اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید توان راکتیو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تولید توان راکتیو

با سلام
    دوستان همونطور که میدونید تولید توان راکتیو در نیروگاه ها به واسطه تنظیم ولتاژ تحریک انجام میشه .فرض کنیم که من یه اینورتر متصل به شبکه دارم و توان به شبکه میدم حالا من میخواستم بدونم ایا با اینورتر ها میشه توان راکتیو به شبکه تزریق کرد ؟ چه طور ؟

پاسخ : تولید توان راکتیو

داستان اینورتر با ژنراتور به کلی فرق داره!چه جور اینورتری؟
    اگه منظور اینورتری هست که واسه کنترل فرکانس موتورها بکار میره باید بگم در اینورتر ابتدا برق ورودی یکسو شده و بعد توسط مدارهایی تبدیل به سه فاز با فرکانس قابل کنترل میشه پس راکتیوی به شبکه نمیده و ضریب قدرتش تقریبا 1 هست.معمولا از فیلترهایی در ورودی دستگاه استفاده میشه.البته چون اینورتر ها سویچینگ هستند بیشتر امکان تزریق هارمونیکهای مختلف روی شبکه را دارند که اکثرشون فیلتر دارند و هارمونی کمی به شبکه وارد میکنه.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

سلام ممنون
      بله منظورم همین اینورترهای کنترل دوره و اینکه از یه فیلتر LCL در خروجیشون استفاده میشه. من تو یه مقاله که راجب خودروهای الکتریکی بود و توان اکتیو به شبکه میدادن خوندم که کار بعدیشون رو تزریق توان راکتیو به شبکه خواهد بود. واسه همین برام سوال شد که چطوری میخوان این کارو انجام بدن؟!

دیدگاه

شاید توان راکتیو خازنی منظورشون بوده.چون اکثرا توان راکتیو شبکه سلفی هست و برای اصلاح ضریب قدرت بکار بره.
        الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

شما میدونید که وقتی اختلاف فاز بین ولتاژ و جریان وجود داشته باشه میگیم توان راکتیو وجود داره
          حالا بر حسب مثبت یا منفی بودنش جذب یا تولید میشه
          در اینورترهای متصل به شبکه ولتاژ رو شبکه دیکته میکنه
          و اینورتر جریان تزریقی رو کنترل میکنه. در این شرایط اینورتر متصل به شبکه مانند منبع جریان کنترل شونده عمل میکند
          حال با تعیین جریان مرجع اینورتر می توان توان اکتیو و راکتیو. جذب و تولید کرد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X