اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از بین رفتن و کدر شدن PCB بعد از اسید کاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

از بین رفتن و کدر شدن PCB بعد از اسید کاری

سلام
    وقتی من PCB می زنم و اسید کاری می کنم بعد از گذشت یه مدت مس روی فیبر کدر میشه و زنگ میزنه . برای رفع این مشکل شما چه راه حلی به ذهنتون می رسه؟ آیا عایق یا اسپری یا ... هست که روی PCB بزنم . این قسمت سبز رنگ چیه رو PCB های آماده ؟ اونا تو بازار گیر نمیاد؟

پاسخ : از بین رفتن و کدر شدن PCB بعد از اسید کاری

سلام این چیزی که شما داری میگی چاپ سبز هستش که اگه فایل pcb رو بدی به شرکتایی که این کارو میکنن خودشون برات چاپ میکنن اون چاپ سبز هم برات میزنن که برای یه برد 10*10 تقریبا حدود 10000 تومان میشه ( قیمت هر چاپ حدودا 7تومان هست )

حالا اگه خودت توی خونه چاپ میکنی و میخوای کمتر هزینه بشه میتونی از فلکس استفاده کنی (بعد از چاپ برد یکم با پنبه روی بردت بزن) که باعث میشه دیر تر بردت اکسید بشه .

یه روش دیگه هم هست اونم استفاده از اسپری کیلر (شفاف) هست که بعد از مومتاژ کامل مدار میتونی ازش استفاده کنی وبه پشت بردت بزنی ولی یه مشکلی هست اونم اینه که امکان تعمیر تو مدارت نداری
    A-Hosseini

دیدگاه

سلام

من دیروز از اسپری کیلر (شفاف) استفاده کردم
      خوبه
      زندگی یه فرصته

دیدگاه

از رنگ جلا یا پلی استر هم میتونید برا جلوگیری از اکسید شدن استفاده کنید....
        فقط باید از صحت عملکرد مدار مطمئن بشید...چون پاک کردنش سخته...البته با تینر فوری پاک میشه..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X