اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحلیل و بررسی مدار های سایت construyasuvideorockola.com

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تحلیل و بررسی مدار های سایت construyasuvideorockola.com

درود بر همه دوستان عزیزم

اینجا بنا داریم درباره مدارهای سایت construyasuvideorockola.com گفتگو کنیم
    هر نظر تجربی ناشی از ساخت مدار و از این مهمتر برآیند های به دست آمده با دستگاه های
    آزمایشگاهی برای نمونه اسیلوسکوپ، را اینجا قرار دهید...

خواهش میکنم دیدگاه های بدون کارشناسی و از روی احساس ندهید
    همه موارد با مدرک باشد و اگر نه اسپم حساب شده و پاک میشود

خواهشمندم تنها درباره مدار های سایت گفته شده گفتگو کنیم :smile:

برای نمونه و آغاز :
    آمپلی فایر 100 وات با ترانزیستورهای 2SC5200 :

توضیح :
    Due to the success of Amplifier 100W , which is nothing more than the version mono our stereo amplifier 200W , we have developed a version of the famous 100W amplifier from Amplifier 400W Mono , which has much better response and fidelity amplifier 100W aforementioned.

We present a stereo amplifier of 100 watts, which uses NPN transistors for both half cycles. This configuration is known as quasi-complementary amplifier. This audio amplifier is a mono version of the amplifier popularly known in our Colombian coasts as "zener" This name was given because its circuit carries a zener diode stabilizes the input differential pair. High stability, acceptable power and low harmonic distortion, making it ideal for amplifying preamplifier electric guitar, bass preamp or just for home use.

http://samcpi.persiangig.com/Amplifi...%20Diagram.jpg

پیوند :
    http://www.construyasuvideorockola.c...ner_100w_1.php

شاد باشید و سرافراز
    خوشبختي از آن کسانيست که خواهان خوشبختي ديگران باشند .زرتشت

پاسخ : تحلیل و بررسی مدار های سایت construyasuvideorockola.com

سلام بر دوست عزیز و گرامی سام

تاپیک خوبی خواهد بود اگر دوستان هم یاری کنند.
    من نظر خودم رو نسبت به مدارات اون سایت میدم و بر اساس تجربه شخصی بنده هست و تا بحال با هیچ دستگاه تستی اعم از اسیلوسکوپ و یا وات سنج و .... تست نکردم.
    از نظر من اکثر مدارات اون سایت کار می کنند و جواب میدن . اما بیشترشون روی اصول طراحی نشدند و به نظرم بیشتر به درد جنبه کسب تجربه می خوره تا استفاده از مدار.
    یکی دیگر از نقاط ضعف مدارات اون سایت طراحی pcb یا همون فیبرهاش هست .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
      سلام بر دوست عزیز و گرامی سام

تاپیک خوبی خواهد بود اگر دوستان هم یاری کنند.
      من نظر خودم رو نسبت به مدارات اون سایت میدم و بر اساس تجربه شخصی بنده هست و تا بحال با هیچ دستگاه تستی اعم از اسیلوسکوپ و یا وات سنج و .... تست نکردم.
      از نظر من اکثر مدارات اون سایت کار می کنند و جواب میدن . اما بیشترشون روی اصول طراحی نشدند و به نظرم بیشتر به درد جنبه کسب تجربه می خوره تا استفاده از مدار.
      یکی دیگر از نقاط ضعف مدارات اون سایت طراحی pcb یا همون فیبرهاش هست .
      درودی بی پایان بر محمد عزیزم یار و یاور گرامی

100% موافقم که تنها جنبه آموزشی و مصرف خانگی داره. درباره مدار نمونه هم خود سایت گفته :
      making it ideal for amplifying preamplifier electric guitar, bass preamp or just for home use.

پیروز باشی @};-

دیدگاه

به نظر من این مدار را نمیتونیم بگیم مسیر اصولی طراحی را طی کرده باشه و بیشتر مثله این میمونه که یه دانشجوی الکترونیک خواسته تو یه مدار دستی برده باشه و کمی از نظر طراحی تغییرش بده که به هیچ وجح نمیشه گفت اینکار بده یا خوبه و باید به سطح علمی و ابزار کار کسی که درش تغییر داده نگاه کرد .
        بر اساس نمودار Safe Operating Area ترانزیستور 2sc5200 : این ترانزیستور روی ولتاژ 50 ولت و با توجه به حاشیه امنی که یاید براش در نظر گرفت توانایی حداکثر 60 وات برای هر نیم سیکل داره که در مجموع و با توجه به بازدهی 50 درصد در بهترین شرایط حدود 60 وات توان روی بار فرستاده میشه البته این شرایط در ولتاژ 50 ولت هست که با ولوم دهی و کشیدن جریان در حداکثر قدرت ولتاژ به 35 ولت کاهش پیدا میکنه و طبق نمودار مربوطه قدرتی حدود 45 وات روی بار اعمال میشه
        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

