اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

بررسی PCB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

بررسی PCB

سلام خدمت دوستان عزیز.
    من یک عدد بورد دارم با مشخصات زیر :
    ابعاد 10 در 10 - دو رو - کمترین قطر via و pad ها (قطر داخلی ) برابر با 0.55 میلی متر - track width ها برابر با 1 میلی متر - کمترین clearance برابر با 0.3 میلی متر
    میخواستم ببینم اولاً ارزش داره بدم شرکت برام بزنه !؟ یا اینکه خودم بزنم !؟ ( قطعات در پکیج های DIP و AXIAL و HDRX1*2 و V5 هستند )
    و دوم اینکه آیا اصلاً شرکت میتونه این بورد رو بزنه ؟! ( با توجه به clearance )
    //
    به دلیل حجم بالای فایل نتونستم پلود کنم.
    ممنونم.

پاسخ : بررسی PCB

سلام. زنگ بزن به شرکت ها فکر کنم قیمت رو بهت بگن.
    حجم زیاد فایل بخاطر وجود فولدر History هست. اونو پاک کن. من چند ماهی میشه که باید Altium کار میکنم، همیشه پاکش میکنم. حجمش در حد 20 MB هم میشه.
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

ممنون. بله history زیاد حجم میگیره.
      ( ولی فک کنم history به درد میخوره !!!
      وقتی چند وقت کار نکرده باشی میشه رجوع کرد و مراحل کاری که انجام شده رو بازبینی کرد !!!
      درسته !؟ )

دیدگاه

والا من تازه کارم. تاحالا برای بازبینی از History استفاده نکردم.
        ولی برای اینکه حجم فایل کم بشه و بتونی برای اشکال یابی برای کسی بفرستیش میشه History رو پاک کنی :smile:
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=108455.msg777842#msg777842

دیدگاه

سلام،
          برد با clearance 0.3 رو همه جا میزنند.
          قطر via و ابعد دورش هم اندازه بزرگیه و مشکلی نداره...
          اگر به جاهای معمولی بدین سانتی متر مربع 110 تومان می گیرند.
          برد دو لایه یک مقدار زحمتش زیاده اگر بخوای خودت بزنی ، بهتره بدین بیرون...
          اگر فایل PCB رو zip یا rar کنید، حجمش به شدت کاهش پیدا می کنه.
          هر انسانی که احساس بی نیازی کند سرکش و طغیان گر می شود...

دیدگاه

سلام
            آقا بردت مشکلی نداره برای بیرون دادن تقریبا هرجا بدی خوب میزنن برات
            من سالها کارم طراحی برده و اندازه موهای سرم برد سفارش دادم
            برای این دقتی که داری بهترین قسمت رو کوثر مدار میزنه هر یانت مربع 80ت + فیلم فتو پلات برای 2 طرف یرد هز سانت 18 ت
            یعنی برای برد 10*10 که مینیمم کارشونه 8000 ت هزینه بردت میشه 3600 ت هزینه فیلم میشه و 15ت هم سوراخ کاری CNC میگیرن
            این قسمتا بزون چاپ محافظ و مارکاژ هست در کل برد دو رو ساده با این ابعاد برات 26000 ت در میاد ( نمیدونم قبول میکنن سوراخ نزنن برات که بعدا خودت سوراخ کنی میتونی سوال کنی ولی بعید میدونم قبول کنن )
            آلفا مدار هم کارش خیلی تمیزه و دقت های بالا تر از این ها رو میتونه بزنه ولی قیمتش تقریبا 1.5 برابر کوثر مداره ( برای مدارای معمولی اصلا به صرفه نیست )
            من اصولا مدارایی که کوثر مدار نتونه بزنه رو میفرستم آلفا

در رابطه با History هم باید بگم همین که شما کار میکنید نرم افزار برای امنیت بالای طراحی شما اتوماتیک از کار شما یه Save میگیره و نگه میداره که اگر هر مشکلی پیش آمد بتونید برگردید به مراحل قبل
            مثلا برق رفت و کلا فایل ها از بین رفتن بتونید از نهایت 5 دقیقا قبل کار رو ادامه بدید برای همین در خیلی از مواقع که اتفاقی نمی افته نیاز نیستن و برای شرکت ها هم نباید اونا رو بفرستید
            فقط فایل PCBDoc برای اونا مهمه
            اینم بگم اگر PCB شما قطعات مدل 3D داشته باشن حجم فایلتون زیاد میشه که میتونید 3D ها رو حذف کنید و با WinRar فشردش کنید
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات
            کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
            شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
            فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

