اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چجوری میشه با سیگنال DTMF شماره گیری کرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چجوری میشه با سیگنال DTMF شماره گیری کرد

با سلام خدمت همه اساتید

دوستان من با استفاده از ic um95089 تونستم پالسهای dtmf تولید کنم اما هر کاری میکنم نمیتونم با هاشون شماره گیری کنم از مدار داخل دیتاشیت ای سی هم نتونستم جواب بگیرم
    در واقع با فرستادن سیگنال روی خط اصلا خط واکنشی به سیگنال نشون نمیده و همینجور بوق ازاد میزنه
    میشه یه نفر بگه چجوری باید شماره گیری کرد البطه اینو بگم که نمیخوام از چوک استفاده کنم
    پیشا پیش ممنون

پاسخ : چجوری میشه با سیگنال DTMF شماره گیری کرد

با سلام
    فرزاد جان حتماً باید از اون آی سی استفاده کنی؟ آی سی هایه دیگه ای هم هست که میتونه اینکار رو برات انجام بده.مثلاً IC MT8880 , IC MT8888
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

با سلام
      خواهش میکنم.
      فرزاد جان من مدار خاصی ندارم.خودمم با بیسیک کار میکنم.تازه تو اونم هم تازه کارم.
      بهتره همین سوال رو تو انجمن avr تو همین سایت مطرح کنی.مطمئناً دوستان دیگه اطلاعاتی در این زمینه دارند.
      موفق باشید.
      یا حق
      گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
      "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"

دیدگاه

من فکر میکنم با mt8870 بشه یه مدار خوب طراحی کرد. من چند وقت پیش یه مدار با این آی سی دیده بودم. مدار مطمئنی به نظر میرسید. اما خودم نساختمش. (به علت کمبود وقت) . اگه پیداش کردم برات بذارم ؟
        وقتي كسي فقير مي شود خوبيهايش حقير مي شود و كسي كه زور و زر دارد عيبهايش هنر مي شود

دیدگاه

میشه بگید که شما اونو چطوری به خط تلفن متصل کردید؟ اگر هم از چوک خوشتون نمیاد من آی سی های 9102 و 9315 رو به شما معرفی می کنم. ازشون هم جواب گرفتم.
          دلا یاران سه قسمند ار بدانی
          زبانی اند و نانی اند و جانی
          به نانی نان بده از در برانش
          محبت کن به یاران زبانی
          و لیکن یار جانی را به دست آر
          به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

مطمئن باش مشکل در قسمتی که آی سی رو به تلفن وصل کردی مشکل هست
            برای امتحان میتونی از اوسیلوسکوپ استفاده کنی اگر هم نداری یه کار راحت بکن:
            یه تلفن دیگه هم به خط وصل کن و گوشی رو بردار بعد با آی سی شماره گیری کن ببین dtmf ها از گوشی پخش میشه یا نه :icon_razz:
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X