اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اثرات میدان های خطوط فشار قوی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اثرات میدان های خطوط فشار قوی

سلام دوستان
    توی زمینه "اثرات میدان های خطوط فشار قوی برق بر سنسورها و وسایل اندازه گیری و راهکارهای رفع آن" اگه مرجعی سراغ دارید خیلی ممنون میشم معرفی کنید. هر چقدر می گردم چیزی پیدا نمی کنم و نیاز فوری و اساسی دارم.
    پیشاپیش ممنون از راهنماییتون.

پاسخ : اثرات میدان های خطوط فشار قوی

سلام دوستان

ظاهرا مرجعی نیست.

پیشنهادی ندارید که اثر میدان های الکترومغناطیسی و نویزاشو روی وسایل اندازه گیری و سنسورها کم کرد؟ کلا باید جکار کنم؟

دیدگاه

یادمه یکی می گفت امواج وایرلس مودم روی اسپیکرم تاثیر می زاره یکی بهش گفت المینیوم دور برد امپلی فایر اسپیکر بزار......شاید بشه با المینیوم گزاشتن حل کرد مشکل رو... :job:
      Proudly @real_ahmadi
      #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خوب همه چیز به شدت میدان الکتریکی بستگی دارد. در میدانهای ضعیفتر، می توان با پوشش فلزی شیلدینگ مدار و گراندینگ مناسب مکان نصب دستگاه و تمهیداتی که روی pcb اجرا می شود (مثل گسترش زمین مدار، زمین کردن پایه های N/C ، استفاده از فیلترهای پائین گذر و ...)، استفاده از فیبر نوری به جای امواج رادیوئی، ، نزدیک بودن خازنهای بای پس به تراشه ها، استفاده از VDR و GDT برای مبارزه با Surgeهای خط تغذیه و ... ؛ تا حدی با اثرات این میدانها رویاروئی کرد.

دیدگاه

سلام
          خیلی ممنون از پاسختون

مکانی که میخوام سنسور رو استفاده کنم خطوط انتقال برق 400 کیلو ولت و 230 کیلو ولت و 63 کیلو ولت هستش که میدانش خیلی قویه... یکی از سنسورهایی که میخوام استفاده کنم سنسور اعلام سرقته (چشمی مخصوص محیط رو بازه) که قطعا میدان ها روشون تاثیر میزاره. چون این سنسورها و پنلشون به صورت آماده هست زیاد نمیشه روشون دستکاری خاصی انجام داد تنها راهی که به ذهنم می رسه استفاده از کاور مخصوص برای پنله که بازم نمی دونم چه کاوری استفاده کنم آیا کاور آلومینیوم جواب میده؟
          برای چشمی ها هم ظاهرا راهی نیست اونم نمی دونم چکار کنم !!!! :sad:

ارتباط چشمی ها با پنل هم به صورت وایرلسه.

کلا بخوام سیستم اعلام سرقت برای برج های انتقال ببندم مجبورم از سیستم اعلام سرقت GSM وایرلس استفاده کنم که ارتباط چشمی ها با پنل بی سیم و ارتباط پنل با مرکز از طریق اس ام اس .

حالا چیزی که به ذهنم میرسه اینه که روی هر برج یه چشمی بزارم و به ازای هر چندتا برج یه پنل . چون هر پنل تعداد محدودی چشمی رو ساپورت می کنه و از طرفی تا یه فاصله خاص میتونه با چشمی ها ارتباط داشته باشه ولی ارتباط پنل ها با مرکز محدودیت فاصله نداره چون پیام میده..
          در کل پیشنهادی راهکاری دارید خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.....

با تشکر فراوان

دیدگاه

خوب عملکرد درست مدارات الکترونیکی و رادیوئی در محدوده میدانهای قوی خطوط انتقال برق 400 و 230 کیلو ولت، حقیقتا یک چالش بزرگ مهندسی است چون با کارناوالی از انواع پارازیتهای محیطی، سرج، کرونا، نویز، هام و ... روبرو هستید. البته من نمی دونم مثلا یک سارق قرار است از یک دکل 400 کیلو ولت بالا برود تا چه چیزی را بدزدد و سوخاری هم نشود! اگر من جای شما بودم، از یک ساز و کار و تکنولوژی دیگر برای تشخیص وقوع و ارسال آلارم سرقت استفاده می کردم چون استفاده از یک چشمی PIR، مشکل بزرگ دیگری هم به ویژه در فضاهای روباز دارد و آن هم، واکنش ناخواسته به تغییرات در نور طبیعی روز است (مثلا عبور سریع یک تکه ابر از جلوی خورشید و یا طلوع و غروب آن و ...).
            [/quote]

دیدگاه

بازم ممنون.

سیم خطوط فشار قوی قابل سرقت نیست و در واقع به خاظر خطر جانی اون هیچ کس جرئت سرقت نداره. اما مشکل اصلی سرقت نبشی های فلزی برج های است.
              سیستم اعلام سرقت مخصوص محیط روباز هم وجود داره که سنسورهای چشمی اون به تغییرات نور محیطی و حتی حیوانات هم حساس نیست و فقط به امواج مادون قرمز بدن انسان حساسه نمونش دستگاه اعلام سرقت video field ساخت کانادا.
              البته این سنسورها در نیمه پایین برج انتقال نصب میشن ولی همچنان نمی دونم برای عدم حساسیتش به نویز و میدان مغناطیسی چکار کنم.
              یه سوالی که برام مطرحه اینه که حتما با اختلال مواجه میشه کار این سنسورها ؟ یعنی کار نمیکنه؟ به نظرتون چکار کنم که تا حدودی اثرات نویز و میدان رو از بین ببرم؟
              همین که یه آلارم بده و یه اس ام اس ارسال کنه کافیه.

خیلی ممنون از راهنماییای مفید و ارزشمندتون.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X