اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

[گفتگو و تبادل نظر] مدار امپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

[گفتگو و تبادل نظر] مدار امپلی فایر

با سلام بر اساتید
    کسی شماتیک این کیت را داره؟؟؟مداری میخوام که معادل این کیت باشه!! و با ای سی tda باشه !!
     آمپلی فایر استریو 70 وات موزیک70W STEREO POWER AMPLIFIER WITH TDA2005RMS=24WPMPO=260Wاین کیت یک آمپلی فایر یا تقویت کننده صوتی استریو با قدرت بالا می باشد .که برای تقویت صداهای ضعیف مانند خروجی های واکمن و CD من و انواع موزیک پلیر ها مثل MP3 PLAYER  و ... می باشد . بطوریکه با اتصال این آمپلیفایر به خروجی آنها میتوانید صاحب یک سیستم استریو فونیک فوق العاده شوید و هیجان ساختن یک سیستم صوتی خوب را

سپاس
    جدیدترین ویرایش توسط real_ahmadi; ۰۷:۲۱ ۱۳۹۵/۰۵/۱۸.

پاسخ : مدار امپلی فایر

درود.
    عزیز دیتاشیت آی سی tda2005 رو ببینین. شماتیک این کیت داخلش هست (شاید ی سری تغییرات جزیی داشته باشه)

آی سی های دیگه tda1516-tda7375-tda7386-tda7560-tda8950 دیتاشیتشون رو ببینین.
    موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
      با سلام بر اساتید
      کسی شماتیک این کیت را داره؟؟؟مداری میخوام که معادل این کیت باشه!! و با ای سی tda باشه !!
      http://www.newkiteshop.com/product_info.php/products_id/881/pname/%D8%A2%D9%85%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%88-70-%D9%88%D8%A7%D8%AA
      سپاس
      بابا این الکی نوشته70وات هر کانال ای سی20واته کلش میشه40وات 70کجا بود
      شما از TDA7375استفاده کن هرکانالش درحالت بریج35وات میدهTDA7377در حالت بریج هرکانالش30وات میده این ای سی ها بهترن اون به درد نمی خوره کلا ای سی های 2004,2005,2030,2040,2050رو دورشون خط بکش به نظر من به درد نمی خورن یا قدرتشون کمه یا تغذیه دوبل می خوان وقدیمی هستن
      من یه پخش اختم با این ای سی هاTDA7377وTDA7375هردوتا ای سی داخلشه صداش خیلی عالیه من استفاده کردم پشیمون نشدم....
      یه توصیه از من به شما :هیچ وقت از این کیت ها استفاده نکن
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
        بابا این الکی نوشته70وات هر کانال ای سی20واته کلش میشه40وات 70کجا بود
        شما از TDA7375استفاده کن هرکانالش درحالت بریج35وات میدهTDA7377در حالت بریج هرکانالش30وات میده این ای سی ها بهترن اون به درد نمی خوره کلا ای سی های 2004,2005,2030,2040,2050رو دورشون خط بکش به نظر من به درد نمی خورن یا قدرتشون کمه یا تغذیه دوبل می خوان وقدیمی هستن
        من یه پخش اختم با این ای سی هاTDA7377وTDA7375هردوتا ای سی داخلشه صداش خیلی عالیه من استفاده کردم پشیمون نشدم....
        یه توصیه از من به شما :هیچ وقت از این کیت ها استفاده نکن
        ممنون دوست عزیز: اره این شرکت خیلی کیت هاش را گران می دهند و... ارزش خرید نداره!
        من میخواستم خودم بسازم!!! شما اگر مداری سراغ دارید که با 7377 کار می کنه لطفا به من بدهید!! که شبیه ان کیت باشه!

سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: اره این شرکت خیلی کیت هاش را گران می دهند و... ارزش خرید نداره!
          من میخواستم خودم بسازم!!! شما اگر مداری سراغ دارید که با 7377 کار می کنه لطفا به من بدهید!! که شبیه ان کیت باشه!

سپاس
          بفر ما اینم مدار دیتاشیت که خود کارخونه گزاشته...

این مدار هم برایTDA7377خوبه همTDA7375
          فقط اون خازنC5لازم نیس بزاری ومقاومت هم یه سرش میه به +VCC
          ولوم هم اگه خواستی می تونی سر راه ورودی یه ولوم قرار بدی...
          موفق باشی
          Proudly @real_ahmadi
          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بفر ما اینم مدار دیتاشیت که خود کارخونه گزاشته...

