اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال اینورتر به شبکه برق سراسری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال اینورتر به شبکه برق سراسری

با سلام شما چه راهی برای اتصال اینورتر سینوسی به شبکه می شناسید؟ من مدار اشکار ساز عبور از صفر رو الان با کیفیت خورجی بالایی ساختم فقط ادامه راه رو نمی دونم چکار کنم :redface:
    گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
    همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

پاسخ : اتصال اینورتر به شبکه برق سراسری

نوشته اصلی توسط amin20107
    با سلام شما چه راهی برای اتصال اینورتر سینوسی به شبکه می شناسید؟ من مدار اشکار ساز عبور از صفر رو الان با کیفیت خورجی بالایی ساختم فقط ادامه راه رو نمی دونم چکار کنم :redface:
    سلام
    .............................
    آیا خود اینورتر قابلیت نصب به شبکه رو نداره....؟
    خب با اشکار ساز عبور از صفر ....هم عبور از صفر برق شبکه آشکار میشه.......و هم از اینورتر ......با مقایسه کننده
    اختلاف فاز که باعث ایجاد ولتاژ ارور میشه با کم و زیاد کردن جزئی فرکانس اینورتر هر دو موج هم فاز میشه...
    البته آشکار ساز عبور از صفر باید بین عبور از منفی به صفر یا مثبت به صفر تفاوت قائل بشه .....
    بهتر از کنترل فرکانس کنترل فاز ولتاژ سینوسی هست....ولتاژ اینورتر هم باید بیشتر باشه....
    سیگنال لازم از اینورتر برای آشکار ساز فاز باید از مدار فرمان اینورتر دریافت بشه چون در خروجی قابل دریافت نیست..

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اتصال اینورتر به شبکه برق سراسری

نوشته اصلی توسط Ghasede del
      سلام
      .............................
      آیا خود اینورتر قابلیت نصب به شبکه رو نداره....؟
      خب با اشکار ساز عبور از صفر ....هم عبور از صفر برق شبکه آشکار میشه.......و هم از اینورتر ......با مقایسه کننده
      اختلاف فاز که باعث ایجاد ولتاژ ارور میشه با کم و زیاد کردن جزئی فرکانس اینورتر هر دو موج هم فاز میشه...
      البته آشکار ساز عبور از صفر باید بین عبور از منفی به صفر یا مثبت به صفر تفاوت قائل بشه .....
      بهتر از کنترل فرکانس کنترل فاز ولتاژ سینوسی هست....ولتاژ اینورتر هم باید بیشتر باشه....
      سیگنال لازم از اینورتر برای آشکار ساز فاز باید از مدار فرمان اینورتر دریافت بشه چون در خروجی قابل دریافت نیست..
      من خودم اینورتر رو ساختم
      بله اشکار ساز عبور از صفر بین عبور از منفی به صفر و یا مثبت به صفر تفاوت قایل میشه
      اینورتر من با صفحه کلیدی که بهش وصله قابلیت کنترل فاز رو داره (به صورت دستی)
      راه حل پیشنهادیتون چیه

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : اتصال اینورتر به شبکه برق سراسری

من خودم اینورتر رو ساختم
        بله اشکار ساز عبور از صفر بین عبور از منفی به صفر و یا مثبت به صفر تفاوت قایل میشه
        اینورتر من با صفحه کلیدی که بهش وصله قابلیت کنترل فاز رو داره (به صورت دستی)
        راه حل پیشنهادیتون چیه
        خب از چه روشی استفا ده کردین؟
        Spwm رو برنامه نویسی کردین؟
        یا از یک سیگنال مرجع سینوسی spwm رو ساختین؟

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : پاسخ : اتصال اینورتر به شبکه برق سراسری

نوشته اصلی توسط افشین بخشی
          خب از چه روشی استفا ده کردین؟
          Spwm رو برنامه نویسی کردین؟
          یا از یک سیگنال مرجع سینوسی spwm رو ساختین؟
          بابت تاخیر در پاسخ عذر می خوام
          بله با میکرو موج سینوسی رو تولید بعد با مثلثی مقایسه و SPWM درست کردم

دیدگاه

پاسخ : اتصال اینورتر به شبکه برق سراسری

با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
            برای نصب یک اینور 220 ولت سینوسی به شبکه برق موارد زیر الزامی می باشد.
            1- ولتاژ اینوتر، باید دقیقا با ولتاژ دامنه برق شبک برابر باشد.
            2- اختلاف فاز هر دو دو مولد باید صفر ولت باشد. ( وصل نول برق شبکه به نول اینورتر و اندازه گیری برق فاز اینورتر با فاز شبکه بوسیله یک ولتمتر A.C دیجیتال یا آنالوگ باید عددی حدود صفر ولت را نشان دهد) .
            3- اگر اینورتر شما قابلیت ولوم تنظیم فرکانس را دارد، با کم و زیاد کردن فرکانس آنقدر این عمل را تکرار کنید تا هم فاری بین شبکه و اینورتر به صفر برسد.(ولت متر نصب شده عدد صفر ولت را نشان دهد).
            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X