اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در.مورد تقویت کننده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در.مورد تقویت کننده

سلام دوستان
    یه سوال در مورد طراحی.یه سیگنال داریم با دامنه 9ولت میخوام اینو تقویت کنم.به نظر شما بهترین راه تقویت کردن این سیگنال چیه؟نستقمیا بدم به یه طبقه پوش پول و خروجی بگیرم یا اینکه سیگنال با دامنه 9ولت رو ابتدا وارد طبقات تقویت کننده ضعیفتر کنم بعد وارد پوش پول کنم؟

پاسخ : سوال در.مورد تقویت کننده

نوشته اصلی توسط meysam64
    سلام دوستان
    یه سوال در مورد طراحی.یه سیگنال داریم با دامنه 9ولت میخوام اینو تقویت کنم.به نظر شما بهترین راه تقویت کردن این سیگنال چیه؟نستقمیا بدم به یه طبقه پوش پول و خروجی بگیرم یا اینکه سیگنال با دامنه 9ولت رو ابتدا وارد طبقات تقویت کننده ضعیفتر کنم بعد وارد پوش پول کنم؟
    سلام با این که اطلاعات زیادی ندارم ولی بهتره بدی به پوش پول
    چه خوش سلیقه است گلچین روزگار...
    خوبان رفتند و ما ماندیم!

دیدگاه

پاسخ : سوال در.مورد تقویت کننده

درود بر شما،

خوب بود کمی گاهی در مورد این سیگنال می دادید. مثلاً شکل موج آن چگونه است (سینوسی، مربعی، مثلثی)، مقدار داده شده برای دامنه (9 ولت) ولتاژ قله به قله یا ولتاژ موثر آن است، فرکانس این سیگنال چقدر است، پهنای باند فرکانسی که باید تقویت شود چقدر است و نهایتاً این که این سیگنال را تا چند ولت می خواهید تقویت کنید؟

می دانید که تقویت کردن یک سیگنال 50 هرتز از 9 ولت به 220 ولت، خیلی با تقویت کردن یک سیگنال رادیویی با فرکانس 27 مگاهرتز و پهنای باند 4 مگاهرتز تا 24 ولت دارد و مدارهای این دو با هم از زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند.

پیروز باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X