اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی فروشگاه الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی فروشگاه الکترونیکی

سلام دوستان عزیز
    من به تازگی از سربازی برگشتم و دنبال دست و پا کردن یه شغل خوب هستم. بعد مشورتهایی که کردم دوستان گفتند فروش قطعات الکترونیکی توی شهرتون باید خوب باشه .طبق تحقیقات بنده.
    یک مغازه در شهرمون هست که داره 700 هزار نفر رو ساپورت میکنه . و سرش خیلی شلوغه.

حالا اوضاع مالی:
    میتونم حدود 70 میلیون پول دست و پا کنم

حالا مشکلاتم:
    مشکل اولم لیست قطعات اولیمه
    نمیدونم چه قطعاتی تو شهرمون فروش خواهد داشت. و چ قطعاتی نیاز نخواهد بود. و نحوه ی فاکتور کردنش
    تعداد قطعاتی که باید بخرم یعنی مثلا من رنج کامل مقاومت 0.25 وات رو میخام ولی چه تعداد؟؟؟
    سوال :
    آیا اگه مراجعه کنم و بگم میخام مغازه بزنم خودشون راهنمایی درست میکنند یا جنس های کم فروششون رو تعداد بالا میدن من؟
    بعد باس برای هر قطعه در یه مغازه ای رفت مثلا مقاومت رو بورس مقاومت خازن و بورس خازن .چند تا ادرس هم بدین اگه دارید.
    کسی از دوستان هست تو امجد مغازه داشته باشه؟؟؟
    یکم در هم شد ببخشید دیگه خخخخخخخ
    راسی 70 تمن برای راه اندازی اول کار خوبه؟؟؟
    ممنون راهنمایی کنید.

نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
    barannoor69@yahoo.com

پاسخ : راه اندازی فروشگاه الکترونیکی

سلام
    70 برا شروع زیاد نباشه کم نیست الان همین اصفهان کلی مغازه هست که شاید 30تومنم توش جنس نباشه

اما هر کسب و کاری خواستی راه بندازی به یک چیز دقت کن الان 70تومن ماهی 1400سود بانکشه شما با این 70ماهی حداقل 2500در نیاری یعنی داری ضرر می کنی بشین حساب کتاب کن ببین می تونی اینقدر سود خالص داشته باشی؟؟؟؟!!

مقاومتم تا اونجا که یادمه عمده به صورت کارتونی خرید و فروش میشه .اگر تو شهرتون دانشگاه دارید حتما پروگرامر و avrو........جورباشه
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

با سلام
      آخه برادر من کدوم آدم عاقلی 70 تومن میزاره تو کار قطعه فروشی ؟ (البته اگر جا و موقعیت باشه و مشتریش هم داشته باشی چرا که نه. مثلا تو امجد باشی تازه کم هم هست. ولی شهرستان نه)
      فوقش با 20 یا 25 میتونی چنین کاری رو راه بندازی. به هیچ وجه هم توصیه های فروشنده رو مبنی بر اینکه ببر مشتری داره گوش نده. شما خودت تو کار الکترونیک هستی و میدونی که چه قطعه ای بیشتر تو شهرتون کاربرد داره. نمونش رفیق خودم رفت پایا و همین داستان رو داشت. یه سری کامل از آی سی های سری 54 رو بهش دادن که هنوز بعد از 8 سال یه دونش فروش نرفته! خواستی میرم عکسشم برات میگیرم :biggrin:
      و یا رنج مقاومت بالای مگا اهم رو با کارتن بنده خدا بهش قالب کرده بودن هنوزم بالا سرش تو قفسه ها هست و کلا ازش 100 تا دونه درآورده گذاشته تو قفسه هاش.
      اگر دانشگاه مرتبط توی شهرتون هست بیشتر مانور رو باید روی میکرو های آرم و AVR بدی و ماژول های مرتبط به این دو
      نکات زیاده و ...

دیدگاه

میدونید چیه؟؟؟
        یه مغازه تو شهر ما هست که همه چیزی داره یعنی یه مغازه بزرگ شیک و پیک
        دوربین مدار بسته آمپلی فایر و حتی دسته های بازی و حتی تلفن و ... هم میاره
        من میخام از لیست قطعات الکترونیک شروع کنم و کم کم بیام جلو .
        باید یه مشت پر قدرت زد تا بتونی جا بیفتی توی شهر
        اگه بخوام با بیست سی تمن شروع کنم کسی نگاهمم نمیکنه
        باید دکور زیبا و مغازه توی یه جای خوب بگیرم . تا مراجعه کننده داشته باشم
        لیست قطعات پر کاربرد رو از سایت eca برداشتم فکر کنم همینا برای شروع کار خوبن
        میتونم عکس از لیست قطعات بگیرم بزارم دوستان یه نظری بدن.
        خرید قطعات مثل آی سی ها چطوریه؟؟؟
        مثلا اتمگا 32 رو باس چندتایی بگیرم؟؟؟
        مقاومت ها هر بستش هزار تاییه؟؟؟ یا 5000 تایی؟
        خازنا چطورین؟؟؟
        همه رو سوال دارم
        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

من میگم اول برو یه جا فروشنده شو .
          خوب که همه چیزو فهمیدی بسم الله بگو کار خودتو شروع کن .

