اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اسیلاتور مثلثی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اسیلاتور مثلثی

سلام
    ببخشید کسی یه مدار اسیلاتور مثلثی triangle oscillator با حداقل المان ها برای فرکانس یک کیلو هرتز داره ??
    سطح خروجیش رو خودم درست می کنم
    توی اینترنت زیاد گشتم همه چند تا پ امپ گذاشتن من می خوام خیلی قطعاتم محدود باشه

دستتون درد نکنه
    واقعا ممنون میشم

پاسخ : اسیلاتور مثلثی

سلام
    کافیه توی گوگل سرچ کنی "مولد موج مثلثی"
    http://elecdl.com/electronic/square-triangle/
    ضمنا آیسی 8038 هم هست که مثلثی، مربعی و سینوسی تولید میکنه فقط فرکانسش نمیدونم چقدره.
    موفق باشی
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

ممنونم از اینکه پاسخ دادید ، قطعا توی اینترنت سرچ کردم و اتفاقا اولین مداری هم که بستم همین مداری بود که شما معرفی کردید
      ولی یه نکته ای که داره من رنج فرکانسی که نیاز دارم بین 1 کیلو هرتز تا 10 کیلو هرتز هست و می خوام به باید به نوعی باشه که بتونم دامنه سیگنال رو کم و زیاد کنم اتفاقا توی مداری که شما معرفی کرده بودید این قابلیت رو داشت ولیکن وقتی دامنه رو کم و زیاد میکنی فرکانس هم تغییر میکنه دامنه فرکانس هم خیلی محدوده ممنون میشم اگر کسی شماتیک یه اینجور اسیلاتوری داره من رو راهنمایی کنه

دیدگاه

سلام
        با AVR میتونی بسازی این موج رو....با تایمر....
        اینم تو نت هستش ^_^
        ولی اگه امری بود در خدمتیم(پیام خصوصی یا میل بده چون اینجا زیاد نمیام)
        اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اگه دوس دارید سریع به جواب برسید :
        1) قبل از پرسیدن سوال، بسرچید.
        2) سوالاتون رو با جزئیات کامل مطرح کنید.

دیدگاه

سلام بر همه دوستان ؛ شهاب طاهری - re_bita- md3848 ی عزیز .

مدار با اپ امپ قطعه چندانی نداره و با یک LM358 میشه ساخت ، اینی که من گذاشتم تغذیهآ‌اش باید دوبل باشه! مداری که آقا شهاب معرفی کردن هم همینه ؛ فقط یه تغییرات جزئی داره و با LM358 هم میشه بست!

نوشته اصلی توسط re_bita
          ممنونم از اینکه پاسخ دادید ، قطعا توی اینترنت سرچ کردم و اتفاقا اولین مداری هم که بستم همین مداری بود که شما معرفی کردید
          ولی یه نکته ای که داره من رنج فرکانسی که نیاز دارم بین 1 کیلو هرتز تا 10 کیلو هرتز هست و می خوام به باید به نوعی باشه که بتونم دامنه سیگنال رو کم و زیاد کنم اتفاقا توی مداری که شما معرفی کرده بودید این قابلیت رو داشت ولیکن وقتی دامنه رو کم و زیاد میکنی فرکانس هم تغییر میکنه دامنه فرکانس هم خیلی محدوده ممنون میشم اگر کسی شماتیک یه اینجور اسیلاتوری داره من رو راهنمایی کنه
          پی نوشت : مدار مد نظر شما برای چه کاری هست؟

دیدگاه

با سلام
            از همان آی سی اسیلاتور استفاده کنید و سپس با یک ترانزیستور دامنه را تا هر کجا که میخواهید تقویت کنید . اگر منبع تغذیه مناسبی که جریان دهی خوبی داشته باشد استفاده نمایید نباید فرکانس تغییر کند .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X