آقا سلام مجدد خدمت دوستان عزیز و گرامی.
              این فایل pcbdoc ام هستش :
              http://s6.picofile.com/file/8202531326/Function_Generator_Board_11.rar.html

متأسفانه خودم نمیتونم بازش کنم. به دلیل اینکه با altium 2015 کار کردم و هنوز altium 9 رو از سیستم uninstall نکردم. به همین دلیل وقتی میخام بازش کنم 15 و 9 در هم میریزه و ...
              خواهش میکنم شما باز بفرمایید اگر تونستید ببینید که خوبه اگر نه باید altium 9 رو حذف کنم.
              دوستان لطفاً نخندید کار اوّلم هستش. ( به طور رسمی )
              //
              والا من تازه کارم. تاحالا برای بازبینی از History استفاده نکردم.
              ولی برای اینکه حجم فایل کم بشه و بتونی برای اشکال یابی برای کسی بفرستیش میشه History رو پاک کنی :smile:
              والا برای من که خیلی مهم نیست چون میخام مشکلم حل بشه برای شما دوستان که میخاید کمک کنید مهمه.
              زشته دیگه 12MB از حجم اینترنت شما اختصاص پیدا کنه به کمک به یک نفر !!! ( از نظر من البته )
              سلام،
              برد با clearance 0.3 رو همه جا میزنند.
              قطر via و ابعد دورش هم اندازه بزرگیه و مشکلی نداره...
              اگر به جاهای معمولی بدین سانتی متر مربع 110 تومان می گیرند.
              برد دو لایه یک مقدار زحمتش زیاده اگر بخوای خودت بزنی ، بهتره بدین بیرون...
              اگر فایل PCB رو zip یا rar کنید، حجمش به شدت کاهش پیدا می کنه.
              والا خیلی ام دولایه نیست. بیشتر برای زیباییه کار دارم دولایش میکنم. چرا که میتونم با چنتا سیم جامپر حلش کنم. روی بورد همش 4 5 تا TRACK وجود داره. بیشترش FILL هستش. مثل همون POLYGON.
              وقتی کلش رو RAR کردم 12 MB تبدیل شد به 10 MB.
              سلام
              آقا بردت مشکلی نداره برای بیرون دادن تقریبا هرجا بدی خوب میزنن برات
              من سالها کارم طراحی برده و اندازه موهای سرم برد سفارش دادم
              برای این دقتی که داری بهترین قسمت رو کوثر مدار میزنه هر یانت مربع 80ت + فیلم فتو پلات برای 2 طرف یرد هز سانت 18 ت
              یعنی برای برد 10*10 که مینیمم کارشونه 8000 ت هزینه بردت میشه 3600 ت هزینه فیلم میشه و 15ت هم سوراخ کاری CNC میگیرن
              این قسمتا بزون چاپ محافظ و مارکاژ هست در کل برد دو رو ساده با این ابعاد برات 26000 ت در میاد ( نمیدونم قبول میکنن سوراخ نزنن برات که بعدا خودت سوراخ کنی میتونی سوال کنی ولی بعید میدونم قبول کنن )
              آلفا مدار هم کارش خیلی تمیزه و دقت های بالا تر از این ها رو میتونه بزنه ولی قیمتش تقریبا 1.5 برابر کوثر مداره ( برای مدارای معمولی اصلا به صرفه نیست )
              من اصولا مدارایی که کوثر مدار نتونه بزنه رو میفرستم آلفا

