اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در رابطه با گیرنده های ASK 433

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در رابطه با گیرنده های ASK 433

سلام
    جریان این فیکس کد و لرن کد و رولینگ کد چیه ؟!!! تا جایی که من فهمیدم تنها تفاوت اینها سر کدینگ و دیکدینگ هست درسته ؟ یعنی میشه با همین گیرنده 3 هزار تومنی که توی بازار هست هر ۳ نوع فرستنده را بخونم درسته ؟؟

گیرنده را گرفتم و بدون هیچ واسطی به کامپیوتر وصل کردم و مشکلی نداشتم . الان روی میکرو اتمگا8 هم تست کردم و مشکلی نیست.
    یک کلید برای ریموت پارکینگ دارم که یک کلیدش برای باز کردن و بستن در هست و بقیه بیکارن ! الان توی میکرو تونستم کلید های این ریموت را بخونم .
    سوال من اینه که این آیسی و بقیه قطعاتی که برای گیرنده توی آموزش ها هست چیه ؟؟؟ خود گیرنده ASK وصل میشه به میکرو و تمام، بقیه قطعات کاربردشون چیه ؟!

پاسخ : سوال در رابطه با گیرنده های ASK 433

سلام دوست عزیز کار با این ماژول به چه شکله , یعنی شما وصلش میکنی به میکرو و اطلاعات رو پورت میکرو میفرستی اینم ارسال میکنه و گیرندش هم دریافت میکنه؟ اطلاعات چند بیتی باهاش میشه ارسال و دریافت کرد؟

دیدگاه

سلام آره یک فرستنده گیرنده بی سیم هست.
      زیاد اطلاعات ندارم در موردش اما من برای خواندن اطلاعات ریموت کنترل استفاده می کنم.

دیدگاه

چیزی که پرسیدم اگر اطلاع ندارید که نمیتونستید اطلاعات ریموت کنترلتونو بخونید , اینکه داده ارسالی یا دریافتی چند بیتی است
        الان پایه های گیرنده ای که دارید چنتان؟ حتما 2 تاش vcc و gnd هستند درسته؟ بقیه پایه هاشو وصل کردین به پین های میکرو و اطلاعاتی که رو پین ها میادو میخونید درسته؟ حالا چطور میخونید یعنی به شکل عادی میخونید یا کدینگ خاصی دارند اطلاعات یا اصلا به شکل پالس میان یعنی باینری زمان بندی دار هستند مثل تلگراف یا یکجا اطلاعات دریافت میشه؟
        اگر یکجا دریافت میشه و کدینگ خاصی هم ندارند تعداد بیت های داده های ارسالی برابر تعداد پایه هائی از گیرنده هست که دارید اطلاعاتشو از پین های میکرو میخونید

دیدگاه

مجدد سلام
          http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-rf/2263-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-ask-xd-rf-433.html
          لینک بالا یک گیرنده ask 433 هست، فرستندش هم هست ... 4 تا پایه داره gnd,vcc و دو تا دیگه هم دیتا هست که بهم وصل هست. TTL هست و باید پایه دیتا را مستقیم به RX میکرو وصل کنید و دیتارا بخونید.
          اما در مورد کدینگ باید بگم من بایت به بایت میخونم و دیکود می کنم. اطلاعاتی ارسالی از ریموت کنترل را با آزمون و خطا بدست آوردم و دیکد می کنم. توی همین سایت یک تاپیک کامل در مورد گیرنده های ASKهست

دیدگاه

گفتید 2 تا پایه دیتا داره اما بهم وصل هستند؟ اینکه میشه 1 پایه در نهایت , پایه ای که به rx وصل میکنید 1 پایه هم باید به tx وصل میشد که , اگر 1 پایه باشه مثل تلگراف دیکودش به تایمینگ مرتبط میشه
            شما چطور دیکود میکنید دیتارو؟ تاپیکی که گفتید راجع به ask هست لطف میکنید؟

دیدگاه

نه دیگه این فقط گیرنده هست و به rxمیکرو وصل میشه ، 2تا پایه داره اما عملا هر2 پایه tx هست.
              ASK را در انجمن avr سرچ کنید

من اول مستقیم به pc وصل کردم و کلید های روی ریموت را زدم و خروجی گیرنده را چندین بار بررسی کردم تا کدهای ارسالی مربوط به هر کلید را پیدا کردم. چون فقط میخوام با همین ریموتی که دارم کار کنم برام کافیه اما اگر بخوام ریموت جدید بخرم باید میکرو رو دوباره پروگرام کنم. الان یک کلید لرن هم قرار دادم که میتونی ترکیب کلید ها را به مدار معرفی کنی و نیاز به پروگرام محدد نباشه ، مثلا 2 بار کلید 1 و 3 بار کلید 2 را بزنه در باز بشه و ...

دیدگاه

اگر چنتا گیرنده باشه همشون اطلاعات ارسالی فرستندرو میگیرند؟ نمیشه برای گیرنده خاصی چیزی فرستاد؟
                فکر کردم که اول یک کلید واژه ارسال شه و هر گیرنده با دریافت یک کلید واژه خاص کارشو شروع کنه اما چجوری میشه بین کلید واژه و بقیه اطلاعات اختلاف گذاشت؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X