ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2009/02/14
    فعلا مهمون اصفهانياي عزيز هستم
    635
    247

گرفتن تغذيه ميکرو از باتري ليتيوم يون

سلام به همه
    ميخوام از باتري هاي ليتيوم يون براي تغذيه ميکروکنترلر هاي arm استفاده کنم
    مشکل محدوده تغيرات باتري هستش و ميکرو هاي lpc معمولا از 3 تا 3.6 ولت کار ميکنن
    بنظرتون چه مداري استفاده کنم؟
    محدوده باتري هاي ليتيوم يون :
    2 تا 4.2v
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
    ; C is not for children
    2007/12/23
    تهران
    345
    15

پاسخ : گرفتن تغذيه ميکرو از باتري ليتيوم يون

سلام
    من از LTC3407 استفاده کردم و خیلی خوب جواب داده. محدوده ولتاژ باطری لیتیوم از 3 تا 4.2 ولته و از 3.3 کمتر باید شارژ بشه و با این سری آیسی ها، ولتاژ شما روی 3 ولت ثابت میشه فقط با رعایت نکات گفته شده در دیتاشیت.
    این آی سی شاید الان موجود نباشه ولی چیزایی شبیه به این هست و قیمتشون حدود 7 تا 20 تومنه. و بازده شون در صورت درست طراحی شدن بیشتر از 90 درصده.
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی
    2009/02/14
    635
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب طاهري
    سلام
    من از LTC3407 استفاده کردم و خيلي خوب جواب داده. محدوده ولتاژ باطري ليتيوم از 3 تا 4.2 ولته و از 3.3 کمتر بايد شارژ بشه و با اين سري آيسي ها، ولتاژ شما روي 3 ولت ثابت ميشه فقط با رعايت نکات گفته شده در ديتاشيت.
    اين آي سي شايد الان موجود نباشه ولي چيزايي شبيه به اين هست و قيمتشون حدود 7 تا 20 تومنه. و بازده شون در صورت درست طراحي شدن بيشتر از 90 درصده.
    ممنون دوست عزيز بابت پاسختون
    اين محدوده قيمت خيلي گرون در مياد

قطعه يا روش ارزونتري کسي سراغ داره؟
    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    ; C is not for children
    2010/06/05
    237
    18

سلام،
    دیود یری کنید با باطری!
    دیود 1n5822 افتش حدود 0.18 تا 0.2 ولت هستش دوتاشو با اطری سری کنید می تونیند از باطری استفاده کنید. قیمتش هم بسیار ارزونه!
    هر انسانی که احساس بی نیازی کند سرکش و طغیان گر می شود...
    2007/12/23
    تهران
    345
    15

سلام
    حمید جان این کار درستی نیست. وقتی ولتاژ 4.2 باشه مقدار یه چیزه و وقتی 3.3 باشه یه چیز دیگه.
    مهدی جان شما میتونی از رگولاتور خطی استفاده کنی و یا سوییچینگ ارزون و بدون مشکل جواب میده ولی انتظار کاری رو که قطعات اصل انجام میدن نباید ازش داشت.
    2009/02/14
    635
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط شهاب طاهري
    سلام
    حميد جان اين کار درستي نيست. وقتي ولتاژ 4.2 باشه مقدار يه چيزه و وقتي 3.3 باشه يه چيز ديگه.
    مهدي جان شما ميتوني از رگولاتور خطي استفاده کني و يا سوييچينگ ارزون و بدون مشکل جواب ميده ولي انتظار کاري رو که قطعات اصل انجام ميدن نبايد ازش داشت.
    ممنون بابت پاسخ دوستان
    استفاده از ديود جالب نيست چون از طرفي افت ولتاژ دو سر ديود با جرياني که از ديود ميگذره تغيير ميکنه از طرفه ديگه دستگاهايي که با باتري کار ميکنن براشون انرژي خيلي مهمه اما ديودها توان زيادي استفاده ميکنن حتي از تقسيم ولتاژ با مقاومت هم توان بيشتري استفاده ميکنن
    در غير اينصورت استفاده از ديود زنر هم راحتتره و هم ثبات بيشتري داره