عاغا من تاحالا یه مدار کراس اور از اون سایت زدم که خوب عمل میکنه ولی دقت تفکیک نسبتا پایینی داره

یه بار هم یه امپ 100 وات با tip که نویزش بالاست

اما درکل نسبت به این سایت من 320volt رو خیلی قبول دارم و بیشتر از اون siliconchip
          اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن
          X : کار وتفکر Y: تفریح Z : حرف بیهوده،خواب و پرخوری تعریف شده است.
          http://s1.picofile.com/sasanscience/Pictures/SIGlogo.gif

دیدگاه

درود دوستان.
            منم دیگه مثه آقا محمد دیگه از بردای اون سایت نخاهم زد.من هر مداری که زده بودم و بردم پیش یکی از مهندسین الکترونیک و با دستگاه اسلیکوپ تست شد و هر کدام به یک دلیل رد شد.یکی دیسی.یکی اعوجاج صوتی.یکی بهم رختگی فرکانس در صوت های مختلف و و و.آخرینشم همین 1500 که اون هم با اسکوپ تست شد و دیسی داد.ولی برای شروع کار واقعا خوبه.آدمو روشن میکنه.به من که خیلی کمک کرد
            موفق باشید
            میزان تلاشی که برای رسیدن به هدفت انجام میدهی ارزش آن قلمداد خواهد شد

دیدگاه

سلام به همه اساتید گل
              بنده حقیر هم با نظرات دوستان موافقم اما تجربه به من اموخت که زیاد دوربر این سایت نشم
              من هم سایت 320volt و سیلیکن چیپ رو ترجیح میدم
              راستی از سایت weleman kit هم یه نگاهی بندازید 95 درصد مدارات این سایت عملی هست
              من یکی از مدارات مخافظی رو که در سایت خودش معرفی کرده بود رو زدم و خیلی قشنگ جواب داد
              در کوی نیک نامان ما را گذر ندادن
              گر تو نمی پسندی تغییر ده قضا را

طراحی مدارات ( pcb ) پذیرفته میشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alireza4560
                درود دوستان.
                منم دیگه مثه آقا محمد دیگه از بردای اون سایت نخاهم زد.من هر مداری که زده بودم و بردم پیش یکی از مهندسین الکترونیک و با دستگاه اسلیکوپ تست شد و هر کدام به یک دلیل رد شد.یکی دیسی.یکی اعوجاج صوتی.یکی بهم رختگی فرکانس در صوت های مختلف و و و.آخرینشم همین 1500 که اون هم با اسکوپ تست شد و دیسی داد.ولی برای شروع کار واقعا خوبه.آدمو روشن میکنه.به من که خیلی کمک کرد
                موفق باشید
                درود .بابا من که گفتم این 1500 واته ارزش وقت گذاشتن نداشت .بیشتر جنبه اموزشی داشت تا عملی
                Fail Never
                گروه انجمن صوتی در تلگرام 09159126127
                دوستانی که تمایل دارن لطفا پیام بدین

دیدگاه

بنده هم با نظر دوستان موافقم
                  مدارات اون سایت جنبه اموزشی داره و سادست
                  البته من هیچکدوم از مداراتشو نساختم ولی رویه کاغذ و از لحاظ تءوری در ساده ترین حد تهیه شده

دیدگاه

پیشنهاد من اینه یکی از دوستان به نمایندگی بقیه انجمن صوتی یه مکاتبه ای با مدیر اون سایت داشته باشه و ازش بپرسیم اصلا هدف مدارات سایتت چی بوده و ایا این سایت به شرکت یا موسسه دولتی مربوط میشه و...حالا اگه دوستان تمایل داشتن یه نظراتشونو بگن تا بنده اینکارو کنم و نتیجه رو اعلام کنم
                    شاید خود دست اندرکاران سایت هم مطرح کنن که هدف سایتشون اموزشیه و ما اینقد بد و بیرا بهشون نسبت ندیم و دیگه بقیه مداراتشو هم واسه کار حرفه ای نزنیم
                    اگر A یک معادله از زندگی موفق باشد،آنگاه فرمولش به این صورت است: X^2 + Y - Z/2=A که در آن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sasan2048
                      پیشنهاد من اینه یکی از دوستان به نمایندگی بقیه انجمن صوتی یه مکاتبه ای با مدیر اون سایت داشته باشه و ازش بپرسیم اصلا هدف مدارات سایتت چی بوده و ایا این سایت به شرکت یا موسسه دولتی مربوط میشه و...حالا اگه دوستان تمایل داشتن یه نظراتشونو بگن تا بنده اینکارو کنم و نتیجه رو اعلام کنم
                      شاید خود دست اندرکاران سایت هم مطرح کنن که هدف سایتشون اموزشیه و ما اینقد بد و بیرا بهشون نسبت ندیم و دیگه بقیه مداراتشو هم واسه کار حرفه ای نزنیم
                      من موافق اگه شما میتونی اینکار رو انجام بدی حتما اینکار رو کنید
                      ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sasan2048
                        درود بر سجاد عزیز

