اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چاپ مستقیم بر روی برد توسط پرینترهای معمولی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چاپ مستقیم بر روی برد توسط پرینترهای معمولی

چاپ مستقیم روی فیبر توسط پرینتر لیزری

https://www.youtube.com/watch?v=VY-7hQ6ocx8

رمز اصلی این کار اینه که بعد پرینت توسط پرینتر لیزری اگه بندازین اسید همش پاک میشه و قبلش مطابق فیلم باید داخل یک ظرف در بسته که استون ریختین بگذارید تا بخار استون اونو تثبیت کنه
    مزیت اصلی این پرینتر LexMark-E260D اینه که در پشت داره و بدون برداشتن قاب پرینتر میشه کاغذ یا فیبر بدون خم شدن از در پشتش واردش کرد (شاید تغییرات دیگری هم در پرینتر لازم باشه)
    --------
    چاپ مستقیم روی فیبر توسط پرینتر جوهرافشان

https://www.youtube.com/watch?v=2I9ToRyfL5k

قبل هرچیز قاب پرینتر برمیدارید تا بشه فیبر غیر قابل خم شدن داخلش قرار داد (شاید تغییرات دیگری هم در پرینتر لازم باشه)
    نکته اصلی اینه که قبل پرینت باید فیبر با سشوار حسابی داغش کنید و بعد پرینت هم همین کارو انجام بدهید چون برای چاپ جوهرافشان لازمه سطح داغ باشه, کاغذ وقتی میره داخل پرینتر گرم میشه و روش پرینت میشه برا همینه که وقتی بعد چاپ کاغذ برمیدارید داغه اما فیبر با اون حرارت پرینتر داغ نمیشه و قبلش ما جورشو میکشیم , بعد چاپ هم باید داغ شه که رو فیبر رنگ تثبیت شه

پاسخ : چاپ مستقیم بر روی برد توسط پرینترهای معمولی

سلام و درود
    لطفا فیلم ها رو در سایت پارات پلود کنید.

دیدگاه

ممنون

اگر مایل هستید بفرمائید ابتدا چه تغییراتی در سخت افزار پرینتر LexMark-E260D بایستی انجام داد تا برای این کاربرد مناسب شود.

دیدگاه

یکی از دوستان ویدئوهارو در پاراتی که دوستمون درخواست کردند قرار دهد من نتونستم از یوتوب دانلود کنم
        -----
        من هرچی میدونستم در پست اول نوشتم

دیدگاه

با سلام.
          بنده در زمینه تعمیرات پرینتر کار کردم این کار بسیار مشکله. بعید میدونم بشه روی جسم رسانا پرینت گرفت. شما فقط ظاهر کارو دیدین. برای اینکه این کار انجام بشه باید تغییراتی در قسمت فیدهای جلوبرنده کاغذ انجام بدیم. همچنین اونطور که من تشخیص دادم دستگاه فاقد حرارت در قسمت فیوزینگ ( قسمت انتهایی) بود. چون تونر به مس نچسبیده بود و با بخار استون چسبید. حرارت فیوزینگ در این مدل لکسمارک توسط هات رولر تامین میشه و در بیشتر پرینترهای جدید با لوله فیلم ( که از جنس فلز نازک و قابل انعطاف هست). اگه دست به ترکیب پرینتر بزنید هزارجور ارور میده. این کار اصلا ساده نیست ولی کاملا شدنیه. به شرط اینکه علم کامل به کارکرد دستگاه پرینتر داشته باشید.
          در ضمن لازمه بدونید که این روش به یکی از قطعات کارتریج که جنس بسیار حساسی داره و نباید هیچ خط و خشی روش بیفته ( به اسم درام) آسیب میزنه. ولی کلا روش جالبی هستش. فوقش زود به زود درام عوض میکنیم :icon_razz:
          انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

سلام دوست عزیز , خیلی خوبه که یک تعمیرکار پرینتر اینجا داریم
            بیائید شروع کنیم اینکارو عملی کنیم , بالاخره اونهام انجام دادن و فیلمشو گرفتن هیچ کار سختی وحشتناک نیست اینو چندین بار تجربه کردم
            فکر میکنم راحترین راه پرینتر جوهر افشان باشه , چون اکثر کلیپ ها هم تو یوتوب با پرینتر جوهر افشانن و فقط 1 کلیپ با پرینتر لیزری هست , همونی که با بخار استون چاپو فیکس میکنه
            نظرتون چیه یک پرینت ارزون قیمت در حد 110 تومنی باهاش اینکارو عملی کنیم؟ میشه بیشتر توضیح بدین که الان مشکلات برای اینکه پرینتر جوهر افشان یک طرحو روی برد چاپ کنه چه چیزهائی هستند و چه کارهائی برای حل اون چالش ها باید انجام داد؟