این مدار هم برایTDA7377خوبه همTDA7375
            فقط اون خازنC5لازم نیس بزاری ومقاومت هم یه سرش میه به +VCC
            ولوم هم اگه خواستی می تونی سر راه ورودی یه ولوم قرار بدی...
            موفق باشی
            ممنون دوست عزیز: والا من با این مدار های انالوگ زیاد کار نکردم :mrgreen: میگم کل مدار اش همین هست!!! همین را ان سایت داشت میداد به عنوان 70 وات !!24 تومن!!!
            من شماتیک اش را زیاد متوجه نشدم !! من یک اسپیکر میکرولب داشتم که ساب هم داشت که فعلا تعطیل شده است !! از ای سی TDA7377 در داخل مدار استفاده شده!!
            من میخوام سیستم شبیه به ان را پیدا کنم و ببیندم !!

ابهامات:
            1. من الان یک ان فیش سبز رنگ صدا که به پشت کیس وصل میشه را به کجا مدار وصل کنم!!
            2. دو تا اسپیکر 8 اهم دارم کجای مدار باید وصل بشه!!
            3. ولوم را باید دقیقا کجا بزارم !! کنار c1 !!!
            اگر یک شماتیک کامل تری داشته باشید خیلی عالی میشه!
            سپاس

سپاس

دیدگاه

سایت های کیت سازی همشون اینجورین مخصوصا الکترونیک دانشجو ولی من بهنام کیت قبلا استفاده می کردم خوب بود
              این شماتیک کامل کامله....کل قطعات این مدار بیشتر از8تومن نمیشه من خریدم7تومن دراومد
              ویودی اون جاست که نوشتهIN LوIN Rاین وردیه که فیش سبز از کیس میاد وبه این وصل میشه(گراند این فیش به منفی این مدار وصل میشه)ولوم اگه استریو باشه(6تا پایه داشته باشه)2تاش واسه یک کانال و22تاشش هم واسه کانال دیگری
              بلند گو ها هم اون جا که نوشتهOUT LوOUT Rوصل میشه
              تغذیه حتما 12ولت 3امپر باشه حد اکثر ولتاژ ای سی18ولته شما بیشتر15ولت نده
              هیت سینک فراموش نشه اگه یه فن کوچیک هم بزاری عالی میشه
              اینم یه مدار می بخشی عجله ای شد بد شد

موفق باشی
              Proudly @real_ahmadi
              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سایت های کیت سازی همشون اینجورین مخصوصا الکترونیک دانشجو ولی من بهنام کیت قبلا استفاده می کردم خوب بود
                این شماتیک کامل کامله....کل قطعات این مدار بیشتر از8تومن نمیشه من خریدم7تومن دراومد
                ویودی اون جاست که نوشتهIN LوIN Rاین وردیه که فیش سبز از کیس میاد وبه این وصل میشه(گراند این فیش به منفی این مدار وصل میشه)ولوم اگه استریو باشه(6تا پایه داشته باشه)2تاش واسه یک کانال و22تاشش هم واسه کانال دیگری
                بلند گو ها هم اون جا که نوشتهOUT LوOUT Rوصل میشه
                تغذیه حتما 12ولت 3امپر باشه حد اکثر ولتاژ ای سی18ولته شما بیشتر15ولت نده
                هیت سینک فراموش نشه اگه یه فن کوچیک هم بزاری عالی میشه
                اینم یه مدار می بخشی عجله ای شد بد شد

موفق باشی
                بسیار ممنون دوست عزیز:
                بعضی جاهاش را متوجه نشدم!!
                L و R : ان سیم سبز بهش وارد میشه !! یعنی ان سیم سبز را باید فیش را ببرم و بعد 2 رشته اش کنم و بعد وارد ان قسمت بشه!! و بعداش وارد ان ولوم بشه !!؟؟ ولوم باید چند کیلو اهم باشه؟
                راستی ایا راهی هست که از ولوم استفاده نشه!! یعنی بشه از دکمه های فشاری برای کم و زیاد کردن صدا استفاده کرد !! مثل خود ساب اسپسکر !!
                برای منبع تغذیه این خوب هست؟
                http://eshop.eca.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1/1596-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-12-%D9%88%D9%84%D8%AA-3-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C.html
                سپاس

