اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال کیبورد کامپیوتر به avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال کیبورد کامپیوتر به avr

سلام دوستان
    میخواستم کیبورد کامپیوتر رو به میکرو وصل کنم. از اینترنت یه برنامه دانلود کردم ولی میخوام اول اصول کار کیبورد رو بدونم که بتونم از برنامش سر در بیارم. کسی از دوستان میدونه؟
    ضمن اینکه میخواستم بدونم کیبوردهای usb رو چطور میشه به میکرو متصل کرد؟
    ممنونم
    www.gam-co.blogsky.com

پاسخ : اتصال کیبورد کامپیوتر به avr

برای اگه بخوام دیتای ارسالی از کیبورد رو با usart بخونم مد کاری باید چی باشه؟ پریتی هم داره یا نه؟
    www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

دوست عزیز کتاب میکرو کنترلر های AVR نوشته اقایان پرتوی فر,مظاهریان,بیانلو تو یه فصل مختصر و مفید توضیح داده .اگه خواستید میتونم تو محیطی مثل تلگرام واستون عکسای این فصلو بفرستم
      موفق و پیروز باشی
      If your dreams don't scare you,They aren't big enough

دیدگاه

دوست عزیز کتاب میکرو کنترلر های AVR نوشته اقایان پرتوی فر,مظاهریان,بیانلو تو یه فصل مختصر و مفید توضیح داده .اگه خواستید میتونم تو محیطی مثل تلگرام واستون عکسای این فصلو بفرستم
        موفق و پیروز باشی
        خیلی ممنون. اگه اینکارو بکنید که عالیه. خصوصیتون رو چک کنید.
        مرسی
        www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

دوست عزیز ارسال شد . امیدوارم به دردتون بخوره
          چیز پیچیده ای نیست , اگه برنامه کاربردی ای واسش نوشتید و صلاح دونستید بقیه دوستان انجمن رو هم در جریان بذارید
          شاید گره از کار یه بنده خدایی باز شد
          با ارزوی موفقیت روز افزون
          If your dreams don't scare you,They aren't big enough

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
            سلام دوستان
            میخواستم کیبورد کامپیوتر رو به میکرو وصل کنم. از اینترنت یه برنامه دانلود کردم ولی میخوام اول اصول کار کیبورد رو بدونم که بتونم از برنامش سر در بیارم. کسی از دوستان میدونه؟
            ضمن اینکه میخواستم بدونم کیبوردهای usb رو چطور میشه به میکرو متصل کرد؟
            ممنونم
            پیشنهاد میکنم از کتابخونه آماده کامپایلر بسکام استفاده نکنید قدرت تشخیص کلید های زیادی رو. نداره مثلا کلید های ماشین حسابی اعداد مثل 6 و 4 2 8 با جهت نما کیبورد کدشون یکیه فرقشون تو ی E0 ارسالی در ابتدای پکیجه و اون اینا رو از هم متمایز تشخیص نمیده

روش کلی کارش رو من تو ی تاپیک توضیح دادم بگردین پیدا میشه به این صورته که هر کلیدو که فشار میدین ی سری اطلاعات در پکیج های جدا فرستاده میشه که کد کلید مورد نظر تحت عنوان پکیج Make و Break code ارسال میشه

داستان اینه که وقتی دست رو از رو ی کلید بر میدارین کد Break ارسال میشه ولی وقتی کلید رو در ابتدا فشار میدین ابتدا Make
            پس اول Make و بعد Break رو دارین Break همون Make هست که ی F0 میاد اولش ولی نکته مهمی وجود داره که در مورد کلید هایی که وضعیت چندکاره دارن و کد مشترک دارن F0 قبل از کد E0 قرار میگیره

ی تعداد از کلید ها رو در جدول زیر با کدهاشون میتونید ببینید کاملش تو نت هست

فقط موردی که باید بهش دقت کنید کد ارسالی در صورتی که با E0 شروع بشه در بخش Make ،این کلیدی هست که کدش با کلید دیگری مشترک هست و به این طریق شما میتونید به طور مثال تفاوت کلید جهت نما سمت راستو با 6 صفحه کلید ماشین حسابی کیبورد متوجه بشین
            اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

ممنون از لطف آقای MahaN_Micro و mehran901
              یه چیزی رو من متوجه نمیشم. اطلاعات و کدهایی که به میکرو ارسال میشه چطور خونده میشه؟ مگه نباید مثلا از طریق usart کدها رو بخونیم پس چطوریه که چندتا برنامه ای که من دیدم با وقفه خارجی و یه پین دلخواه اینکارو میکنن؟
              www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidabedi
                ممنون از لطف آقای MahaN_Micro و mehran901
                یه چیزی رو من متوجه نمیشم. اطلاعات و کدهایی که به میکرو ارسال میشه چطور خونده میشه؟ مگه نباید مثلا از طریق usart کدها رو بخونیم پس چطوریه که چندتا برنامه ای که من دیدم با وقفه خارجی و یه پین دلخواه اینکارو میکنن؟
                خب فرقی نداره وقتی وقفه رخ بده برنامه میره و اطلاعاتو از رو باس سریال میخونه حالا اگه پایه ای غیر از پایه های سریال پیش فرض رو انتخاب کرده دو حالت داره یا توسط کد نویسی فکر کنم میشد پایه دیگری رو توسط بسکام به عنوان ورودی سریال تعریف کرد با دستور open یا اینکه اومده و خودش اطلاعاتو میخونه یعنی بیت به بیت اطلاعات دریافتی رو با کمک وقفه میخونه و کنار هم میچینه
                اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

من اومدم پایه دیتای کیبورد رو دادم به rx میکرو و با وقفه دریافت هرکلیدی میزدم یه عددی نشون میداد. حالا مشکل این بود که برای بعضی کلید ها اعداد تکراری میداد. مثلا z و s رو عدد یکسان میداد. از سیم کلاک کیبورد هم استفاده نکردم.
                  www.gam-co.blogsky.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X