در رابطه با History هم باید بگم همین که شما کار میکنید نرم افزار برای امنیت بالای طراحی شما اتوماتیک از کار شما یه Save میگیره و نگه میداره که اگر هر مشکلی پیش آمد بتونید برگردید به مراحل قبل
              مثلا برق رفت و کلا فایل ها از بین رفتن بتونید از نهایت 5 دقیقا قبل کار رو ادامه بدید برای همین در خیلی از مواقع که اتفاقی نمی افته نیاز نیستن و برای شرکت ها هم نباید اونا رو بفرستید
              فقط فایل PCBDoc برای اونا مهمه
              اینم بگم اگر PCB شما قطعات مدل 3D داشته باشن حجم فایلتون زیاد میشه که میتونید 3D ها رو حذف کنید و با WinRar فشردش کنید
              دم شما گرم.
              بله خوب. شما استاد هستید من شاگرد
              فیلم فتو پلات نمیدونم چیه !!!!؟
              اگر قبول نکنن که خودم سوراخ بزنم بد میشه. چونکه قطر همه سوراخ ها رو گذاشتم 0.35 میلی متر. ( چونکه گفتم خودم میخام بزنم. اگر اسید PAD ها رو خراب کرد موقع دریل کاری به مشکل نخورم. اگرم جا نشد خودم گشادش میکنم. الان اگر اونا سوراخ بزنن شاید المان هام جا نره . باید برم دوباره عوض کنم )
              یه سوال داشتم :
              برای ماکاژ باید TEXT هام رو TOP OVERLAY کنم ؟! یا TOP PASTE !? چون مطمئنم TOP LAYER یا TOP SOLDER نمیشه.
              و اینکه SOLDER MASK همون چاپ محافظ هستش ؟! ( چاپ سبز )
              //
              ممنونم استاد بیرامی.
              ممنونم آقای لطفعلی زاده.
              جناب تقی پور دم شما گرم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bacheLLL
                آقا سلام مجدد خدمت دوستان عزیز و گرامی.
                این فایل pcbdoc ام هستش :
                http://s6.picofile.com/file/8202531326/Function_Generator_Board_11.rar.html

متأسفانه خودم نمیتونم بازش کنم. به دلیل اینکه با altium 2015 کار کردم و هنوز altium 9 رو از سیستم uninstall نکردم. به همین دلیل وقتی میخام بازش کنم 15 و 9 در هم میریزه و ...
                خواهش میکنم شما باز بفرمایید اگر تونستید ببینید که خوبه اگر نه باید altium 9 رو حذف کنم.
                دوستان لطفاً نخندید کار اوّلم هستش. ( به طور رسمی )
                // والا برای من که خیلی مهم نیست چون میخام مشکلم حل بشه برای شما دوستان که میخاید کمک کنید مهمه.
                زشته دیگه 12MB از حجم اینترنت شما اختصاص پیدا کنه به کمک به یک نفر !!! ( از نظر من البته )والا خیلی ام دولایه نیست. بیشتر برای زیباییه کار دارم دولایش میکنم. چرا که میتونم با چنتا سیم جامپر حلش کنم. روی بورد همش 4 5 تا TRACK وجود داره. بیشترش FILL هستش. مثل همون POLYGON.
                وقتی کلش رو RAR کردم 12 MB تبدیل شد به 10 MB. دم شما گرم.
                بله خوب. شما استاد هستید من شاگرد
                فیلم فتو پلات نمیدونم چیه !!!!؟
                اگر قبول نکنن که خودم سوراخ بزنم بد میشه. چونکه قطر همه سوراخ ها رو گذاشتم 0.35 میلی متر. ( چونکه گفتم خودم میخام بزنم. اگر اسید PAD ها رو خراب کرد موقع دریل کاری به مشکل نخورم. اگرم جا نشد خودم گشادش میکنم. الان اگر اونا سوراخ بزنن شاید المان هام جا نره . باید برم دوباره عوض کنم )
                یه سوال داشتم :
                برای ماکاژ باید TEXT هام رو TOP OVERLAY کنم ؟! یا TOP PASTE !? چون مطمئنم TOP LAYER یا TOP SOLDER نمیشه.
                و اینکه SOLDER MASK همون چاپ محافظ هستش ؟! ( چاپ سبز )
                //
                ممنونم استاد بیرامی.
                ممنونم آقای لطفعلی زاده.
                جناب تقی پور دم شما گرم.
                فیلم فتو پلات برای چاپ برد یه سری پرینت روی صفحات شفاف میگیرن که با عبور تور از اونا طرح رو روی برد منتقل میکنن
                نه اگر میدی بیرون همه چی رو درست بذار و بده اونا بزنن اصلا درست نیست بخوای بعدا سوراخا رو بعدا خودت بزرگ کنی اونا برد ها رو متالیزه میکنن و داخل سوراخا رو فلز میشونن نباید مجدد سوراخ کنی همه نتالیزش از بین میره
                بله مارکاژ توی لابه top over layer باید باشه
                Top past برای زدن خمیر قلع هست
                سولدر مسک هم چاپ محافظ هست
                فایلتون رو بررسی نکردم چک کنم بهتون حبر میدم
                درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

