اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه درب بازکن توپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه درب بازکن توپ

با سلام
    راستش این موضوعی رو که میخوام اینجا بگم مال 10 سال پیشه و هیچ ربطی هم به avr نداره . ولی چون اکثر وقتم رو تو این انجمن هستم و اینکه بیشتر اطلاعاتم رو هم از این انجمن بدست آوردم خواستم یه جورایی تلافی کرده باشم.

آیا تا به حال با درب باز کن منزلتون به مشکل بر خوردین؟
    از قبیل کنده شدن زنجیر.ضعیف شدن فنر.باز نشدن درب و... :angry:
    یه راه حل دارم واسه اونایی که از همین درب باز کن های معمولی استفاده میکنند. :NO:
    اگه رادیو پخش2 لب اوراق دارین حتماً قطعه ای به نام سلونوئید رو دیدین.اگه ندارید تو اکثر تعمیراتی ها دارند.
    میتونید از اونجا تهیه کنید.حتماً میپرسین سلونوئید ضعیف هست و بدرد این کار نمیخوره.
    اما من میگم درسته که ضعیفه ولی ضعفش با این راهی که میگم قابل حله.
    درب باز کن قبلیتون رو باز کنید و سلونوئید رو جای اون ببندید. سیم برق سلونوئید رو با یه لامپ 200 وات سری کنید.و با یه رله 12 ولتی اون رو به 220 ولت سوئیچ کنید.(بدون رله هم میشه)
    چرا سولونوئید رو با 12 ولت راه ننداختیم؟ چون واسه این کار جواب نمیده.
    چرا مستقیم به 220 ولت وصل نکردیم ؟ به 2 دلیل اول اینکه اگر بیشتر از 5 ثانیه تو مدار بمونه دود میشه میره هوا. دوم اینکه بعد از چند بار سوئیچ شدن میبینید که کل شاسی درتون رو از جا درآورده.
    چرا از 110 ولت استفاده نکردیم؟ اونم به خاطر 2 دلیل بالا
    حالا این لامپ کارش چیه؟ کارش اینه که اول لامپ به صورت اتصال کوتاه هست وکل جریان وارد سلونوئید میشه بمحض گرم شدن فیلامان لامپ( که کمتر از1 ثانیه طول میکشه) مقاومت لامپ زیادشده و دیگه سولونوئید به عنوان کلید عمل کرده و اینجوری اگه 1 ساعت تو مدارهم باشه بازم نمیسوزه. میگین نه امتحان کنید.التبه این دلایل شاید از لحاض علمی زیاد درست نباشه که اینو اساتید گلم خودشون توضح میدن.
    مزیتهایه سلونوئید نسبت به درب بازکن های معمولی
    1_قیمت کم
    2_حجم کم (اندازه یه قوطی کبریت به ارتفاع 2 برابر)
    3_عملکرد سریع
    4_قدرت زیاد(ما فوق تصورتون)
    5_دیگه لازم نیست مثل درب بازکنهایه معمولی درب تا یه زاویه ای باز بشه واسه عملکرد مجدد.
    6_نداشتن زنجیر
    7_راحتی در نصب
    و...

یه خاطره از همین سیستم بگم که شنیدنش خالی از لطف نیست.
    یادمه اولین باری که یه پخش دو لب رو باز کردم (به قول پدرم تا خرابش کنم) سلونوئید توجه من رو جلب کرد اون موقع حتی اسمش رو هم نمیدونستم (16 یا17 سالم بود) تا به اون زمان هم ندیده بودم همچین چیزی.خلاصه شده بود اسباب بازی من.
    همین طورکه بهش ورمی رفتم با خودم میگفتم این وسیله چه کاره دیگه ای هم میتونه انجام بده که کاربردی باشه. یه لحظه این فکر اومد تو ذهنم که
    به جای درب باز کن ازش استفاده کنم.حالا چه مراحلی رو طی کردم تا به نتیجه رسیدم جاش اینجا نیست که بگم.

اینم بگم که خونه ما به خاطر نزدیکی درب نیاز چندانی به آیفون و درب بازکن نداشت. و وقتی که این سیستم رو گذاشتم هنوز کسی خبر نداشت از این جریان.
    همون روز که سیستم رو سوار کردم و جواب داد . خانوم همسایمون اومد در زد وقتی رفتم درب رو باز کنم یه هو یادم افتاد که با درب باز کن جدید چرا این کار رو نکنم.برگشتم ودکمه رو زدم. دکمه زدن همان ویه صدای ...همان
    سریع رفتم ببینم چی شده دیدم بنده خدا داره خودش رو ازروی زمین جمع میکنه و بلند میشه در همین حال با خجالت گفت درب بازکن گذاشتین مگه؟
    منم که ازتعجب و هیجان وخوشحالی (به خاطر قدرت زیاد درب بازکن ساخت خودم) نمیتونستم جلوی خندم رو بگیرم گفتم آره جدید گذاشتیم.
    اینم بگم که بنده خدا همون طور که در زده بود با دست تکیه کرده بود به درب ، منم که اول رفتم درب رو باز کنم از پشت شیشه دیدم تکیه کرده ولی یادم رفت وقتی دکمش رو زدم....

