میکرو بریزی
        فایل های بوت لودر در آدرس
        Arduino\hardware\arduino\avr\bootloaders\atmega
        قرار دارن که هم سورس بوت لودر هست و هم فایلهای هگز برای کریستال های متفاوت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط pinkplus
          شما با همون پروگرامر میتونی بوت لودر رو روی میکرو بریزی
          فایل های بوت لودر در آدرس
          Arduino\hardware\arduino\avr\bootloaders\atmega
          قرار دارن که هم سورس بوت لودر هست و هم فایلهای هگز برای کریستال های متفاوت
          سلام و درود
          وقتی بخواهم اون رو توی میکرو بریزم تنظیمات فیوز بیت ها رو باید چطوری قرار بدهم? (نرم افزار ProgISP)

- من اون پوشه ای که معرفی کردید رو پیدا کردم و چندین فایل داخلشه. کدوم رو داخل میکروکنترلر بریزم؟

اضافه شده در تاریخ :
          من این فایل ATmegaBOOT_168_atmega328.hex رو درون میکرو ریختم ولی باز هم آردوینو سالم کار نمیکنه و تنها تفاوتش با قبلا روشن شدن LED متصل به پیب 13 هست که اونم در حد چند ثانیه روشن میشه و هر وقت دکمه ی Reset رو می زنم دیگه مثل قبلا LED 13 چشمک نمیزنه

دیدگاه

لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه

تو خود برنامه Arduino منوی Tools>programmer میتونید پروگرامرتون رو انتخاب کنید بعدش توی منوی Tools گزینه Burn boot loader رو بزنید.

دیدگاه

با سلام و درود
                نحوه ریختن BootLoader روی میکروکنترلر در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است: http://www.eca.ir/forums/thread71735.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X