ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    2013/04/06
    yazd
    1,025
    94

پيشنهاد مدار

با سلام.
    من يه مداري شبيه رله محافظ جان ميخوام .البته براي ولتاژ DC(رله محافظ جان بر اساس جريان رفت و برگشتي و در اثر بوجود امدن اين اختلاف جريان عمل ميكنه .ولي براي جراين متناوب عمل ميكنه)
    ايا اينجور مداري براي منبع ولتاژ مستقيم نيز وجود داره(جريان عبور هم تقريبا 5 امپر هستش
    2014/06/16
    1,156
    149

پاسخ : پيشنهاد مدار

در سیستم برق شهر چون نول به زمین وصل میشه اگه اتصال فاز به بدن رخ بده چون شخص رو زمین ایستاده و نول از اون طریق به بدنش وصله باعث برق گرفتگی میشه و کلید محافظ جان این خطا را میبینه و قطع میکنه.در dc معمولا هیچکدوم از قطبها به زمین وصل نیست .پس در صورت اتصال یک قطب به فرد باعث برق گرفتگی نخواهد شد.
    الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
    2013/04/06
    yazd
    1,025
    94

نقل قول نوشته اصلی توسط shahpoori
    در سیستم برق شهر چون نول به زمین وصل میشه اگه اتصال فاز به بدن رخ بده چون شخص رو زمین ایستاده و نول از اون طریق به بدنش وصله باعث برق گرفتگی میشه و کلید محافظ جان این خطا را میبینه و قطع میکنه.در dc معمولا هیچکدوم از قطبها به زمین وصل نیست .پس در صورت اتصال یک قطب به فرد باعث برق گرفتگی نخواهد شد.
    منظور من برق گرفتگي نبود .صرفا مداري ميخوام .زمانيكه اتصالي به زمين رخ داد.مشخص كنم از كدوم مسير هستش
    فرض كنيد شما يه باتري داري و ده تا بار كه با هم موازي و به اون باتري متصل هستند .حالا اگر هركدام از اين بارها اتصال زمين بشن.عملا نميتوان متوجه شد كدام بار اتصالي داره.مگر اينكه تك تك اونها را باز كنيم تا ببينيم كدوم اتصالي داره.حالا ميخوام بدون جدا كردن بارها متوجه اتصالي بشم و بدونم مال كدوم بار است
    2014/06/16
    1,156
    149

دوتا مقاومت باهم سری کن و سر وسط را به زمین بده و دو سر دیگه را به -و+ بده.هر وقت هر قطب به زمین اتصال کنه ولتاژ دو سر اون مقاومت که بهش وصله نسبت به زمین صفر میشه و میتونی بفهمی کدومه.
    2013/04/06
    yazd
    1,025
    94

دوتا مقاومت باهم سری کن و سر وسط را به زمین بده و دو سر دیگه را به -و+ بده.هر وقت هر قطب به زمین اتصال کنه ولتاژ دو سر اون مقاومت که بهش وصله نسبت به زمین صفر میشه و میتونی بفهمی کدومه.
    ممنون.ولي اين مدار را خودم بستم واين مدار فقط نشون ميده كه كدوم خط از مثبت يا منفي ما زمين شده.ولي اينكه كدوم يكي از مسيرها كه با هم موازي هستند مشخص نميكنه.مثلا فرض كن دو تا بار داريم كه هر دو بصورت موازي هستند و به يه باتري متصل هستند حالا اگر يكي از اين بارها زمين بشه .(بار دومي مسيرش سالمه ولي چون اولي زمين شده عملا دومي هم در حقيقت زمين شده/حالا ميخوام مداري داشته باشم كه اين زمين شدن دو مسير را بطور مجزا برام مشخص كنه)
    و در اخر از اينكه پيگير سوالم بودي ممنونم
    2014/06/16
    1,156
    149

خواهش میکنم.به قول دوستان زکات علم بود. :read:
    نه واسه اون مشکل نمیشه کاری کرد.فقط موقع عیب یابی باید مسیرها را یکی یکی باز کرد تا هروقت انصال زمین برداشته شد دیگه مشخص میشه از کدوم مسیر بوده.
    2013/04/06
    yazd
    1,025
    94

خواهش میکنم.به قول دوستان زکات علم بود. :read:
    نه واسه اون مشکل نمیشه کاری کرد.فقط موقع عیب یابی باید مسیرها را یکی یکی باز کرد تا هروقت انصال زمین برداشته شد دیگه مشخص میشه از کدوم مسیر بوده.
    اين كار شدني هستش .چون يكي از دوستان ديده بودم كه اينكار را كرده بود.ولي چه جوري نميدونم؟؟؟؟
    2014/06/16
    1,156
    149

کی؟اگه پیدا کردی منم میخام لطفا.منظورم این بود براحتی نمیشه .
    من همچین چیزی که میگی تو صنعت ندیدم.فقط یه سیستم مثل همون مقاومت که گفتم واسه تشخیص dc گراند استفاده میشه ولی دیگه معلوم نمیکنه از کدوم مسیرهاست.
    شاید رو هرمسیر جداگانه یه چیزی درست کرده که امپدانس اون مسیر نسبت به زمین را اندازه بگیره ونشون بده.
    2013/04/06
    yazd
    1,025
    94

کی؟اگه پیدا کردی منم میخام لطفا.منظورم این بود براحتی نمیشه .
    من همچین چیزی که میگی تو صنعت ندیدم.فقط یه سیستم مثل همون مقاومت که گفتم واسه تشخیص dc گراند استفاده میشه ولی دیگه معلوم نمیکنه از کدوم مسیرهاست.
    شاید رو هرمسیر جداگانه یه چیزی درست کرده که امپدانس اون مسیر نسبت به زمین را اندازه بگیره ونشون بده.
    منم تو صنعت همون جوري كه شما گفتين استفاده كردند وفقط خط مثبت و منفي را نشون ميده
    حالا يه سوال ديگه.چيزي شبيه رله وجود داره كه استفاده كنيم فقط كاركردش مثل رله باشه ولي مكانيكي نباشه.يعني يه سوئيچ الكترونيكي ميخوام.از ترانزيستور و ماسفت هم نميشه چون زمانيكه سوئيچ ميكنه حدود 2 الي 3 ولت دوسر خودش ميافته ايا چيزي سراغ داري زمانيكه سوئيچ مكنه مثل رله عمل كنه
    2014/06/16
    1,156
    149

ماسفتهای سریع با اهم بسیار کم وجود داره.مثلا در حد 10 میلی اهم.فکر کنم اهمش حتی کمتر از رله باشه.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12