این جوری یرخی بپری وسط 100 در صد اگه ضرر نکنی کمتر سود میکنی . چون هنوز دانش بازار رو نداری .
          ( الان شیطون وسوسه رو گذاشته کنار اومده پیش این بازاریا کارآموزی (توهین نشه بینشون ادمای گل هم زیاده ))
          إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
          کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
            من میخام از لیست قطعات الکترونیک شروع کنم و کم کم بیام جلو .
            باید یه مشت پر قدرت زد تا بتونی جا بیفتی توی شهر
            اگه بخوام با بیست سی تمن شروع کنم کسی نگاهمم نمیکنه
            باید دکور زیبا و مغازه توی یه جای خوب بگیرم . تا مراجعه کننده داشته باشم
            نمیخوام ناامیدت کنم اما با این دید بری جلو 100 که چه عرض کنم! 110 درصد ضرر کردی!
            برو یک روز تمام بشین به مشتری های همون طرف نگاه کن! بهت قول میدم از 50 تا مشتری 2 تاش مربوط به قطعاته! کسی که تولیدی داشته باشه از شهرستان خرید نمیکنه و مستقیم میره سروقت فروشندگان عمده تهرانی تا براش بسرفه. 95 درصد مشتری قطعات توی شهرستان یا دانشجوها هستن و یا تعمیرکارها. اینکه بخوای فقط قطعه بفروشی سود چندانی عایدت نمیشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط .Alone.
              نمیخوام ناامیدت کنم اما با این دید بری جلو 100 که چه عرض کنم! 110 درصد ضرر کردی!
              برو یک روز تمام بشین به مشتری های همون طرف نگاه کن! بهت قول میدم از 50 تا مشتری 2 تاش مربوط به قطعاته! کسی که تولیدی داشته باشه از شهرستان خرید نمیکنه و مستقیم میره سروقت فروشندگان عمده تهرانی تا براش بسرفه. 95 درصد مشتری قطعات توی شهرستان یا دانشجوها هستن و یا تعمیرکارها. اینکه بخوای فقط قطعه بفروشی سود چندانی عایدت نمیشه
              حرفتون قشنگ بود اما
              فروش کنترل
              ال ای دی
              انواع آرمیچرها
              باتری ها
              آداپتورها
              انواع کلید ها ، ولوم ها ، سنسورها، پروگرامرها و ...
              رباتیک و سی دی ها
              لوازم و ابزارالات الکترونیک ( سیم چین ، کف چین ، هویه ، سیم لحیم و ...) همه ی اینا
              barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط " سید محمد "
                من میگم اول برو یه جا فروشنده شو .
                خوب که همه چیزو فهمیدی بسم الله بگو کار خودتو شروع کن .

این جوری یرخی بپری وسط 100 در صد اگه ضرر نکنی کمتر سود میکنی . چون هنوز دانش بازار رو نداری .
                ( الان شیطون وسوسه رو گذاشته کنار اومده پیش این بازاریا کارآموزی (توهین نشه بینشون ادمای گل هم زیاده ))
                یه مغازه بیشتر نیست که اون هم عمرا بیاد و بزاره ما بریم کارآموزی خودشون چند تا داداشن مشتری پشت مشتری راه میندازن.
                barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

وقت بخیر

شما با این 70ماهی حداقل 2500در نیاری یعنی داری ضرر می کنی بشین حساب کتاب کن ببین می تونی اینقدر سود خالص داشته باشی؟؟؟؟!!
                  با این حساب در ماه با سود 10% ماهی 25 میلیون فروش و با سود 25% بایستی 10 میلیون تومان حداقل فروش داشته باشه !!
                  که بشه 2500 سود داشته باشه !! تازه هزینه های جنبی مثل آب و برق و تلفن و انترنت و اجاره و مالیات و عوارض ... حساب نشده !!

