اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال مهتابی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال مهتابی

سلام دوستان . خوشحالم که تو جمع شما هستم .
    بعد از مدت ها تصمیم گرفتم یه دستی به خونه بکشم و کمی تعمیرات و بازسازی انجام بدم .
    بعد از کارای نقاشی و ... رسیدم به کارای روشنایی و برقی ، امروز رفتم یه مهتابی چهارتایی خریدم ( از این جدیدا که لامپش خمیده است :mrgreen: ) متوجه شدم برقی که برای مهتابی استفاده میشه دوتا سیم بیشتر نداره . در حالی که از مهتابی جدیده چهارتا سیم میاد بیرون ( دوتا سبز و دوتا زرد ) .
    الان من این رو چه جوری نصب کنم ؟
    ( مهتابی دوتا ترانزیستور داره و هرچی نگاه کردم استارت و مکانی برای قرار دادن اون ندیدم !)

- از مدیران عزیز در خواست دارم اگه مکان تاپیکم مناسب نیست جابه جا کنند .
    - از کاربرای عزیز هم به خاطر مطرح کردن این سوال ساده معذرت خواهی می کنم .
    پیشا پیش ممنون از پاسخ هاتون .

پاسخ : اتصال مهتابی

سلام دوست عزیز
    این مهتابی جدید خودشون بالاست الکترونیکی داره و همراش هست فقط کافی هست به ورودی بالاست الکترونیکی برق را وصل کنید و لامپ ها روشن میشه
    هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

مشکل اینه که از دیوار دوتا سیم اومده بیرون و از مهتابی چهارتا ، با توجه به رنگ سیم ها کدوم سیم ها باید مشترک به فاز و نول وصل بشن ؟

دیدگاه

( مهتابی دوتا ترانزیستور داره و هرچی نگاه کردم استارت و مکانی برای قرار دادن اون ندیدم !)
        سلام
        منظورتون از دو ترانزیستور چیه؟
        اگر یک عکس قرار بدین موضوع بهتر روشن میشه...
        اگر قرار باشه لامپ ها دو تا دوتا روشن بشن مبایست سه سیم داشته باشه یک نول و دو فاز که به یک کلید دو پل وصل میشه...
        اما احتمال داره دو بالاست استفاده شده باشه و از هر بالاست دو سیم خارج شده باشه....اگر خواسید به برق بزنید و تست
        کنید یک لامپ سری 100 وات قرار بدین......تا خیالتون از اتصال راحت باشه....

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط WONDER
          مشکل اینه که از دیوار دوتا سیم اومده بیرون و از مهتابی چهارتا ، با توجه به رنگ سیم ها کدوم سیم ها باید مشترک به فاز و نول وصل بشن ؟
          دوست عزیز
          معمولا این بالاست روش نصب هست
          الان سیم های که از لامپ امده به بالاست وصل هست یا نه؟؟
          اگه وصل هست کافی روی بالاست را نگاه کنید و سیم های ورودی برق مشخص هست بهش برق وصل کنید
          هر گاه خداوند تو را به لبه پرتگاه هدايت کرد به خدا اطمينان کن،يا تو را از پشت خواهد گرفت يا به تو پرواز کردن خواهد آموخت.

دیدگاه

نمی دونم فازم چی بود به بالاست گفتم ترانزیستور !آ‌ ( نمی دونم چرا تو منطقه ما بالاست به ترانس معروفه ! با اون قاطیش کردم )
            بله روش بالاست نصب شده .
            از هر بالاست دوتا سیم خارج شده .
            روی بالاست . یه نقشه کوچولو نصب شده و کنار یکی از سیم های خروجی کلمه 220 نوشته شده
            اینطوری که من فهمیدم از هر بالاست یه فاز و نول خارج شده ، پس نول ها رو به هم وصل کنم و فاز ها رو هم به همدیگه ؟ چون پریزش تکیه و با یه کلید همه چراغ ها باید روشن بشن .

تشکر فراوان برای کمک

دیدگاه

سلام دوست عزیز
              اره سیم ورودی دو بالاست را با هم وصل کنید به برق وصل کنید مهتابی روشن میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X