استفاده از رگولاتر هاي خطي و سوييچينگ خوبه اما اونا نياز به يه اختلاف ولتاژ معمولا 1.5v بين ورودي و خروجي دارن که البته رگولاتور هاي خطي اين اختلاف ولتاژ تا 0.5v هم ميرسه که اين کم بودن اختلاف ولتاژش خوبه اما بيشتر از رگولاتوراي سوييچينگ داغ ميکنه
    با اين وجود اگر همين اختلاف ولتاژ رو 0.5v در نظر بگيريم و رگولاتور هم 3.3v ولت باشه اينجوري فقط تا زماني که باتري ليتيوم ولتاژش بالاي 3.8v باشه مدار کار ميکنه و بقيه باتري بلا استفاده ميشه

راه حل ديگه اي هست؟
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    ; C is not for children
    2009/09/27
    1,128
    42

بده به یک رگولاتور سویچینگ که خروجی ثابت مثلا 5 داره، بعد بده به یک رگولاتور خطی و ازش 3.3 بگیر.
    یک سری از رگولاتورها هستند که بهشون میگن باک-بوست. یعنی ولتاژ ثابتی رو تو خروجی دارند و بر طبق ورودی خود قطعه در داخلش تبدیل به مبدل باک یا بوست میشه. البته قیمتشون بالاست اما خوبیش به جز نکته ای که گقتم تعداد قطعات کم مصرفی اونا هست. یادمه آقای بسطام بیرامی یک نمونه رو معرفی کرده بودند که برای شرکت TI بود. تو قسمت منابع تغذیه بگردید پیدا میکنید.
    ---------
    .
    .
    ...........
    2007/07/18
    اردبيل - بازار صفویه - طبقه دوم- سنس الکترونیک
    78
    26

سلام
    میتونید از TPS63030 استفاده کنید(یه مبدل باک/بوست هست).
    البته تنها مشکلش پکیج اون هست که یکم لحیم کاری رو سخت میکنه
    .

-میتونید به جوان سفارش بدید تا بیاره.(آخرین بار حدود 6500 تومان قیمت داد)-
    نمايندگي رسمي فروش محصولات ECA در اردبیل
    2009/02/14
    635
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نوري
    سلام
    ميتونيد از TPS63030 استفاده کنيد(يه مبدل باک/بوست هست).
    البته تنها مشکلش پکيج اون هست که يکم لحيم کاري رو سخت ميکنه
    .

-ميتونيد به جوان سفارش بديد تا بياره.(آخرين بار حدود 6500 تومان قيمت داد)-
    ممنون بابت پاسخ تمامي دوستان
    نتيجه :
    قطعه اي که توي پست دوم و آخر معرفي کردن براي اين کار ساخته شدن و عالي هستن
    عيبشون قيمت بالاشون حدود 7 تومن بدليل واردات کمه
    جريان خروجي هر دوشون 800 ميلي که براي جريان بيشتر بايد از قطعات ديگه همين خانواده استفاده بشه
    قطعه معرفي شده توي پست آخر tps63030 :
    اگر ولتاژ وروديش کم يا زياد بشه خروجي ثابتي که خودمون براش تعريف ميکنيم بهمون ميده مثلا اگر وروديش بين 1.8v تا 5.5v باشه اون خروجي ثابت 3.3v رو بهمون ميده که عاليه
    شهيد دکتر مصطفي چمران
    ; C is not for children
    2007/12/23
    تهران
    345
    15

LM3478 که من گرفتم 15 تومن بابتش پول دادم و کاملا اصل و بازدهش با توجه به مدار من حدود 90 درصد بود.
    این آی سی از سری آی سی های Sepic هست که شما محدوده ولتاژ خروجی رو تعیین میکنی و آی سی به طور خودکار به حالت افزاینده و کاهنده میره در حالتی که ولتاژ باطری شما تغییر میکنه واقعا آی سی خوبیه.
    برای استفاده از رگولاتور خطی هم من از adj-MIC5219 استفاده کردم که ULDO هست و ولتاژ Drop اون در جریان 50 میلی آمپر حدوده 175 میلی ولته و در جریان 501 میلی آمپر حدوده 300 میلی ولته و در جریان 500 میلی آمپر حدوده 500 میلی ولته
    قیمتش 8 تومن بود.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12