از اینکه پر حرفی کردم پوزش.
    یا حق
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

پاسخ : یه درب بازکن توپ

می دونی ، ایشون در راه علم به زمین خوردن :mrgreen:
    ولی ابتکار خوبی بود. اگه یه خوده با عکس و ... تشریحش می کردی عالی تر می شد. :wow:
    موفق باشی.
    کنکوری 90 ديروز،آ‌دانشجو مهندسي نرم افزار پلي تكنيك امروز!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید
      می دونی ، ایشون در راه علم به زمین خوردن :mrgreen:
      ولی ابتکار خوبی بود. اگه یه خوده با عکس و ... تشریحش می کردی عالی تر می شد. :wow:
      موفق باشی.
      با سلام
      چشم ، در اسرع وقت...
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
      "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

دوستان داخل یک بحث علمی صحبت های متفرقه کاملا بی جا هستند.
        من تمام موارد اضافی را پاک کردم.
        لطفا بیشتر رعایت کنید.

دیدگاه

مشابه این روش در شیرهای برقی بود پایلوت (کمکی) استفاده میشه. اما نیاز به ضبط دو لبه ندارید. تو جمهوری سولونویید پیدا میشه. لامپ هم نیاز نیست و از NTC میشه استفاده کرد.

البته در عمل نه از لامپ استفاده میشه نه NTC !!!

اگه با مدارهای مغناطیس آشنا باشید می بینید که اگه یه سیم پیچ دارای هسته با فاصله هوایی باشه اندوکتانس کمی داره و اگه به منبع AC وصل بشه جریان زیادی ازش عبور می کنه. همین سیم پیچ اگه هستش فاصله ی هوایی نداشته باشه با همون ولتاژ AC جریان کمی ازش عبور می کنه چون اندوکتانسش بالامیره. درب بازکن ها یا شیرهای برقی از همین تکنیک استفاده می کنن نه لامپ یا NTC

ضامن در به قسمت لولایی هسته وصله و درحالت بازه که با وصل برق جریان زیادی از سولونویید رد میشه و نیروی زیادی ایجاد می کنه. وقتی ضامن حرکت می کنه و در باز میشه هسته بسته میشه و جریان میاد پایین اما جالبه که نیرو همون مقدار زیاد میمونه چون گپ هسته هرچی کمتر باشه نیرو بیشتر میشه.
          با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

[quote author=ahmadmn link=topic=18033.msg104923#msg104923 date=1227835010]
            مشابه این روش در شیرهای برقی بود پایلوت (کمکی) استفاده میشه. اما نیاز به ضبط دو لبه ندارید. تو جمهوری سولونویید پیدا میشه. لامپ هم نیاز نیست و از NTC میشه استفاده کرد.

البته در عمل نه از لامپ استفاده میشه نه NTC !!!

با سلام
            ممکنه درمورد ntc توضیح بدید؟

من میخوام این مدارو ببندم جواب میده؟من تازه کار هستم بنظرتون میتونم یا پیچیدس؟
            سونولید انواع مختلفی داره ؟از کجای جمهوری میتونم تهیه کنم و حدودا چنده؟
            و چند تا پایه داره ؟

دیدگاه

تو زیر زمین امجد ته پاساژ یه فروشگاه هست که از این سولونوییدها میفروشه. یه سیم پیچه با یه هسته، پس دوسر بیشتر نداره.
              NTC هم مقاومتیه که با گرم شدن مقدارش کم میشه.
              با عرض پوزش خدمت دایی های عزیزم تا اطلاع ثانوی به اینترنت دسترسی ندارم.

دیدگاه

بابا تیکه مقبل زبونه برقی 12 ولت هست برای انواع در بهش میگن مقابل برقی قیمتش هم زیاد نیست میتونید راحت هر مدل رو که میخواید برای هر دری با قیمت مناسب بخرید
                ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

وقتی یک ملت برای فرهنگ و نژاد و ملیت خویش ارزشی قائل نشد و حقی را که طبیعت برای نگاهداری نژاد پاکش به او ارزانی داشته بود پایمال ساخت و به بیگانگان روی آورد و تسلیم شد دیگر حق ندارد از شکست و بدبختی سیاسی که خودش باعث آن شده است شکایت کند .ادولف هیتلر

r.babazadeh@yahoo.com

دیدگاه

سلام دوستان
                  من ظبط زیاد تعطیل کردم و وسایل مختلف از مدارات مختلف دارم اگه میشه این سلونوئید رو عکسشو بزارین تا بدونیم چیه
                  هزینه زیادی هم که نداره یک گوشی معمولی مخواد که ازش یک عکس بگیرین و توی این همه سایتی که هست پلود کنید و اون یکی دیگه NTC هم اگه عکس داره ازش یک عکسی بزارین و توضیح کاملتری دربارش بدین ممنون میشم :applause: :applause: :applause:
                  مطلب جالبی بود و ذهن منو مشغول کرد
                  منتظر عکسهای خوشگلتونم
                  :bye
                  kohsarimog@gmail.com
                  بهترین وسیله دفع دشمن ، ازدیاد دوستان است.
                  [img width=133 height=100]http://up98.ir/uploads/145520093187291.jpg[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X