اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

انواع باتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

انواع باتری

سلام به همه دوستان
    ی دور تو فروم زدم دیدم در مورد باتری اطلاعاتی نمیشه پیدا کرد!
    برای همین گفتم ی موضوع ایجاد کنم و هر کسی بیاد اطلاعاتی رو که داره بریزه وسط!
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!
    کسي از کسي نميپرسد، آهاي فلاني...
    از خانه ي دلت چ خبر؟؟ گرم است؟؟ نوري دارد هنوز؟؟ ...

پاسخ : انواع باتری

دسته بندی باتری ها

اضافه شده در تاریخ :
    ادامه ی لیست قبل

اضافه شده در تاریخ :
    باتری ها انواع مختلفی دارند اما
    متداول ترین باتری هایی که در سیستم ها استفاده می شود
    باتری های لیتیوم یون هستند که جزو جدیدترین نوع باتری ها محسوب می شوند
    مدل دیگر باتری های اسیدی خشک هستند
    تفاوت های عمده ی این دو دسته در قیمت و وزن آنها می باشد، که قیمت لیتیوم بیشتر، و وزن اسیدی بیشتر می باشد
    البته با در نظر گرفتن دیگر موارد همانند عمر باتری و هم چنین چگالی باتری ( توان ذخیره سازی باتری به ازای هر گرم) باتری لیتیوم برتری واضحی نسبت به اسیدی دارد
    از دلایل استفاده از باتری های اسیدی در ماشین ها غیر از بحث ارزان تر بودن، توانایی این نوع باتری ها برای تامین جریان لحظه ای زیاد در هنگام استارت خوردن می باشد
    البته در باتری های لیتیوم هم می توان مواردی را یافت که توانایی جریان دهی لحظه ای بالا را داشته باشند.
    آدم ها همه ميپندارند که زنده اند،براي آنها تنها نشانه حيات بخار گرم نفس هايشان است!!

دیدگاه

سلام

الان لیتیوم پلیمری فکر کنم جدیدترین نوع باشه که هم بسیار سبکه و هم جریان دهی بالایی داره ولی مشکلی که وجود داره نحوه استفاده و شرایط نگهداریش هست که یکم سخته
      http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
        سلام

الان لیتیوم پلیمری فکر کنم جدیدترین نوع باشه که هم بسیار سبکه و هم جریان دهی بالایی داره ولی مشکلی که وجود داره نحوه استفاده و شرایط نگهداریش هست که یکم سخته
        بلی دوست عزیز
        لیتیوم پلیمر جدیدترین نوع موجود هست (و البته تو جملم هم به این نکته اشاره کردم و گفتم لیتیوم یون جزو جدیدترین ها هست)
        ولی خب من اومدم بر اساس این گفتم که تو بازار داخلی راحت بشه پیداش کرد و در سایتا هم موجود باشه
        و اینوو هم در نظر بگیر
        لیتیوم پلیمر قیمتای بالایی داره و سخت تر گیر میاد!

دیدگاه

جامعترین سایتی که در مورد انواع باطری، خصوصیات باطری، نحوه شارژ باطری و .... دیدم سایت زیره. امیدوارم مطالب تو سایت بتونه شما رو هم ارضا کنه.

نوشته اصلی توسط Soodi
          سلام

تا اونجایی که میدونم از این نوع باطریها برای کوآد کوپلرها و هلیکوپتر های اسباب بازی استفاده میشه. به دلیل ظرفیت خازنی بالای این نوع باطریها در لحظه اول توانایی جریان دهی بالا رو دارن که باعث میشه جریان لازم برای استارت و از زمین بلند شدن سریع فراهم بشه.

موفق باشید

دیدگاه

سلام
            باطری های لیتیم یون خیلی هم شرایط نگهداری سختی ندارن.اگر از شارژهای استاندارد مثل emax استفاده بشه خوب کار میدنومن یک سالی هست یک سل 3300 / 25c دارم و خیلی عالی هنوز داره کار میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مومنی تزنگی
              سلام
              باطری های لیتیم یون خیلی هم شرایط نگهداری سختی ندارن.اگر از شارژهای استاندارد مثل emax استفاده بشه خوب کار میدنومن یک سالی هست یک سل 3300 / 25c دارم و خیلی عالی هنوز داره کار میکنه
              کاملا درسته
              در هنگام شارژ باطری های لیتیومی ، باید آمپر و ولتاژ و دما دائما کنترل بشه
              یکی از مواردی هم که باید در باطری های لیتیومی در نظر گرفت اینه که تا یه حدی باید تخلیه بشن به همین دلیل در تمامی مداراتی که از باطری لیتیومی استفاده میکنن باید یه مدار کنترل ولتاژ باطری لیتیومی هم قرار داد تا از بیش از حد خالی شدن باطری جلوگیری کرد
              یک مورد دیگر هم اینه که باطری های لیتیوم پلیمر تعداد سایکل پایینی دارن ، یعنی نهایت 200 بار (به طور مثال) میشه پر و خالیشون کرد و بعد از گزشتن این تعداد سایکل دیگه باطری قابل استفاده نیست
              یکی دیگر از موارد نگهداری هم اینه که باید همیشه توی دمای پایین نگهداری بشن و شرایط مساعد براشون مهیا باشه وگرنه موجب باد کردن باطری و انفجار و آتش سوزی میشه
              http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

تشکر از همه دوستان
                در مورد اسیدی ها هم اطلاعات داشتین بذارین
                این باتری ها هم تقریبا به صرفه هستن
                البته برای مواردی که وزن اهمیتی نداشته باشه
                شارژ آسونشون
                قیمت پایین تر نسبت به بقیه
                دلایل برتریش میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X