اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک راه اندازی ماژول التراسونیک sr04t ضداب داخل فروشگاه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک راه اندازی ماژول التراسونیک sr04t ضداب داخل فروشگاه

سلام
    کسی تا به حال با این سوسر کار کرده؟sr04t من چندتایی سرچ کردم و دیتاشیتی که داره برای راه اندازیش دقیقا شبیه همون sr04 معمولی هست فقط این یکی ضد ابه.
    ولی برای راه اندازیش اصلا دقیق نیست و خطای بالایی داره و فاصله کمتر از 19 سانت هم تشخیص نمیده.
    لطفا اگر کسی با این سنسور کار کرده اطلاعاتی را قرار بده ما هم یه بهره ای ببریم دوستان :job:

پاسخ : کمک راه اندازی ماژول التراسونیک sr04t ضداب داخل فروشگاه

کسی نبود به ما یاری بده؟ :surprised: :surprised: :surprised:

دیدگاه

سلام !
      عرضم به حضورت که من هم این سنسور را از فروشگاه خریدم و به مشکل شما برخوردم.یعنی مسافت های زیر حدود 20سانت را نشون نمیده و فکر کردم سنسور خرابه . اما با کمی دقت متوجه شدم اشکال از ما بوده !!! که ویژگی های قطعه مورد نظر را نخواندیم و اون رو خریدیم.
      jsn-sr04 یا همون مدل ضد اب این ویژگی ها رو داره:
      Specifications:
      Operating Voltage: DC 5V
      Operating Current: 30mA
      Frequency: 40kHz
      Measuring Range: 25cm-5 meters
      Accuracy: 0.5cm
      Operating Temperature: -10-70℃
      Storage Temperature: -20-80℃
      که اگر به این ویژگی ها نگاه کنی رنج دقیق سنجش مسافتش بین 25 سانت تا 5 متر هستش که یعنی زیر 25 سانت اندازه گیری نمیکنه !

در حالیکه سنسور معمولی sr04 این ویژگی ها رو داره:
      1: Use voltage: DC5V
      2: Static current: less than 2mA
      3: level output: high-5V
      4: level output: Low 0V
      5: Sensor angle: not more than 15 degrees
      6: Detection distance: 2cm-450cm
      7: High precision: up to 3mm
      Wiring, VCC, trig (control side), echo (receiving end), GND Ground
      که یعنی بین 2 سانت تا 450 سانت رو اندازه گیری میکنه.

دیدگاه

در مورد دقت اش هم خودم موندم فعلا دارم روش کار میکنم ! خیلی خطا داره !!!

دیدگاه

سلام مهندس بعله شما درست میفرمایید رنج اندازهگیری متفاوته ولی دقتش دیگه چرا؟؟؟؟!!!! :eek: :eek: دست کم حدود 3-4 سانت خطا داره.نحوه راه اندازیهاشونم شبیه همه.پس این خطای اندازه گیری از چیه!!؟

دیدگاه

والا توی خطاش من هم موندم !!! با اختلاف 3-4 سانت اندازه میگیره ، بالای 70 سانت رو هم کلا قاطی میکنه !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Andre
              والا توی خطاش من هم موندم !!! با اختلاف 3-4 سانت اندازه میگیره ، بالای 70 سانت رو هم کلا قاطی میکنه !!!
              منم همینطور!ممکنه مشکل از خود ماژول ها باشه و خراب باشن!!؟

دیدگاه

من کلی توی سایت های خارجی فروشنده قطعات الکترونیکی دنبال اطلاعاتی درباره این ماژول گشتم . توضیحاتی که این سایت ها درباره این ماژول داده بودند دقیقا همون توضیحاتی بود که در مورد sr04 داده بودند. یعنی هیچ تفاوتی بین نحوه کارکرد و راه اندازی sr04 و jsn-sr04 وجود نداره .
                احتمال زیاد مشکل از خود ماژول هست (جنس چینی همینه !!!). :sad: :sad: :sad:
                فقط میشه گفت حیف از آن 50 هزار تومان !!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Andre
                  من کلی توی سایت های خارجی فروشنده قطعات الکترونیکی دنبال اطلاعاتی درباره این ماژول گشتم . توضیحاتی که این سایت ها درباره این ماژول داده بودند دقیقا همون توضیحاتی بود که در مورد sr04 داده بودند. یعنی هیچ تفاوتی بین نحوه کارکرد و راه اندازی sr04 و jsn-sr04 وجود نداره .
                  احتمال زیاد مشکل از خود ماژول هست (جنس چینی همینه !!!). :sad: :sad: :sad:
                  فقط میشه گفت حیف از آن 50 هزار تومان !!!
                  نگو مهندس اون 50 تومن دلمو کباب میکنه :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry:

دیدگاه

سلام به همگی
                    منم همین مشگل دارم از فاصله 70 به بعد خروجیش واقعی نیست و رندوم میده فکر نکنم ماژولی که دست ماست 5 متری باشه روی چیپ هاش هم به کلی پاک شده . آخه این چه مدلی هست بنده به این فروشگاه اعتماد دارم . مدار و برنامه مه ای که من بستم با srf04 به درستی کار میکنه نباید مشگلی باشه یکی پیدا میشه جواب ما رو بده .اگه فهمیدین مشگل کجاست بگین تا همه استفاده کنند 50 تومن پولش هست

دیدگاه

اقا نخرین این مدلو مشکل داره احتمالا مشکل از خود ماژوله....ما ک نتونستیم دقتشو و رنجشو درست کنیم اگر کسی تونست خبر بده..ولی این جور ک سرچ کردم ماژولی ک ضد اب باشه قیمتش خیلی بالاتر از این حرفاست

دیدگاه

واسه منم از دو متر بیشتر اشتباه نشون میره
                        کمتر از 0.2 متر اندازه گیری نمیکنه
                        حداکثرم 6 مترنشون میده

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X