اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

موازی کردن دو رگولاتور buck

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

موازی کردن دو رگولاتور buck

سلام به دوستان عزیز
    آیا با موازی کردن دو تا ریگولاتور باک lm2576 که هر کدام 3 آمپر جریان می دهند می توان جریان بیشتری 6 آمپری ازشون گرفت

متاسفانه نتونستم رگولاتور جریان بالا تری پیدا کنم لطف می کنید راهنماییم کنید.

پاسخ : موازی کردن دو رگولاتور buck

نوشته اصلی توسط hamid_z8
    سلام به دوستان عزیز
    آیا با موازی کردن دو تا ریگولاتور باک lm2576 که هر کدام 3 آمپر جریان می دهند می توان جریان بیشتری 6 آمپری ازشون گرفت

متاسفانه نتونستم رگولاتور جریان بالا تری پیدا کنم لطف می کنید راهنماییم کنید.
    موازی کردن دو منبع جریان مشکلی بوجود نمیاره...اما دو منبع ولتاژ موازی بشن....اکثر اوقات تعادل در جریان
    خروجی بوجود نمیاد و از یکی جریان بیشتر کشیده میشه...با این حال با تنظیم دقیق ..
    ولتاژ دو خروجی نسبت به اختلاف نداشته با شن استفاده کنید.......

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

با سلام من هم خودم امتحان کردم اما برای اینکه بتونید جریان کامل را بکشید تو انتخاب ای سی دقت کنید که اصل باشه و یه مورد بسیار مهم مقدار سلف وخازن ها هستش که سعی کنید دقیق باشن نسبت به هم

دیدگاه

با سلام
        یک راه حل مناسب اینه که از یک رگولاتور و یک سوئیچ خارجی جریان بالا استفاده نمایید
        سوئیچ داخلی lm2576 برای قطع و وصل سوئیچ خارجی استفاده شود
        مدار زیر رو ملاحظه فرمایید
        http://uupload.ir/files/hz09_lm2575.jpg

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smf121
          با سلام
          یک راه حل مناسب اینه که از یک رگولاتور و یک سوئیچ خارجی جریان بالا استفاده نمایید
          سلام
          سئوال ایشون طوری بود که دو رگلاتور آماده داره و میخواد ازشون استفاده کنه......
          درستش همینی هست که شما گفتی یعنی طراحی یم مبدل باک از پایه......
          حالا فرقی نمیکنه کنترلر چی باشه....

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط smf121
            با سلام
            با تشکر از همه دوستان استفاده از سوئیچ خارجی بد نیست ولی به این طراحی های ملت تو اینترنت زیاد اعتباری نیست منم راستش حوصله آزمون و خطا ندارم.
            در حال حاضر دو خروجی lm2576 که از مدل ثابت پنج ولت هست را به صورت موازی بستم ولی مشکل اینجاست که جریان تقریبا داره از یک ریگولاتور تامین میشه و اونیکی بیکاره. (یکی از آیسی ها بشدت گرم میشه ولی اونیکی سرده سرده)
            کسی اینجا ریگولاتور 5 ولتی که جریان 5 آمپر یا بالاتر بشه و البته پیدا شدنی هم باشه سراغ نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamid_z8
              با تشکر از همه دوستان استفاده از سوئیچ خارجی بد نیست ولی به این طراحی های ملت تو اینترنت زیاد اعتباری نیست منم راستش حوصله آزمون و خطا ندارم.
              در حال حاضر دو خروجی lm2576 که از مدل ثابت پنج ولت هست را به صورت موازی بستم ولی مشکل اینجاست که جریان تقریبا داره از یک ریگولاتور تامین میشه و اونیکی بیکاره. (یکی از آیسی ها بشدت گرم میشه ولی اونیکی سرده سرده)
              کسی اینجا ریگولاتور 5 ولتی که جریان 5 آمپر یا بالاتر بشه و البته پیدا شدنی هم باشه سراغ نداره
              مداری که محسن محمد شاهی گذاشته و در لینک های مهم هم لینکش هست خیلی راحت جواب میده
              آی سی مورد نظر تو ایران نیست یه بررسی کنید اگر چیز خوبی پیدا کردید یا به آقای بلورچیان میگیم بیارن یا از خارج خودمون می گیریم شاید قیمت مناسب هم یافت بشه

sigpic

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ناصر منتظری
                مداری که محسن محمد شاهی گذاشته و در لینک های مهم هم لینکش هست خیلی راحت جواب میده
                آی سی مورد نظر تو ایران نیست یه بررسی کنید اگر چیز خوبی پیدا کردید یا به آقای بلورچیان میگیم بیارن یا از خارج خودمون می گیریم شاید قیمت مناسب هم یافت بشه
                مدار smf121 رو دادم PCB شو چاپ کنن جواب داد حتما میگم فقط مشکلش بزرگش از دست دادن پروتکشن های آیسی هست ولی چاره دیگه ای نداشتم چند تا IC هم پیدا کرم که البته با توجه به قیمتشون اصلا به صرفه نبودن

دیدگاه

مدار رو بستم جریان 5 آمپر ازش گرفتم ماسفت خیلی کم میشه ولی دیود خروجی byw29 - 200 به شدت داغ میشه و یه صدایه عجیبی از مدار میاد که وقتی به پشت مدار دست میزنم صدا کم و زیاد میشه. کسی میدونه صدا برایه چی هست

دیدگاه

صدا معمولا دو تا علت داره:

1- بعضی موقع ها سیم پیچ درست محکم نشده و لرزه مکانیکی داره که بعید می دونم در مورد ترانس شما این باشه.
                    2- سلف شما به حالت اشباع میره، در نتیجه کنترلر قطع و وصل میکنه و فرکانس کاری تغییر میکنه. اگر وقتی لود رو کم می کنید مثلا 1 آمپر و صدا از بین میره مشکل همینه.

شهریار
                    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

بله وقتی جریان رو کم میکنم صدا از بین میره. من از سلف بشکه ای استفاده کردم بنظرتون تیروئیدی بهتر جواب میده.
                      میشه راه حلی ارائه بدید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X