اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

fpga

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

fpga

باسلام
    دوستان خیلی رو راست چند سوال دارم بی تعارف لطفا اونایی که کارکردن و اطلاعات دارند مرا راهنمایی کنن
    کار با fpga چقدر اینده داره؟
    قیمت برد اموزشی خوب چنده؟
    میشه پروژه کارشناسی ارشد را با ان انجام داد که برای بازار کار هم فایده داشته باشه؟

پاسخ : fpga

سلام به همه ی دوستان
    این اولین پست من هست امیدوارم در آینده چیزای خوبی از همه ی شما یاد بگیرم

منم همین سوال دوستمون رو داشتم :job: منتها با یکم تغییر
    FPGA برای کسی که رشتش مخابرات سیستمه تا چه حد میتونه مفید باشه؟(در آینده و بازار کار و پایان نامه ارشد و ...)
    پیشاپیش ممنون
    من نگویم که مرا از قفس آزاد کنید ... قفسم برده به جایی و مجهز به وای فای کنید

دیدگاه

باعث افتخاره که بتونم راهنماییتون کنم.
      قطعا FPGA یک تکنولوژی متعلق به آیندست و چون رویکرد دنیای اطلاعات به سمت سریعتر و دیجیتالی شدن هستش در آینده خیلی بیشتر در موردش خواهیم
      شنید به خصوص در حوزه مخابرات.اما کسانی که قصد طراحی سیستم ها را با FPGA دارند باید بدونند که کار آسونی نیست هر چند که در حال حاضر ابزارهای
      هوشمند مثل نرم افزارها کارها را خیلی آسونتر کرده اما هنوز سختیش پا برجاست و قابل مقایسه با میکروکنترلر ها نیست.
      شاید کمی دیر به ثمر برسه ولی نتیجه نهایی خیلی چشمگیر خواهد بود.برای مثال در سیستم پردازش تصویر مریخ نورد کنجکاوی از FPGA های سری Virtex
      شرکت زایلینکس استفاده شده.
      چون مقصود اصلی FPGA طراحی سیستم های پیشرفتست حتی برای پروژه دکترا نیز کفایت میکنه.
      قیمت بردهای آموزشی از حدود 300 هزار تومان تا چند میلیونه که بر اساس امکانات بورد و نوع FPGA استفاده شده است.گرانترین FPGA شرکت زایلینکس
      حدود 100 میلیون تومانه که به نظر من با دو تاش میشه یک کشور را کنترل کرد. :eek:
      باز هم اگر سوالی داشتید بنده در خدمتم.
      الکترونیک فقط ترانزیستور نیست...موفقیت فقط الکترونیک نیست...زندگی فقط موفقیت نیست.

دیدگاه

سلام
        مشکل اصلی دریادگیری وطراحی نبود منابع لازم و اموزش های درست در این حوزه است لطفا راهنمایی بفرمایید در این زمینه که چگونه باید باهاش کناربیاییم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط گنجستان
          سلام
          مشکل اصلی دریادگیری وطراحی نبود منابع لازم و اموزش های درست در این حوزه است لطفا راهنمایی بفرمایید در این زمینه که چگونه باید باهاش کناربیاییم
          طبیعیه،چون دسترسی به میکروکنترلر ها راحت تره،هزینه کمتری داره،یادگیریش آسونتره همه به سمت میکروها هجوم بردند.کمتر کسی سمت FPGA میره.
          مشکل اینه که انگار چکیده الکترونیک FPGA هستش حالا هر کسی که باهاش کار میکنه باید از خیلی چیزها سر در بیاره.از مفاهیم فرکانس بالا تا استانداردهای مختلف و کارکرد سیستم های مختلف تفاوت بین زبان توصیف سخت افزار و نرم افزار.چون منابع آموزشی زبان اصلی خیلی خیلی بیشتره تا جایی
          که ممکنه زبانتون را تقویت کنید و از منابع آموزشی شرکت سازنده استفاده کنید(اونا برای رونق بازارشون مجبورند منابع آموزشی خوب طراحی کنند در غیر این
          صورت بین تواناییه طراحان و پتانسیل محصولات شرکت ها اختلاف زیادی ایجاد میشه).یادگیری تدریجی و هم زمان پیاده سازی عملی به نظر من بهترین نتیجه را
          میده.از بین منابع زبان فارسی ویدئوهای آموزشی آقای محمد صادق صدری حداقل برای استارت خیلی خوبه.
          الکترونیک فقط ترانزیستور نیست...موفقیت فقط الکترونیک نیست...زندگی فقط موفقیت نیست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X