ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2011/12/16
    22
    0

یک سوال مربوط به علم زیست شناسی

یک سوال برای من مطرحه که احتمالا مربوط به علم زیست شناسیه . اگر مثلا مقداری میوه رو در گرما بزاریم تا فاسد بشه ، بعد از یک مدت دور اون پشه ایجاد می شه . یا اگه حیوونی بمیره بعد از مدتی جانورانی مثل کرم و ... در اون ایجاد می شه . حتی زباله اگه زیاد بمونه در اون کرم ایجاد می شه . حالا سوال من اینه که آیا تخم این حشرات در همون و میوه و گوشت بدن و ... از قبل وجود داره ؟ یا اینکه در طبیعت پراکنده هست و وقتی شرایط فراهم می شه رشد می کنن؟
    2011/07/31
    504
    31

پاسخ : یک سوال مربوط به علم زیست شناسی

اصلا.
    معمولا اون ماده غذایی فاسد میشه نه اینکه کرم بزنه.
    کرم زدن ماده غذایی زمانی صورت میگیره که حشره ای این ماده غذاییو ببینه و داخل اون تخم ریزی کنه در اینصورت ماده غذایی کرمو میشه.
    2011/12/16
    22
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ي نفر
    کرم زدن ماده غذایی زمانی صورت میگیره که حشره ای این ماده غذاییو ببینه و داخل اون تخم ریزی کنه در اینصورت ماده غذایی کرمو میشه.
    شما درب سطل زباله را در منزل ببند و بزار یک مدت تو گرما بمونه . حالا کرم کجا بود که بخاد این ماده غذایی رو ببینه . اما خیلی مواقع بعد از یه مدت داخل اون کرم ایجاد می شه . من فکر می کنم تخم یا لارو یا یه چیزی شبیه این از قبل باید وجود داشته باشه و فقط باید شرایط آماده بشه تا رشد کنه .
    2008/10/04
    کرج.
    1,264
    28

سلام
    کاملا درسته.تخم کرم وحشرات حتی توبدن ما هم هست.فقط کافیه شرایط ایجاد بشه تا رشد کنن.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "
    2014/10/05
    1,551
    1,109

نقل قول نوشته اصلی توسط Ebi SMPS
    سلام
    کاملا درسته.تخم کرم وحشرات حتی توبدن ما هم هست.فقط کافیه شرایط ایجاد بشه تا رشد کنن.
    oo:
    از کجا اومدن اینا؟
    2011/07/31
    504
    31

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر
    oo:
    از کجا اومدن اینا؟
    اونوخت نقش دفاعی بدن کجا میره.
    هرچیزیکه توی بدن هست یا باید جزیی از بدن باشه درغیر اینصورت توسط قسمت دفاعی بدن از بین میره.
    معمولا حشرات جذب مواد فاسد میشن.خوب دیگه همونجا هم تخم گذاری میکنن.اون فقط میکروب و قارچه که همه جا هست به محض مطلوب شدن محیط رشد میکنن.
    2012/06/06
    همه جا هیچ جا
    561
    13

دوستان .. یه دانشمند بود که این نظریه شما رو رد کرد
    حتما باید حشره ای تخم ریزی کرده باشه
    [size=18pt]اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست[/size]
    2013/09/21
    تهران
    1,219
    793

کمتر از یک درصد میکروارگانیسمهای موجود در طبیعت بیماری زا هستند و بسیاری از آنها نیز برای حفظ زنجیره غذایی و تجزیه باقیمانده مواد زیستی کاملا لازم و ضروری هستند
    در بدن انسان نیز مقدار زیادی باکتری مفید وجود دارد که خصوصا در دستگاه گوارش زندگی میکنند و بسیاری از آنها برای تامین ویتامینها ( مخصوصا ویتامینهای گروه B ) کاملا ضروری میباشند

در اینجا سیستم دفاعی بدن به شکل هوشمند و بر پایه رمز ژنتیکی قدرتمندی ( که حاصل سالها تکامل است ) میتواند تفاوت عوامل بیماری زا یا ناشناس را با میکروارگانیسمهای سودمند تشخیص دهد ....علاوه بر اینکه حتی باکتری های مفید نیز در صورتی که از محدوده عملکرد خود خارج گردند ( راهیابی به خون ، شبکه عصبی یا بافتهای غیر میزبان ) مورد حمله سیستم دفاعی قرار میگیرند

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2014/10/05
    1,551
    1,109

نقل قول نوشته اصلی توسط emitor
    کمتر از یک درصد میکروارگانیسمهای موجود در طبیعت بیماری زا هستند و بسیاری از آنها نیز برای حفظ زنجیره غذایی و تجزیه باقیمانده مواد زیستی کاملا لازم و ضروری هستند
    در بدن انسان نیز مقدار زیادی باکتری مفید وجود دارد که خصوصا در دستگاه گوارش زندگی میکنند و بسیاری از آنها برای تامین ویتامینها ( مخصوصا ویتامینهای گروه B ) کاملا ضروری میباشند

در اینجا سیستم دفاعی بدن به شکل هوشمند و بر پایه رمز ژنتیکی قدرتمندی ( که حاصل سالها تکامل است ) میتواند تفاوت عوامل بیماری زا یا ناشناس را با میکروارگانیسمهای سودمند تشخیص دهد ....علاوه بر اینکه حتی باکتری های مفید نیز در صورتی که از محدوده عملکرد خود خارج گردند ( راهیابی به خون ، شبکه عصبی یا بافتهای غیر میزبان ) مورد حمله سیستم دفاعی قرار میگیرند
    میشه سال ها تکامل رو برای من با دلایل محکم اثبات کنی؟
    2015/07/18
    iran-mashhad
    45
    0

پاسخ : يک سوال مربوط به علم زيست شناسي

سلام
    من اين سوالو توي زيست سال اول هنرستان از معلمم کردم و جواب اينه :
    هنگامي که يک مردار ميميره حشرات ديگه ميان و دور اون جمع ميشن مثل مگس يا پشه و يا شايد کنه هاي خود موجود زمان زنده بودنش اين ها انگل هايي رو به بدن موجود منتقل ميکنند ويا شايد در درون اون تخم ريزي کنند بعد از چند وقت تخم ها و انگل ها رشد مي کنند و تبديل به کرم ميشن ولي اين امکان وجود داره که اون موجود به دليل همون انگل ها مرده باشه حالا اگه اون رو در يک جاي کاملا استريل هم نگه نداريم باز هم کرم ميزنه چون همون انگل ها شروع به رشد و تجزيه بدن مردار ميکنن .
    براي درک بهتر برو زيست سال اول رو بخون فصل هاي اولش بود فکر کنم.
    :bye :bye :bye :bye
    اميدوارم فهميده باشي

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21