اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یک مدار ناشناخته

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یک مدار ناشناخته

با سلام.من یدونه مدار رو از یه دستگاه قدیمی برداشتم.تو این مدا حدود 14خازن عدسی 1 کیلو ولت باهم سری شدن و15تا دیود با امپر بالا همه سری شده و بین این خازن عدسی ها قرار گرفتن.یدونه ترانزیستو c945 هم تو مدا هس و چن تا مقاومت 5واتی و یدونه ترانس خیلی خیلی کوچ هم رو برد هس.به نظر دوستان این چه مداری هس؟
    Just God

پاسخ : یک مدار ناشناخته

نوشته اصلی توسط ghaderi00
    با سلام.من یدونه مدار رو از یه دستگاه قدیمی برداشتم.تو این مدا حدود 14خازن عدسی 1 کیلو ولت باهم سری شدن و15تا دیود با امپر بالا همه سری شده و بین این خازن عدسی ها قرار گرفتن.یدونه ترانزیستو c945 هم تو مدا هس و چن تا مقاومت 5واتی و یدونه ترانس خیلی خیلی کوچ هم رو برد هس.به نظر دوستان این چه مداری هس؟
    احتمالآ یک مدار ضرب کننده ولتاژه....

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک مدار ناشناخته

نوشته اصلی توسط Ghasede del
      احتمالآ یک مدار ضرب کننده ولتاژه....
      خوب این یعنی چی
      Just God

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : یک مدار ناشناخته

خوب این یعنی چی
        وقتی شما از دیود های سری شده و خازنهای سری شده صحبت میکنید که دیود ها و خازنها با هم
        ارتباط دارن.....دارید از یک ضرب کننده یا چند برار کننده صحبت میکنید....
        حال اگر اون ترانس هم به این شبکه ضرب کننده متصل هست شاید خروجی ترانس
        برای افزایش ولتاژ به شبکه ضرب کننده وصل شده......
        گاهی ابتدا ولتاژ 220 رو با ترانس تا حدودی افزایش میدن و بعد باضرب کنننده چند برابر میکنن
        که اینجا 14 برابر شده.در اینحالت وجود ترانس مدار رو از برق شبکه ایزوله میکنه.......اگر ترانس فریت هست مدار سویچینگ هست ...
        حال این مدار چه کاربردی داشته شما باید بگید کجا استفاده می شده.....
        مثلا در پرینترها ولتاژ بالا رو برای بار دار کردن کاغذ استفاده میکنن....وغیره

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : یک مدار ناشناخته

نوشته اصلی توسط Ghasede del
          وقتی شما از دیود های سری شده و خازنهای سری شده صحبت میکنید که دیود ها و خازنها با هم
          ارتباط دارن.....دارید از یک ضرب کننده یا چند برار کننده صحبت میکنید....
          حال اگر اون ترانس هم به این شبکه ضرب کننده متصل هست شاید خروجی ترانس
          برای افزایش ولتاژ به شبکه ضرب کننده وصل شده......
          گاهی ابتدا ولتاژ 220 رو با ترانس تا حدودی افزایش میدن و بعد باضرب کنننده چند برابر میکنن
          که اینجا 14 برابر شده.در اینحالت وجود ترانس مدار رو از برق شبکه ایزوله میکنه.......اگر ترانس فریت هست مدار سویچینگ هست ...
          حال این مدار چه کاربردی داشته شما باید بگید کجا استفاده می شده.....
          مثلا در پرینترها ولتاژ بالا رو برای بار دار کردن کاغذ استفاده میکنن....وغیره
          دوست عزی من این مدار رو از یه پنکه که شبیه جغبه هس یعنی پنکه داخلش هس در اوردم درضمن این پنکه هم گرما میداد و هم سرما.یدونه کلید داشت واسه گرما دادن من فک کردم حتما المنت داره ولی باز کردم دیدم این مدار هس و خروجی مدار رو به یک فیبر کربوونی با سوزن اتصال دادن.به نظر شما این چه جوری گرم میشده
          Just God

دیدگاه

دوست عزی من این مدار رو از یه پنکه که شبیه جغبه هس یعنی پنکه داخلش هس در اوردم درضمن این پنکه هم گرما میداد و هم سرما.یدونه کلید داشت واسه گرما دادن من فک کردم حتما المنت داره ولی باز کردم دیدم این مدار هس و خروجی مدار رو به یک فیبر کربوونی با سوزن اتصال دادن.به نظر شما این چه جوری گرم میشده
            با سلام
            جالبه میشه چندتا عکس از پنکه و مدار بذارید
            شاید به درد پروژه ها بخوره
            و دوستان بهتر کمک کنن
            با تشکر
            درپناه حق موفق و سربلند و پیروز باشید

دیدگاه

گرما دادن به این برد مربوط نمیشه ......این برد به احتمال زیاد برای یونیزه کردن مولکولهای هوا استفاده میشده
              مخصوصآ اینکه از سوزن نام بردید ..........با ایجاد یون منفی فکر میکنم تنفس راحتتر و تولید نشاد برای شخص میکنه...
              معمولآ در طبیعت بکر یون منفی بیشتر هست و با این روش محیط شهری رو قابل تحملتر میکنن.........
              البته این نظریه مال سالها قبل هست شاید الان منسوخ شده باشه......چون معمولآ چیزی که ابتدا مفید میدونن بعد از چند سال
              میگن مضر بوده...........شما هم مراقب باش مدار خطرناکیه اگر به برق بزنی ولتاژ بالایی تولید میشه که
              خطر شوک و از کار افتادن قلب وجود داره............

دیدگاه

ی مدار 14 برابر کننده ولتاژ هست
                اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran901
                  ی مدار 14 برابر کننده ولتاژ هست
                  داداش میتونم از این قطعات واسه ساخت شوکر استفاده کنم
                  Just God

دیدگاه

اره میشه
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                      اره میشه
                      خب بگو شماتیک رو هم بزار
                      Just God

دیدگاه

با سلام
                        دوست عزیز مدار ذکر شده یک مدار های ولتاژ است که میتواند بعنوان شوکر هم استفاده گردد برای آشنایی با این مدارات به بخش ساخت شوکر در همین سایت مراجعه نمایید.

دیدگاه

شاید از دیودها نتونی استفاده کنی ............احتمال داره فست نباشن...

دیدگاه

به نظر من اشتباه ترین کار اینه از این روش برا شوک دادن استفاده کنین .... فقط ک تو ی شوکر ملاک ولتاژ بالا نیس ! یهو میبینی طرف میمیره
                            جریان بالای 30 میلی آمپر از بدن بگذره ایست قبلی پیش میاد بالای 75 میلی آمپرم به طور کامل همه اجزای حساس داخلی از بین میرن
                            شوکر باید زیر 10 الی 5 میلی آمپر باشه
                            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran901
                              به نظر من اشتباه ترین کار اینه از این روش برا شوک دادن استفاده کنین .... فقط ک تو ی شوکر ملاک ولتاژ بالا نیس ! یهو میبینی طرف میمیره
                              جریان بالای 30 میلی آمپر از بدن بگذره ایست قبلی پیش میاد بالای 75 میلی آمپرم به طور کامل همه اجزای حساس داخلی از بین میرن
                              شوکر باید زیر 10 الی 5 میلی آمپر باشه
                              بله فکر کنم یه دار چهار برابر کننده ولتاژ واسش خوب باشه تا تجربه کنه.....
                              حالا شایدم نه اگه مدار بهتری داری واسش بزار
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X