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                    چون من خودم هم کاشانی هستم این حرف رو بهت میزنم. انتظار نداشته باشته باش حالا حالا ها بتونی با اون فروشگاهی که جفتمون اسمش رو میدونیم :biggrin: رقابت کنی.
                    چون خیلی ها هستن توی کاشون که بدون اینکه کاری به فروشگاه های دیگه داشته باشن سرشونو میندازن پایین و میرن اونجا خرید! چون از قدیم باهم آشنا بودن و چون نیازهای خیلیا رو رفع کرده دیگه کاری به فروشگاه های دیگه ندارن.
                    به نظر من شما فعلا تمرکز ات رو بذار روی ماژول ها و کیت های آموزشی و در کنارش قطعات الکترونیکی دیگه . بعد کم کم اسم در میکنی و معروف میشی. در ضمن اون مغازه توی آرون باشه بهتر جواب میگیری تا کاشون به نظرم.
                    راستی یه لطفی کن به این تاپیک ام سر بزن مال منه به کمک احتیاج دارم :biggrin:
                    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=111663.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا هاشمی
                      سلام دوست عزیز
                      چون من خودم هم کاشانی هستم این حرف رو بهت میزنم. انتظار نداشته باشته باش حالا حالا ها بتونی با اون فروشگاهی که جفتمون اسمش رو میدونیم :biggrin: رقابت کنی.
                      چون خیلی ها هستن توی کاشون که بدون اینکه کاری به فروشگاه های دیگه داشته باشن سرشونو میندازن پایین و میرن اونجا خرید! چون از قدیم باهم آشنا بودن و چون نیازهای خیلیا رو رفع کرده دیگه کاری به فروشگاه های دیگه ندارن.
                      به نظر من شما فعلا تمرکز ات رو بذار روی ماژول ها و کیت های آموزشی و در کنارش قطعات الکترونیکی دیگه . بعد کم کم اسم در میکنی و معروف میشی. در ضمن اون مغازه توی آرون باشه بهتر جواب میگیری تا کاشون به نظرم.
                      راستی یه لطفی کن به این تاپیک ام سر بزن مال منه به کمک احتیاج دارم :biggrin:
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=111663.0
                      عه؟سلام همشهری
                      کی گفته ارون خوبه همین شمس الکترونیک که رفتی ؟؟؟رودست نداره عالیه بیشتر از 100ملیون جنس داره توی مغازش خداییش هم قیمتاش خوبه هم انصاف داره
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط taktrashe
                        وقت بخیر

با این حساب در ماه با سود 10% ماهی 25 میلیون فروش و با سود 25% بایستی 10 میلیون تومان حداقل فروش داشته باشه !!
                        که بشه 2500 سود داشته باشه !! تازه هزینه های جنبی مثل آب و برق و تلفن و انترنت و اجاره و مالیات و عوارض ... حساب نشده !!
                        بله به همین صورته اینجا ایرانه و سود رسمی بانک ماهی 2درصده غیر رسمی که بماند .البته در نظر داشته باشید سود قطعات الکترونیک مثل مقاومت و خازن و.......بعضا بالای 50درصد و حتی تا 200درصد است برای همینه که مثلا یک آی سی تک فروشیش 3000تومنه تا 10تا خریدید میشه 2700تا 100تا خریدید مثلا 2000
                        ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                          عه؟سلام همشهری
                          کی گفته ارون خوبه همین شمس الکترونیک که رفتی ؟؟؟رودست نداره عالیه بیشتر از 100ملیون جنس داره توی مغازش خداییش هم قیمتاش خوبه هم انصاف داره
                          به به میبینم که پرچم کاشونیا بالاس :nice:
                          نمیگم آرون خوبه یا کاشون. میگم چون شمس الکترونیک توی کاشون هست، الان آرون بیشتر بازار داره تا کاشون. خداییشم شمس فروشگاه خوبیه. همه چی داره از باتری قلمی گرفته تا باند و پخش و گیرنده دیجیتال و ... قیمتاشونم خوبه.
                          ولی مطمئن باش هیچ ایده آلی نیست و خیلی چیزا میشه پیدا کرد که شمس نداشته باشه.
                          در ضمن یکی دوسال پیش دوتا فروشگاه الکترونیکی بودن نزدیک سپاه. من به خاطر اینکه نزدیک خونه ام بود یکی دوبار رفتم اونجا ولی چون قطعاتم رو نداشتن قیدشون رو زدم و یه راست میرم شمس :nice: پس اینم درنظر بگیرید که باید تجهیزاتات کامل باشه که این خودش بودجه ی بالایی میخواد oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمدرضا هاشمی
                            به به میبینم که پرچم کاشونیا بالاس :nice:
                            نمیگم آرون خوبه یا کاشون. میگم چون شمس الکترونیک توی کاشون هست، الان آرون بیشتر بازار داره تا کاشون. خداییشم شمس فروشگاه خوبیه. همه چی داره از باتری قلمی گرفته تا باند و پخش و گیرنده دیجیتال و ... قیمتاشونم خوبه.
                            ولی مطمئن باش هیچ ایده آلی نیست و خیلی چیزا میشه پیدا کرد که شمس نداشته باشه.
                            در ضمن یکی دوسال پیش دوتا فروشگاه الکترونیکی بودن نزدیک سپاه. من به خاطر اینکه نزدیک خونه ام بود یکی دوبار رفتم اونجا ولی چون قطعاتم رو نداشتن قیدشون رو زدم و یه راست میرم شمس :nice: پس اینم درنظر بگیرید که باید تجهیزاتات کامل باشه که این خودش بودجه ی بالایی میخواد oo:
                            بله سپاه بو عصر الکترونیک والکترونیک شهر.....
                            الکترونیک شهر سام استار داشت که شمس نداره بهنام کیت داشت که شمس نداره
                            ولی هیکدوم قیمتاشون مثل شمس نیس ولی بازم شمس یه چیز دیگست....
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

این بنده خدا می خواهد برای زدن فروشگاه راهنمایی بگیره شما کمپین تبلیغاتی شمس راه انداختید ؟؟؟؟؟!!!!
                              ولتر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X