اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

جلوگیری پرش مقدار در آلتراسونیک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

جلوگیری پرش مقدار در آلتراسونیک

سلام
    من ماژول رو دارم برنامه هم مشکلی نداره فقط عدد خوانده شده از ماژول مدام 4 تا میره بالا 4 تا میاد پایین پرش داره .
    می خوام ثابت و دقیق باشه چکار کنم ؟
    ممنون

پاسخ : جلوگیری پرش مقدار در آلتراسونیک

چندین بار اطلاعات ماژول رو بخونید و بعد ازش میانگین بگیرید و روی ال سی چاپش کنید.
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

منم دقیقا همین مشکلو دارم و علتشم نمی دونم اصلا شاید موج ها تداخل می کنه شایدم ... نمی دونم به هر حال چیزی که به نظرم رسید اینه که یا ما می تونیم 20 نمونه بگیریم و بعد میانه شون رو حساب کنیم(median نه میانگین چون اگه میانگین باشه یه داده پرت داشتته باشیم میانگین خراب میشه ولی median نه) چیزی که به ذهنم رسید این بود ولی اگه شما راهی پیدا کردی یا علتشو حتما بگو.
      ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط korosh00
        سلام
        من ماژول رو دارم برنامه هم مشکلی نداره فقط عدد خوانده شده از ماژول مدام 4 تا میره بالا 4 تا میاد پایین پرش داره .
        می خوام ثابت و دقیق باشه چکار کنم ؟
        ممنون
        سلام
        از چه ماژولی استفاده می کنی؟
        اگه مدلش رو بگی، فکر می کنم بدونم مشکلش از کجاست (البته قول نمیدم! به مدلش بستگی داره!!)
        امروز زندگی را آغاز کن !
        امروز مخاطره کن !
        امروز کاری کن !
        نگذار که به آرامی بمیری !
        پابلو نرودا

دیدگاه

ماژول srf05
          مدل ماژول آلتراسونیک من است .

دیدگاه

من توی آزمایشاتی که داشتم متوجه شدم که یک مشکل اساسی که در استفاده از التراسونیک هست، اینه که سنسور فرستنده روی سنسور گیرنده نویز می اندازه که گاهی (در بدترین شرایط) بدون اینکه امواج ارسالی به مانع برخورد کند و بازگردد، مستقیما از سنسور فرستنده به گیرنده منتقل می شود. و در شرایط بهتر این است که در کار مدار خلل ایجاد می کند مانند موردی که شما مطرح کردید.
            برای رفع این موضوع شما باید بین فرستنده و گیرنده از یک عایق استفاده کنید. من در پروژه ای که کار کردم روی فرستنده و گیرنده یک لوله 3-4سانتی پلاستیکی (از همینا که توی لوله کشی آب استفاده میشه) استفاده کردم. نکته: این لوله باید کل سطح اطراف سنسور رو بپوشونه و تنها قسمت دریچه جلوی آن که برای ارسال و یا دریافت هست مشخص باشد.
            نکته دیگه این که گاهی مشکل از سیستم طراحی شده هست. یعنی گاهی نویز از قطعه خاصی در مدار شما نشات می گیره . برای مثال در دستگاهی که دارید تهیه می کنید از یک موتور استفاده می کنید و اون موتور با توجه به نوعش و جایگاهی که قرار گرفته روی عملکرد دیگر قطعات تاثیر می گذارد که سنسور التراسونیک با توجه به حساسیتی که دارد یقینا تحت تاثیر قرار میگیره که برای این موضوع نیز راه حل های فراوانی وجود دارد.
            امروز زندگی را آغاز کن !
            امروز مخاطره کن !
            امروز کاری کن !
            نگذار که به آرامی بمیری !
            پابلو نرودا

دیدگاه

این ماژول به صورت لیزری عمل نمیکنه که فقط فاصله دقیقا جلوی ماژول محاسبه بشه , گستره اندازه گیریش یخورده پهن تره !
              مکنه ازین مورد هم باشه
              If your dreams don't scare you,They aren't big enough

دیدگاه

من دیدم دوستان در پارات و جاهای دیگه فیلم پروژشون را گذاشتند خیلی دقیق و کامل بدون پرش کار میکنه !
                نمونه مثال همون پروژه خودشون را هم برای دانلود گذاشتند و من از نمونه اونها رفتم پرش دارم .
                حالا بهتره این کریستال خارجی رو هم تست کنم بینم از اونه یا نه !

دیدگاه

برای نمونه و میانگینگیری ، باید چند تا موج بفرستی مثلا 20 تا . حالا میای داده هاتو از کوچیک به بزرگ مرتب میکنی بعد از 10 داده وسطش میانگین میگیری . تا داده های نا مربوط طرفین حذف بشن .
                  نکته دیگه اینکه اگر دقت کرده باشید هر ماژول التراسونیکی رو برای یک فاصله خاص میسازند . یکی از دلایلش اینه برای ماژولی که قطعا قراره فاصله بالای 2 متر رو بخونه ، دیگه نیاز نیست بازگشت های اکو که خیلی زود به گیرنده میرسندرو خوند . پس تا مدت زمان کوتاهی (حداقل فاصله ای که میخوایم بخونیم ) گیرنده رو خاموش میکنیم که اصلا اکویی دریافت نکنه .
                  Don't hesitate to ask any question ..

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X