دیدگاه

بسیار ممنون دوست عزیز:
                  بعضی جاهاش را متوجه نشدم!!
                  L و R : ان سیم سبز بهش وارد میشه !! یعنی ان سیم سبز را باید فیش را ببرم و بعد 2 رشته اش کنم و بعد وارد ان قسمت بشه!! و بعداش وارد ان ولوم بشه !!؟؟ ولوم باید چند کیلو اهم باشه؟
                  راستی ایا راهی هست که از ولوم استفاده نشه!! یعنی بشه از دکمه های فشاری برای کم و زیاد کردن صدا استفاده کرد !! مثل خود ساب اسپسکر !!
                  برای منبع تغذیه این خوب هست؟
                  http://eshop.eca.ir/%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%DA%86%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%B1%D8%AA%D8%B1/1596-%D8%A2%D8%AF%D8%A7%D9%BE%D8%AA%D9%88%D8%B1-12-%D9%88%D9%84%D8%AA-3-%D8%A2%D9%85%D9%BE%D8%B1-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DB%8C.html
                  سپاس
                  درود
                  شما وقتی سیمی که از پشت کیس میاد به بلندگو سرش رو لخت کنی سه تا رشته داره یکیش گراند ودوتای دیگه کانال چپ وراست.....
                  بله هم میشه از مدار استفاده کرد هم از این راهی که من میگم یعنی شما از یک ماژول USBپلیر استفاده کنی که ورودیAUXداره به این ورودی سیم پشت کیس به اسپیکر وصل کنی این ماژول هم کنترل داره هم روی خودش کلید داره
                  اینم لینک
                  کد:
                  http://www.merqc.com/products/view/6870
                  بله اون منبع تغذیه عالیه
                  موفق باشی
                  Proudly @real_ahmadi
                  #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

شما وقتی سیمی که از پشت کیس میاد به بلندگو سرش رو لخت کنی سه تا رشته داره یکیش گراند ودوتای دیگه کانال چپ وراست.....
                    ممنون: والا سیم سبزه 2 تا رشته سیم بیشتر نداره !! گراند را ندیدم!!
                    بله هم میشه از مدار استفاده کرد هم از این راهی که من میگم یعنی شما از یک ماژول USBپلیر استفاده کنی که ورودیAUXداره به این ورودی سیم پشت کیس به اسپیکر وصل کنی این ماژول هم کنترل داره هم روی خودش کلید داره
                    این ماژول را که گفتید برای ولوم دیجیتال هست !!! این ماژول به مدار امپلی فایر وصل میشه !! و صدا را با دکمه کم و زیاد می کنه!!!؟؟ زیاد متوجه نشدم چی گفتید !! مدار اش ایا وجود داره غیر از ان ماژول !!؟

راستی مقدار ولوم معمولی نگفتید !! و اینکه شما توی عکس بعد از L و R یک ولوم گذاشتید» ایا این ولوم صدای 2 تا اسپکر کوچک را که به مدار وصل هست را همزمان کم و زیاد می کنه؟
                    سپاس

دیدگاه

ممنون: والا سیم سبزه 2 تا رشته سیم بیشتر نداره !! گراند را ندیدم!!این ماژول را که گفتید برای ولوم دیجیتال هست !!! این ماژول به مدار امپلی فایر وصل میشه !! و صدا را با دکمه کم و زیاد می کنه!!!؟؟ زیاد متوجه نشدم چی گفتید !! مدار اش ایا وجود داره غیر از ان ماژول !!؟
                      سپاس
                      یه عکس از سیم بزارید البته لختش کنید
                      اون ماژول هم رم می خوره همUSBورادیو هم داره بله به امپلی فایر هم وصل میشه صدا رو هم کم وزیاد می کنه.
                      Proudly @real_ahmadi
                      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                        راستی توی اسپیکر من یک ساب هست که برای دوبس دوبس هست(باس) :mrgreen: ان را چکار کنم!! موزیک بدون باس نمی چسبه !!! ایا میشه ان را به مدار امپی فایر اضافه کرد!!؟
                        عکس مدار:

سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز:
                          راستی توی اسپیکر من یک ساب هست که برای دوبس دوبس هست(باس) :mrgreen: ان را چکار کنم!! موزیک بدون باس نمی چسبه !!! ایا میشه ان را به مدار امپی فایر اضافه کرد!!؟
                          عکس مدار:

سپاس
                          ای سی اسپیکر سوخته؟؟ای سی رو عوض کن حله
                          ولی اگه میخوای خودت یکی درست کنی از این مدار استفاده کن
                          یه خروجی بریج داره که واسه ساب می تونی استفاده کنی دوتا هم خروجی داره می تونی به بلند گو بزنی

