اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمونه گرفتن ولتاژ از روی کویل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نمونه گرفتن ولتاژ از روی کویل

سلام
    من ی مدار میخواسم ک بتونم دور موتور (موتور سوختی) رو از روی سیم وایرش بخونم
    در اصل میخوام دور موتور به ی حدی ک رسید ی LED روشن بشه و اون دور موتور برای روشن شدن LED رو بتونم تغییر بدم (ب وسیله ی ولوم یا هرچیز دیگه)
    کسی مدار یا روشی داره؟

پاسخ : نمونه گرفتن ولتاژ از روی کویل

نوشته اصلی توسط AMIR_N
    سلام
    من ی مدار میخواسم ک بتونم دور موتور (موتور سوختی) رو از روی سیم وایرش بخونم
    در اصل میخوام دور موتور به ی حدی ک رسید ی LED روشن بشه و اون دور موتور برای روشن شدن LED رو بتونم تغییر بدم (ب وسیله ی ولوم یا هرچیز دیگه)
    کسی مدار یا روشی داره؟
    در مورد تنظیم دلکو ماشین با دستگاه تحقیق کن.....

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

مچکرم
      منتها این ماشین نیست
      موتوره ک من میهوام دورشو متوجه بشم
      داخل موتور ی دستگاه هست ب نام پیک اپ این پالس میده ب ازای هر دور یک پالس منتها توع پالسش بسته ب دور موتور تغییبر میکنه دامنش داعم کم و زیاد میشه میشه ی مدار ساخت ک این پالس رو تبدیل کنه ب ولتاژ ؟؟
      مثلا تو فلان دور 3 ولت به بالا بده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
        مچکرم
        منتها این ماشین نیست
        موتوره ک من میهوام دورشو متوجه بشم
        داخل موتور ی دستگاه هست ب نام پیک اپ این پالس میده ب ازای هر دور یک پالس منتها توع پالسش بسته ب دور موتور تغییبر میکنه دامنش داعم کم و زیاد میشه میشه ی مدار ساخت ک این پالس رو تبدیل کنه ب ولتاژ ؟؟
        مثلا تو فلان دور 3 ولت به بالا بده
        در دستگاه فوق انبری مانند کلمپ آمپر متر وجود داره که دور کابل خروجی کویل می افته....و با هر عبور جریان یک پالس
        به دستگاه منتقل میشه که باعث روشن شدن یک لامپ فلاش «گزنون»میشود که برای تنظیم دلکو استفاده میشود.....
        چون در کار شما هم وایر وجود داره از این روش میتونید استفاده کنید .....کافیه وایر رو از میان یک هسته ترویید
        که سیم پیچی شده عبور بدین و پالس رو از سیم پیچ دریافت کنید......
        میتونید از هسته uu استفاده کنید تا پیچیدن سیم پیچش راحت باشه و همچنین عبور وایر سهلتر خواهد بود....

دیدگاه

الان فهمیدم چی شد
          حب برا پیچیدن این هسته محاسباتی وجود داره ؟
          قطر سیم سیم پیچ تعداد دور
          بعد چ مداری میخواد تا ولتاژ خروجی ترانس ثابت بشه چون میخوام یک لامپ ال ای دی رو باهاش روشن کنم مثلا دور موتور از 4000RPM رفت بالا تر میخوام این LED روشن بشه و قاعدتا نباید ولتاژش هم زیاد بره بالا چون LED میسوزه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
            الان فهمیدم چی شد
            بعد چ مداری میخواد تا ولتاژ خروجی ترانس ثابت بشه چون میخوام یک لامپ ال ای دی رو باهاش روشن کنم مثلا دور موتور از 4000RPM رفت بالا تر میخوام این LED روشن بشه و قاعدتا نباید ولتاژش هم زیاد بره بالا چون LED میسوزه
            برای جلو گیری از نسوختن LEDراه های زیادی وجود داره ساده ترینش استفاده یک مقاومت سری با ال ای دیه
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
              الان فهمیدم چی شد
              قطر سیم که باید کم باشه مثل 0.07 تا بتونید تعداد دور بالا بپیچید حدالقل بین 500 تا 1000 دور باید باشه...
              ابتدا مداری لازم هست که دامنه خروجی رو محدود کنه .....بعد باید بافر بشه.....بعد شما پالسهایی در اختیار
              دارید...که یا باید تعداد آنها رو با شمارند ه بشمارید...وقتی به 4000 رسید ...فرمان روشن شدن led رو
              صادر کنه........
              یا از مدارات آنالوگ استفاده کنید....که نمونش در کیلومتر و دور شمار ماشینهای سنگین مثل بنز استفاده شده..
              یا بصورت ساده بعد از بافر با یک انتگرال گیر سطح ولتاژی بدست بیارید و بدید به یک مقایسه کننده...
              در اینصورت نیاز به یک فرکانسمتر دارید تا مدار رو کالیبره کنید.......

