اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برای مدل سازی و چاپ 3 بعدی از 3Ds max استفاده کنم یا Solid Work ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برای مدل سازی و چاپ 3 بعدی از 3Ds max استفاده کنم یا Solid Work ؟

سلام و درود
    من چند وقتی هست که احساس میکنم برای اجرایی کردم طرح هایی که دارم نیازمند یادگیری یک نرم افزار 3 بعدی مثل 3Ds max یا Solid Work هستم.
    مدل های که می خواهم بسازم احتمالا جهت چاپ 3 بعدی و تزریق پلاستیک و همچنین برای ساخت پیش نمایش گرافیکی از محصول استفاده می شوند.(شاید تا حد کمی نیازمند ساخت انیمیشن های ساده هم بشوم)
    همچنین من برای ساخت قطعات مکانیکی ربات و بدنه ی دستگاه ها هم از این نرم افزار ها می خواهم استفاده کنم.

سوالی که دارم اینه که کدام یک از این نرم افزار ها بهتر می تواند نیاز های من رو پاسخگو باشه؟
    منابع آموزشی و فایل های آماده برام کدوم بیشتره؟

پاسخ : برای مدل سازی و چاپ 3 بعدی از 3Ds max استفاده کنم یا Solid Work ؟

سلام برای طراحی ربات و قطعات بهتره از solid works استفاده کنی .
    من خودم چند ساله دارم با ان کار می کنم و نیاز های من را بر طرف کرده .
    باد می وزد ...
    میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
    تصمیم با تو است ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ATROBOT
      سلام برای طراحی ربات و قطعات بهتره از solid works استفاده کنی .
      من خودم چند ساله دارم با ان کار می کنم و نیاز های من را بر طرف کرده .
      سلام و درود
      آیا قابلیت خاصی نسبت به تری دی مکس داره؟ آخه تری دی مکس خیلی معروفه و اگر مشکلی هم برات پیش بیاد میتونی بروی انجمن های مختلف سوال بپرسی ولی سالید ورک به اندازه ی اون معروف نیست.

دیدگاه

سلام
        نرم افزار سالیدورک مخصوص طراحی های صنعتی است و قالب سازی است اما نرم افزار 3ds max برای مدل سازی و ساخت انیمیشن و ... است .
        من برای بعضی از مسابقات رباتیک که نیاز به فیلم هست اول ربات را در سالیدورک طراحی کردم و بعد از سالیدورک خروجی گرفتم و آن را وارد 3ds max کردم و از ان یک انیمیشن خوب درست کردم .
        باد می وزد ...
        تصمیم با تو است ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ATROBOT
          سلام
          نرم افزار سالیدورک مخصوص طراحی های صنعتی است و قالب سازی است اما نرم افزار 3ds max برای مدل سازی و ساخت انیمیشن و ... است .
          من برای بعضی از مسابقات رباتیک که نیاز به فیلم هست اول ربات را در سالیدورک طراحی کردم و بعد از سالیدورک خروجی گرفتم و آن را وارد 3ds max کردم و از ان یک انیمیشن خوب درست کردم .
          سلام
          با توجه به اینکه از افراد دیگه هم پرسیدم من سالید ورک را انتخاب کردم. :agree:

دیدگاه

سلام
            یک سوال:
            اغلب مدل های آماده 3 بعدی با چه فرمت هایی هستند؟ آیا این فرمت ها توسط سالید ورک قابل ویرایش هست؟

دیدگاه

سلام بیشتر از فرمت step استفاده می شود که با solidworks همخوانی دارد اما سایت هایی هستند مانند سایت زیر که با فرمت خود سالیدورک قطعات را می دهند برای مثال شما کلمه ی led را در سایت زیر سرچ کنید :
              http://www.3dcontentcentral.com
              باد می وزد ...
              تصمیم با تو است ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X