دیدگاه

ببینید پرینتر جوهر افشانو بیخیالش بشید چون جالب در نمیاد. خیلی حساس تره. یکم اینور و اونور بشه خراب میکنه کارو. هزینه نگهداریشم به صرفه نیست. بریم سر لیزری. با اینکه بعید میدونم روی مس پرینت بگیره ( چون رساناست ) به نظرم همون لکسمارک خوبه البته سامسونگم دقیقا مثل اونه. بعضی از مدلهای این دو مارک مثل همن. ینی پرس و هات رولر و... و حتی کارتریجشون بهم میخوره. چون من کارمو عوض کردم الآن در حال حاضر پرینتری مثل اینا دم دستم نیست تا ببینم چیکار میشه کرد. ولی شما اگه پیدا کردین بهم پیغام خصوصی بدین بیام باهم یکاریش میکنیم. اگه به نتیجه برسیم میتونیم حتی برایآ‌ چاپ راهنما به هر رنگی که دلمون بخواد ازش استفاده کنیم و کلی کاربرد دیگه. ولی بازم میگم فک نکنم تونر روی مس بمونه. چون باردار نمیشه بدلیل رسانا بودنش
              موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط intel_amd
                سلام دوست عزیز , خیلی خوبه که یک تعمیرکار پرینتر اینجا داریم
                بیائید شروع کنیم اینکارو عملی کنیم , بالاخره اونهام انجام دادن و فیلمشو گرفتن هیچ کار سختی وحشتناک نیست اینو چندین بار تجربه کردم
                فکر میکنم راحترین راه پرینتر جوهر افشان باشه , چون اکثر کلیپ ها هم تو یوتوب با پرینتر جوهر افشانن و فقط 1 کلیپ با پرینتر لیزری هست , همونی که با بخار استون چاپو فیکس میکنه
                نظرتون چیه یک پرینت ارزون قیمت در حد 110 تومنی باهاش اینکارو عملی کنیم؟ میشه بیشتر توضیح بدین که الان مشکلات برای اینکه پرینتر جوهر افشان یک طرحو روی برد چاپ کنه چه چیزهائی هستند و چه کارهائی برای حل اون چالش ها باید انجام داد؟
                سلام و درود
                درام حدودا چه قیمتی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
                  سلام و درود
                  درام حدودا چه قیمتی هست؟
                  بستگی داره به مارک دستگاه و قدیمی یا جدید بودن دستگاه و همچنین مرقوبیت درام.
                  حدودا 15 ت در نظر بگیرید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
                    بستگی داره به مارک دستگاه و قدیمی یا جدید بودن دستگاه و همچنین مرقوبیت درام.
                    حدودا 15 ت در نظر بگیرید
                    بعد از چاپ رو چند تا مدار، درام باید عوض بشه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
                      بعد از چاپ رو چند تا مدار، درام باید عوض بشه؟
                      بیست خط نوشته بودم همش پاک شد :angry: :cry2:
                      ببینید من بعید میدونم این کار عملی بشه. چون برد به دلیل رسانا بودنش باردار نمیشه. به نظرم تونر روش پخش میشه. ولی باز به امتحانش با لکسمارک میرزه. من موقعی که تعمیرات میکردم به یک اچ پی رنگی لیزری برخوردم که خیلی جالب بود. عملکردش اینجوری بود که درام با کاغذ بطور مستقیم ارتباط نداشت بلکه یک تسمه پلاستیکی نرم به عرض کاغذ آ۴ توی دستگاه بود که درام چاپو میزد روی تسمه و بعد تسمه توسط یک پرس تقریبا نرم طرحو منتقل میکرد روی کاغذ. به نظرم این مدل برای برد میتونه عالی باشه.
                      یه نکته: چون درام و برد مسی هردو جسم سخت هستن و جدا از آسیبی که مس به درام میتونه وارد کنه و جدا از باردار نشدن مس٬ موقع چاپ٬ چون هردوتا سخت و غیر قابل انعطاف هستن٬ با کوچکترین خط و خش و چاله چوله روی برد مسی٬به اون قسمتا تونر نمیخوره. چون درام انعطاف نداره. اون فیلمم که توی پست اوله به نظرم دروغی بیش نیست. چون ورود و خروج فیبرو همزمان نشون نمیده. اول یه تصویر از ورود فیبر به دستگاه نشون میده. بعد یه تصویر دیگه از خروج فیبر. ینی همزمان توی یک تصویر نیستن و به نظرم میاد سرکاری باشه. شما برید همون مدلی که گفتمو پیدا کنید که شماره مدلش چیه. این نوع پرینتر که گفتم کیفیتش عالیه. دستگاه قدیمی نیست. حیف مدلش یادم رفته.

