اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

برنامه ارسال و دریافت sms با sim900 و نمایش شماره و متن پیام روی lcd گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

برنامه ارسال و دریافت sms با sim900 و نمایش شماره و متن پیام روی lcd گرافیکی

سلام دوستان
    براتون برنامه ارسال و دریافت sms رو گذاشتم که متن پیام و شماره رو روی glcd با کنترلر ks0108 نشون میده.
    در پستای بعدی ارتقاء یافته این پروژه که بشه با sms چندتا رله رو خاموش و روشن کرد (حساس به متن و شماره) رو هم میذارم. یعنی براش تعیین میکنید که اگه فلان شماره فلان متن رو ارسال کرد رله فلان رو خاموش یا روشن کن.
    این برنامه رو به زبان c با کدویژن نوشتم.
    جا داره که از آقای mohamad0 که بیس برنامه کار ایشون بوده و دوستانی که منو در راه تکمیل این پروژه یاری کردند تشکر کنم.
    http://gam-co.blogsky.com/1394/05/10/post-17/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7%DA%98%D9%88%D9%84-sim900-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-glcd
    www.gam-co.blogsky.com

پاسخ : برنامه ارسال و دریافت sms با sim900 و نمایش شماره و متن پیام روی lcd گرافیکی

طبق قولی که داده بودم قرار بود برنامه ای رو براتون بذارم که با شماره خاص و متن پیامکی خاص بشه مثلا چندتا رله رو خاموش و روشن کرد.
    از لینک زیر میتونید این برنامه رو دریافت کنید.
    موفق باشید
    http://gam-co.blogsky.com/
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

پاسخ : برنامه ارسال و دریافت sms با sim900 و نمایش شماره و متن پیام روی lcd گرافیکی

یه سوال داشتم من sms که با ماژول میفرستم نمیخام دستورات at هم ارسال بشه حالت اکو شو با دستور ate0 مثلا خاموش کردم خود دستور ate0 رو هم فرستاد شما میتونی کمکم کنی ؟

دیدگاه

راستش منم این مشکلو داشتم. ولی بعد از مدتی درست شد O_o
        البته من قبلش یه بار فقط at ارسال میکردم ولی از وقتی اول برنامه دو سه بار at ارسال کردم و بعد "ATE0\r\n" ارسال کردم درست شد.
        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

دمت گرم باید تستش کنم
          شما برنامتون به زبون بیسیک بود ؟
          تو ارسال sms که مشکل پیش نمیاد فقط AT ها ارسال نمیشند دیگه درسته ؟

دیدگاه

زبان C.
            بله.
            www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

وقتی sim900 ارتباطش با شبکه قطع بشه، وقتی شبکه دوباره برقرار هم بشه ماژول شبکه رو نمیشناسه و باید ریست بشه. حالا چطور ماژول تشخیص بده که شبکه قطع شده؟!
              من دوتا راه برای رفع این مشکل سرغ دارم:
              1-
              دستور ?AT+CGREG را بفرست.
              دو تا عدد بر میگردونه که وقتی شبکه را پیدا کرد و مشکلی نبود عدد سمت راستی باید یک باشه .
              کد: [انتخاب]

+CGREG: 0,1 <CR><LF>

در غیر این صورت با توجه به جدولی که داخل دیتاشیت هست(عدد از 0 تا 4 بر میگردونه ) ماژول وضعیتی غیر از حالت مطلوب داره .
              2- پایه net که معمولا به یه led متصل میشه با توجه به فرکانسش و چشمک زدن ال ای دیش میشه فهمید که شبکه قطع شده یا وصله. بدین صورت که این پایه رو میدید به وقفه خارجی میکرو و فرکانسش رو اندازه میگیرم.
              وقتیکه به شبکه متصله فرکانسش پایینتره. اگه فرکانسش بالاتر بود یعنی قطعه و بیاید ماژول رو ریست کنید.
              www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

یه سوال:
                آقا میشه با sim900 پیامک فارسی هم فرستاد؟
                www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
                  یه سوال:
                  آقا میشه با sim900 پیامک فارسی هم فرستاد؟
                  سلام اره ممکن هست

دیدگاه

ممنون.چطوری؟
                    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

سلام لینک از کار افتاده میشه لینک یا فایل رو برام بفرستید.
                      جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۲:۰۶ ۱۳۹۵/۱۲/۲۸.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X