اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش انجام تحلیل حرارتی برد و نمایش دمای قطعات تحت فشار و دمای شبیه سازی شده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش انجام تحلیل حرارتی برد و نمایش دمای قطعات تحت فشار و دمای شبیه سازی شده

سلام به دوستان

از اونجایی که من وقتی ب ی چیز گیر میدم ول کنش نیستم تا اوکی بشه ی مدت پیش با نرم افزار hyperlynx آشنا شدم که ی نرم افزار فوق العاده جالب در زمینه تحلیل های نویز محیطی ، امواج ، فرکانس ، دما و ... هست و فقط آنالیزور هست متاسفانه حتی یک خط آموزش ازش موجود نیست

به طور خلاصه و سریع راه حل رو ارائه میدم برای دوستان
    از اونجایی که بدون دادن صدتا پارامتر آنالیزی که واسه بردم انجام داده به نظرم کاملا درسته ! حیفم اومد عمومیش نکنم
    تصویر زیر تصویر آنالیز حرارتی و اتلاف توان ی برد دولایه هست همون طور که مشخصه بخشی به رنگ قرمز در سمت چپ برد مشخص شده این بخش محل اتصال ال سی دی بوده و همون طور که مشخصه نسبت به سایر اجرا جریان بیشتری ازش عبور کرده
    منتها من تحت تاثیر این قرار گرفتم که اصلا این بخش به شکل خاصی به عنوان ال سی دی یا پارامتری مثل جریان براش تعریف نشده و نمیدونم خود برنامه رو چه حسابی به این نتیجه رسیده !

و اما خلاصه آموزش :

1- در ابتدا برنامه hyperlynx رو دانلود و به دقت کرک کنید چرا که بدقلقه یکم
    2- برای گرفتن خروجی از آلتیوم نیاز به پلاگینی دارید که نیاز به اکانت آلتیوم live داره و من موفق به دریافتش نشدم بنابراین از روش پیشنهادی خود سایت آلتیوم نمیشه در این مورد استفاده کرد
    3-از pcb یک save as copy تهیه و موقع سیو پسوند رو به dsn تغییر بدین
    4-در محیط برنامه از بخش " Translate PCB to BoardSim Board " فایل dsn رو تبدیل به فایل قابل شناسایی برای نرم افزار بکنین
    5- فایل تبدیل شده رو توسط نرم افزار باز کنید
    6-بخش run thermal simulation شبیه ساز حرارتی و توان برد هست اجراش کنید
    7-پس از آنالیز بورد اجرای برد مثل آیسی ها و قطعات دیگه شناسایی میشن و به صورت نمادین برد نشون داده میشه و در نهایت میتونید تحلیل های مورد نیاز رو بگیرید
    8-
    نتیجه اعمال تنظیمات به مشابه زیر خواهد بود

تنظیمات :
    از کمبوباکس سمت راست میتونید لایه برد رو مشخص کنید
    به زدن دکمه E میتونید متغییر های محیطی : enviroment varibles رو مشخص کنید
    پارامتر های کلیدی دمایی که برد در اون محل نصب میشه و فشار و جهت عبور جریان هوا هست

air flow direction محور جریان عبور هوا از سطح برد رو مشخص میکنه
    بقیه تنظیمات محیط thermal هم به عهده دوستان گذاشته میشه از قبیل نمایش توان مصرفی ... نمایش designator قطعات و مسائل این چنینی

در صورتی که کسی بیشتر با این نرم افزار در زمینه شبیه سازی نویز بر اجرای برد و ... کار کرد آموزش هاشو به همین سادگی اگه قرار بده با سرعت خیلی بیشتری همه این نرم افزار مفیدو میتونیم یادبگیریم
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

پاسخ : آموزش انجام تحلیل حرارتی برد و نمایش دمای قطعات تحت فشار و دمای شبیه سازی شده

سلام

نرم افزار بسیار عالیه است

لطفاً فایل دانلودش قرار دهید

دیدگاه

پاسخ : آموزش انجام تحلیل حرارتی برد و نمایش دمای قطعات تحت فشار و دمای شبیه سازی شده

از این صفحه میتونید توضیحات فارسیشو بخونید و دانلود کنید
      http://www.nonlinear.ir/hyperlynx/
      اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X