دیدگاه

به قول شما بعید هم نیست سرکاری باشه , بعضی کلیپ هارو قبلا هم دیدم تو یوتوب بوده که سرکاری بودن اما این پرینتر لیزری یکی از بچه های همین سایت هم ادعا کرده تونسته باهاش رو فیبر پرینت بگیره
                        اما در کل همین یک کلیپ تو یوتوب از پرینتر لیزری هست اما در مقابل کلیپ های زیادی از پرینتر جوهر افشان هست که باهاش رو برد پرینت میگیرند و لحظه به لحظه پرینت کردن رو برد دیده میشه و نمیتونه سرکاری باشند, به نظر من مثل همه اینا که پرینتر جوهرافشان راه انداختن بریم اول یک جوهرافشان ارزون ببینیم میتونیم راه بندازیم بعد به بیشتر فکر کنیم...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamedtaran
                          بیست خط نوشته بودم همش پاک شد :angry: :cry2:
                          ببینید من بعید میدونم این کار عملی بشه. چون برد به دلیل رسانا بودنش باردار نمیشه. به نظرم تونر روش پخش میشه. ولی باز به امتحانش با لکسمارک میرزه. من موقعی که تعمیرات میکردم به یک اچ پی رنگی لیزری برخوردم که خیلی جالب بود. عملکردش اینجوری بود که درام با کاغذ بطور مستقیم ارتباط نداشت بلکه یک تسمه پلاستیکی نرم به عرض کاغذ آ۴ توی دستگاه بود که درام چاپو میزد روی تسمه و بعد تسمه توسط یک پرس تقریبا نرم طرحو منتقل میکرد روی کاغذ. به نظرم این مدل برای برد میتونه عالی باشه.
                          یه نکته: چون درام و برد مسی هردو جسم سخت هستن و جدا از آسیبی که مس به درام میتونه وارد کنه و جدا از باردار نشدن مس٬ موقع چاپ٬ چون هردوتا سخت و غیر قابل انعطاف هستن٬ با کوچکترین خط و خش و چاله چوله روی برد مسی٬به اون قسمتا تونر نمیخوره. چون درام انعطاف نداره. اون فیلمم که توی پست اوله به نظرم دروغی بیش نیست. چون ورود و خروج فیبرو همزمان نشون نمیده. اول یه تصویر از ورود فیبر به دستگاه نشون میده. بعد یه تصویر دیگه از خروج فیبر. ینی همزمان توی یک تصویر نیستن و به نظرم میاد سرکاری باشه. شما برید همون مدلی که گفتمو پیدا کنید که شماره مدلش چیه. این نوع پرینتر که گفتم کیفیتش عالیه. دستگاه قدیمی نیست. حیف مدلش یادم رفته.
                          سلام
                          این مطلب رو ببینید:
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=111498.0

یکی از کاربران انجمن توانسته که با دستکاری چاپگر، طرح رو به صورت مستقیم روی مس چاپ کنه. پس این کار عملی هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط فکر
                            سلام
                            این مطلب رو ببینید:
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=111498.0

یکی از کاربران انجمن توانسته که با دستکاری چاپگر، طرح رو به صورت مستقیم روی مس چاپ کنه. پس این کار عملی هست.
                            والا چی بگم. باید تست کرد. خداییش عجب کیفیتی داره. خیلی خوب میزنه!

اضافه شده در تاریخ :
                            با سلام
                            با یه حساب سر انگشتی میبینید که ساخت یک cnc برای این کار بسیار ساده تر و کم خرج تر از بهم زدن ترکیب این پرینتر پر دردسره.
                            نتیجه کار هم بسیار دقیق و حرفه ای در میاد. من دارم روش کار میکنم. اگه شروع کنم نتیجه هامو مرحله به مرحله اینجا میارم.

دیدگاه

در این رابطه هم تو یوتوب یک کلیپ دیده بودم که همچین چیزی ساخته اند اما به نظر نمیاد ساخت همچین چیزی ساده تر باشه
                              برای دوستان دیگر : دستگاهی باید ساخته شود که بجای اینکه طرح روی برد چاپ شه و بره تو اسید جاهائی که طرح نیست مسش پاک شه , از اول جاهائی که قراره مسش پاک شه تراشیده شن , یعنی طرح به دستگاه داده شه و جاهائی که طرح نیستو دستگاه بتراشه تا مسش پاک شه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X