اضافه شده در تاریخ :
              نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
              برای جلو گیری از نسوختن LEDراه های زیادی وجود داره ساده ترینش استفاده یک مقاومت سری با ال ای دیه
              دید ایشون به مدار اشتباه هست چون روشن شدن led هیچ ربطی به ولتاژ حاصل از کویل نداره .....
              ایشون فکر میکنه که دور بالا بره ولتاژ بیشتری به led میرسه که اشتباه هست..

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                قطر سیم که باید کم باشه مثل 0.07 تا بتونید تعداد دور بالا بپیچید حدالقل بین 500 تا 1000 دور باید باشه...
                ابتدا مداری لازم هست که دامنه خروجی رو محدود کنه .....بعد باید بافر بشه.....بعد شما پالسهایی در اختیار
                دارید...که یا باید تعداد آنها رو با شمارند ه بشمارید...وقتی به 4000 رسید ...فرمان روشن شدن led رو
                صادر کنه........
                یا از مدارات آنالوگ استفاده کنید....که نمونش در کیلومتر و دور شمار ماشینهای سنگین مثل بنز استفاده شده..
                یا بصورت ساده بعد از بافر با یک انتگرال گیر سطح ولتاژی بدست بیارید و بدید به یک مقایسه کننده...
                در اینصورت نیاز به یک فرکانسمتر دارید تا مدار رو کالیبره کنید.......

اضافه شده در تاریخ : دید ایشون به مدار اشتباه هست چون روشن شدن led هیچ ربطی به ولتاژ حاصل از کویل نداره .....
                ایشون فکر میکنه که دور بالا بره ولتاژ بیشتری به led میرسه که اشتباه هست..
                من فکر کردم خروجی این هسته ک میپیچم قراره تبدیل ب ولتاژ بشه ک در این صورت فک کنم اگه سرعت پالس ها زیاد بشه پس در نتیجه ولتاژ هم زیاد میشه

خب پس مدار در کل اینطوری میشه ک ی هسته روی وایر نصب میشه و با هر حرقه ک شمع میزنه ی پالس القا میشه ب اون هسته ک روی وایر هست
                بعد تعداد پالس هارو میشماریم ب وسیله شمارنده و تا از 4000 تا پالس در دیقه تجاوز کرد یعنی 68 هرتز خروجی شمارنده میره ب LED
                درست متوجه شدم؟

دیدگاه

68 هرز از کجا امد؟؟؟

دیدگاه

4000 تا پالس در دقیقه میشه 68 تا پالس در ثانیه دیگه؟
                    دور موتور بر حسب دقیقست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط AMIR_N
                      4000 تا پالس در دقیقه میشه 68 تا پالس در ثانیه دیگه؟
                      دور موتور بر حسب دقیقست
                      درسته اسم پالس که میاد میرم تو فاز پالس در ثانیه.........
                      البته اگر در هر دور یک پاس زده بشه ......دقیقآ متوجه نشدم موتور شما چه نوعی هست و چند سیلندر هست...
                      بفرض موتور چهار سیلندر هر چهار پالس یک دور میزنه....

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نمونه گرفتن ولتاژ از روی کویل

نوشته اصلی توسط Ghasede del
                        درسته اسم پالس که میاد میرم تو فاز پالس در ثانیه.........
                        البته اگر در هر دور یک پاس زده بشه ......دقیقآ متوجه نشدم موتور شما چه نوعی هست و چند سیلندر هست...
                        بفرض موتور چهار سیلندر هر چهار پالس یک دور میزنه....
                        موتور 1 سیلندره و خودمم مطمعا نیستم در هر دور چنتا پالس داره دوست مکانیکم میگه در هر 4 دور 2 پالس زده میشه

اقای Ghasede del (شرمنده اسمتون رو نمی دونم ) میشه ی توضیح در مورد مداری ک بعد هسته قرار میگیره بدید؟
                        چ ای سی میخواد و...
                        اگه با شکاتیک باشه بهتر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : نمونه گرفتن ولتاژ از روی کویل

نوشته اصلی توسط AMIR_N
                          موتور 1 سیلندره و خودمم مطمعا نیستم در هر دور چنتا پالس داره دوست مکانیکم میگه در هر 4 دور 2 پالس زده میشه

اقای Ghasede del (شرمنده اسمتون رو نمی دونم ) میشه ی توضیح در مورد مداری ک بعد هسته قرار میگیره بدید؟
                          چ ای سی میخواد و...
                          اگه با شکاتیک باشه بهتر
                          موتور تک سیلندر یا دو زمانه هست یا چهار زمانه....اگر هر چهار دور دو پالس زده بشه ..چهار زمانه هست....
                          من نقشه ای ندارم فقط مراحل کار رو گفتم...البته اگر نمونه ای که مربوط میشه به کیلومتر یکبار دیدم ...گیر بیارم
                          براتون میزارم...

دیدگاه

بله 4 زمانه هاست
                            مچکرم

دیدگاه

واسه یه نمونه از ECU گاز که واسه گاز سوز کردن ماشینها استفاده میشه من دیدم یه سیم را چند دور دور وایر شمع پیستون1 میپیچند و اونوقت مدار فکر کنم دور موتور یا یه همچین چیزی را تشخیص میده ولی نمیدونم سازوکارش چه جوریه.
                              الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X