فکر کنم سیم ورودی اون سیم بقل هس که 3تا سیم داره گراندش سیم مشکی باید باشه
                          Proudly @real_ahmadi
                          #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من باس برام خیلی مهم هست نمیدانستم بهش bridge می گویند!! گمان کنم شماتیک اسپیکر من که خراب هست همین باشه!!
                            اسپیکر ام خراب هست نمیدانم تعمیر میشه یا نه ولی دوست دارم یکی بسازم !!! پس همین مدار تصویب میشه :mrgreen:
                            الان برای باس 2 تا سیم وجود داره که باید به قسمت bridge وصل بشه!! ایا ولوم میشه مثل صدا بهش اضافه کرد؟ برای تنظیم شدت باس !!؟
                            لطفا شماتیک اش مثل قبلی به صورت دستی بکشید برای bridge !!
                            در مورد ولوم دیجیتال نمیخوام ان ماژول را بخرم چون قیمت اش زیاد هست و نمیخوام الکی خرج کنم!! اگر مداری می شناسید برای ولوم دیجیتال که با این ای سی مچ بشه لطفا معرفی کنید وگرنه با همان ولوم معمولی کار می کنم!!
                            قضیه ان گراند که میگید به فیش سبز متصل هست را متوجه نمیشم !! اصلا ان گراند بدرد چی میخوره!! مگه گراند را از منبع تغذیه نمی گیریم؟
                            سپاس

دیدگاه

ممنون دوست عزیز: من باس برام خیلی مهم هست نمیدانستم بهش bridge می گویند!! گمان کنم شماتیک اسپیکر من که خراب هست همین باشه!!
                              اسپیکر ام خراب هست نمیدانم تعمیر میشه یا نه ولی دوست دارم یکی بسازم !!! پس همین مدار تصویب میشه :mrgreen:
                              الان برای باس 2 تا سیم وجود داره که باید به قسمت bridge وصل بشه!! ایا ولوم میشه مثل صدا بهش اضافه کرد؟ برای تنظیم شدت باس !!؟
                              لطفا شماتیک اش مثل قبلی به صورت دستی بکشید برای bridge !!
                              در مورد ولوم دیجیتال نمیخوام ان ماژول را بخرم چون قیمت اش زیاد هست و نمیخوام الکی خرج کنم!! اگر مداری می شناسید برای ولوم دیجیتال که با این ای سی مچ بشه لطفا معرفی کنید وگرنه با همان ولوم معمولی کار می کنم!!
                              قضیه ان گراند که میگید به فیش سبز متصل هست را متوجه نمیشم !! اصلا ان گراند بدرد چی میخوره!! مگه گراند را از منبع تغذیه نمی گیریم؟
                              سپاس
                              سلام دوست عزیز
                              بله بیس برای همه مهمه راستی به بیسBridgeنمی گن که بریج به معنی پل هستش که دوتا کانال ای سی رو باهم سری می کنه تا قدرت بیشتری داشته باشیم ربطی به بیس نداره چون ساب ها باید قدرت بیشتری نسبت به اون دوتا بلندگو داشته باشن باید قوی تر باشه به همین دلیل گفتم از حالت بریج ای سی استفاده کن.بریج رو همه می بندن برای قدرت بیشتر حالا یکی برای ساب یکی واسه قدرت بیشتر من که یه پخش ساختم دوتا از همون ای سی توش به کار بردم هر ای سی4تا کانال داره ولی من بریج بستم ای سی 2کاناله میشه واسه همین از دوتا ای سی استفاده کردم تا پخش خودرو4کاناله باشه....
                              خوب بگذریم
                              باید یه فیلتر بزاری واسه صدای بیس که فرکانس پایین رو عبور بده......یکم کار سخت شد :biggrin:
                              من مداری برای ولوم ندارم یعنی مدار زیاده من تست نکردم تا یه مدار مطمئن بگم
                              گراندبله از منبع تغذیه می گیریم خوب صدا هم گراند داره گراند صدا همیشه مشترکه ولی اون دوتا سیم های سیگنال هستند که صدارو به امپلی میدن ونیاز به گراند دارند.
                              فیش سبز رو نگاه کنی3تا اهن داره دوتا بالایی همون کانالچپ وراست هستن...و اون پایینی که بزرگ تر از همس گرانده.....می تونی با مولتی متر تست کنی ببینی کدوم سیم ها به گراند وصله..
                              موفق باشی
                              Proudly @real_ahmadi
                              #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X