اوه اووووه چیکار کردی مهندس
                  چرا پد ها رو اینقد بزرگ گردی؟!!!
                  اینا که همه به پولیگان وصل شدن
                  اینو ندی بزنن کلا کار نمیکنه
                  مثلا مقاومت R13 یا R14 ببین پایه هاش به اون قسمت قرمز وصل شده
                  خب اینا اتصالی میکنن که کانکتور P9 ببین همه پایه هاش از طریق اون قسمت قرمز برد متصل میشن به هم
                  کل پروژتو برام بفرست من اینترنتم نامحدوده ببینم چکار کردی
                  بعد هم برای پلیگان نباید از Fill استفاده کنی حتما کلی هم وقتتو گرفته
                  تو مسیر یابی هم سعی کن زاویه 90 نداشته باشی
                  درایور شبکه و nRF24L01
                  کاتالوگ محصولات

دیدگاه

:read:
                    آخه از اوّل خودم میخاستم بزنم. گفتم پد ها رو بزرگ بگیرم که کنده نشده بعد از اسید کاری !!!
                    //
                    آره. خوب خودم بزنم مشکلی نداره. چون داخل پدها و ویا ها فلز کاری نمیشه.
                    //
                    درستش میکنم.
                    //
                    خوب وسط اون مقاومت ها رو لایه بالا در نظر گرفتم دیگه.
                    //
                    روی بورد لحیم کاری ندارم که. از زیر میخام لحیم کنم. اطراف پین ها حاشیه گذاشتم که اتصال نکنه به پایه ها.
                    //
                    آخ آخ. راس میگی. باید کوچیک کنم پدارو. همشون اتصال میکنه.
                    البته اگر fill های لایه بالا رو پاک کنم درست میشه. چون دیگه چیزی وجود نداره که بخاد بهش اتصال کنه.
                    اونوقت بوردم 1 لایه میشه.
                    اون چند تا track بالا رو هم باید با سیم وصل کنم که از اوّل هم همین قصد رو داشتم.
                    //
                    باشه. ممنون.
                    //
                    میدونم. ولی خواستم قشنگ تر بشه. آره خیلی گرفته. نزدیک 30 40 ساعت.
                    //
                    چرا !؟ کلاً مدارمو 90 درجه چیدم. اگه توجه کنی تمام مقامت ها عمودی ان. تمام پین هدار افقی ان. تمام آی سی ها عمودی ان. تمام خازن ها افقی ان. یا 0 یا 90.
                    //
                    آقای بیرامی خدمت شما :
                    http://s3.picofile.com/file/8202556876/Board_1_Function_Generator.rar.html
                    ممنون بازم.

دیدگاه

دقیقاً از این ها ایده گرفتم :
                      http://vip.eca.ir/sharing/uploads/14037280731.jpg
                      و
                      beaglebone black تو صفحه زیر
                      http://eca.ir/

دیدگاه

آقا من چون عجله داشتم بیخیال شدم.
                        رو فیبر سوراخ دار زدم :rolleyes:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bacheLLL
                          دقیقاً از این ها ایده گرفتم :
                          http://vip.eca.ir/sharing/uploads/14037280731.jpg
                          و
                          beaglebone black تو صفحه زیر
                          http://eca.ir/
                          خب ایده که از روی عکس برد نمیشه گرفت باید نمونه کارارو ببینی
                          حالا لازم شد چنتا نمونه کار برات میفرستم فایلا رو باز کنی دستت میاد چطوری باید طراحی کنی
                          درایور شبکه و nRF24L01
                          کاتالوگ محصولات

دیدگاه

الان لازمه دیگه. :smile:
                            اینو تحویل استاد بدم خیالم راحت بشه ، باز میخام یه سیستم دیگه بزنم. که دیگه عجله ای ندارم. میخام درست کار کنم.
                            تازه اینا همه Through hole بودن. بعدی ها رو ان شاء الله smd میزنم. :agree:
                            اگرم الان نتونستید تا هفته دیگه نمونه کار ها رو ان شاء الله بگیرم ازتون

دیدگاه

آقای بیرامی من اینو زدم.نسبت به pcb کثیف در اومد ولی خوب جواب کارو میده :smile:
                              http://s6.picofile.com/file/8203283584/DSC01134.JPG
                              اینم روی کار :
                              http://s3.picofile.com/file/8203285050/DSC01133.JPG
                              بورد های جانبیش رو pcb میزنم.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X