راستش من در توضیحات بیشتر مدارها دیدم که خودش گفته بیشتر جنبه آموزشی داره...
                        برای نمونه همون مدار که در بالا گزاشتم و یکی دیگه مدار اینورتور که خودش پیشنهاد داده برای
                        استفاده کارآمدتر و بهتر به جای ترانزیستور قدرت از ماسفت بهره بگیرید :
                        http://construyasuvideorockola.com/proyecto_inversor_01.php

مثلا من اون مدار آمپلی که با 3055 هست را ساختم و الان نزدیک 2 سال هست داره درست کار میکنه
                        و یا همون پری امپلی استریو که بیشتر رفقا ساختن...
                        مدار آمپلی 1000 وات استریو هم که اولش فقط 3تا آی سی 071 آزمایش کردم که هر 3 با اینکه نو بود
                        کار نمیکرد که خب مربوط به آشغال بودن آی سی ها بود و سپس با یدونه 741 قدیمی درست شد...
                        بخش ولتاژ آی سی هم که نگاه کردم دیدم شبیه بیشتر مدارهایی مانند APEX هست که دوستان ازش
                        تعریف میکنند...
                        بنابراین کیفیت قطعات هم حتی برای حرفه ای ترین و بهترین طرح ها هم میدونید که حرف اول را میزنه

همه دوستان را نمیگم ولی برخی اصلا نمیرن متن سایت ها را بخونن بعدش مدار را میسازن میبینن
                        آن چیزی که میخواستن نیست... خب پیداست که تقصیر خودشونه نه طراح و یا پدید آورنده تارنما :agree:
                        همیشه گفتم باز هم میگم : پیشا پیش و بدون آزمایش و کنکاش، درباره هیچ چیز نباید نظر قطعی داد یا
                        کسی را گناهکار دانست...

با همه اینها ساسان جان دستت درد نکنه اگر اینکار را انجام بدهی لطف کردی و سپاس :redface:

دیدگاه

عرض شود بنده برای ارسال پیام به سایتش رفتم و نیاز به ثبتنام بود بعد اون از طریق تنها راه ارسال پیام به مدیرسایت یعنی فرم اماده تمام مسائل مدنظر دوستان رو بیان کردم و پاسخی هرچند ظاهرا از طرف مسئولین وبسایت و نه مدیر فنی برام ایمیل شد که توش تاکید هم شده که
                          " مدارات این منبع صرفا یک سری پروزه های نسخه باز است ( برای تصحیح نقایص)و اهداف آموزشی رو پی میگیره و هیچگونه مسئولیتی نسبت به عواقب استفاده نابجای آنها در شرایط سخت و طولانی مدت را بر عهده نمیگیرد، هیچگونه فروشی برای کیت های اماده شده وجود ندارد و ما فقط حاوی اطلاعات برای یادگیری شما هستیم، درضمن خدمات کاملتری هم برای اونایی که هزینه ی عضویت طلایی رو پرداخت کنن وجود داره"
                          اونطور که از چند انجمن پیگیری کردم مدیر فنی اون سایت اسمش آندرس بوجیکا هست و ایمیل شخصیش هم پیدا کردم ولی هنوز جوابمو نداده، تاحالا واسه هر سایت و شخص حقیقی حقوقی معتبر که پیام دادم تا فاصله دو روز با احترام کامل جواب دادن حالا نمیدونم این سایت وضعیت پشتیبانیش ضعیفه انگار

دیدگاه

سلام
                            عاغا این بنده خدا به قول سام عزیز خودش گفته دیگه مدارهاش اموزشی هستن الان میخواین چی بگین بهش ؟
                            این اموزشی هم که یعنی فقط واسه تست و کسب تجربه خوبه نه واسه استفاده و بهره برداری
                            این واقعا سوال شده برام :twisted: :twisted: :twisted:
                            زکات علم نشر آن است
                            بیشتر با من اشنا بشین :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
                            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
                            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
                              سلام
                              عاغا این بنده خدا به قول سام عزیز خودش گفته دیگه مدارهاش اموزشی هستن الان میخواین چی بگین بهش ؟
                              این اموزشی هم که یعنی فقط واسه تست و کسب تجربه خوبه نه واسه استفاده و بهره برداری
                              این واقعا سوال شده برام :twisted: :twisted: :twisted:
                              درود

آره خب بهنام درست میگی :mrgreen:
                              راستش خیلی دوست دارم یک سری اطلاعات بیشتر از مداراتش بگیریم... بد نیست
                              ولی همه مدارتش برای استفاده خانگی خوبن... البته اگر از قطعات خوب هم بهره بگیریم
                              والا من که فقط با همون 1000 وات استریو مشکل پیدا کردم که اون هم درست شد...
                              البته من تا جایی که زورم رسید ترانزیستور های اصل کار کردم
                              خلاصه برای روزی 3 یا 4 ساعت استفاده خوبن :biggrin:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X