اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه اتصال J-link

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه اتصال J-link

سلام خسته نباشید .
    من از دیرباز علاقه داشتم با این آی سیا کار کنم ولی بنا به دلایلی نشد .الان که اومدم باهاشون کار کنم اونا باهام کار نمیکنن! oo:
    من ی پروگرمر J-link و دوتا ای سی at91sam7s64 و at91sam7x512 خریدم و کلی قطعه دیگه که مهم نیست از همین سایت هم خرید کردم .یک ماه بیشتر .
    برای هر کدوم برد تبدیل lqfp به dip هم گرفتم .و چون گفتم کارای اولمه دادم تعمیر موبایلی برام لحیم کردکه مطمئن باشه .
    اومدم بعد از 6 روز کامل از صببح بیدار شدن تا شب ساعت 1 و 2 ی شب ساعت 2 تونستم با sam-ba یکی از آی سیارو وصل کنم به کامپیوتر اونم فقط ی نسخه از sam-ba باز کرد برام .2.1.19
    بعد چند بار تست کردم و خداروشکر وصل میشد .بعد رفتم ی برنامه ساده با IAR نوشتم که فقط چشمک زن راه بندازم و پروگرام کردم طبق آموزش ها.
    بعد چشمک که نزد همانا و دیگه هم با sam-ba وصل نمیشه .Erease رو یک کردم از 10 ثانیه تا 15 دقیقه بعدش همین کارو دقیقا با پایه Test کردم .
    بعد رفتم دوباره سراغ j-link که ازش جواب نگرفته بودم حالا که مطمئنم آی سیم سالمه چرا j-tag نمیتونم وصلش کنم از کتاب آقای پورخواجه استفاده کردم برای وصل کردن از سایت های مختلف هم استفاده کردم ولی نشد که نشد .h-jtag نمیشناسه j-flash نمیشناسه فقط sam-ba ی چیز سبز میاره که مخضه j-link داره کار میکنه ولی آی سی وصل نیست البته اون دوتا نرم افزار هم میگن :
    Could not find supported cpu core on j-tag chain با نرم افزار Seeger هم تست کردم که تو پوشه keil هست از همین چیزا میگه که آی سی رو پیدا نکردم .
    برق از منبع دادم با برق خود j-link هم دادم ، هر دوشم به هم وصل کردم کلا دیگه خودتون درک کنید 10 دوازده روز هر چیزی به ذهنم میرسید رو تست کردم .
    یکی بگه من مشکلم کجاس ؟ پروژه کارشناسیم با آرم و اندروید اندرویدش نوشتم که فک میکردم خیلی وقتمو میگیره حالا گیره آرمم .سربازیم داره انتظارمو میکشه .
    نکته رو برد برد وصل کردم ولی سعی کردم اتصال همه چی برقرار باشه وچندبار روی چندتا برد برد هم تست کردم که التبه مطمئنم همشون سالمن .
    "اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم"

پاسخ : نحوه اتصال J-link

با سلام
    اگه اررور کامل کیل موقع پروگرام رو بذارین راحت تر و بهتر کمکتون میکنیم
    The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hessam2013
      با سلام
      اگه اررور کامل کیل موقع پروگرام رو بذارین راحت تر و بهتر کمکتون میکنیم
      اول ممنون که پاسخ دادید .دوم من با کیل کار نکردم با h-jtag سعی دارم کانکت شم :
      ---------------------------
      H-JTAG Server
      ---------------------------
      Can't open the H-JTAG USB hardware.
      1. Please check if the emulator is connected properly.
      2. Please ensure that the usb driver has been installed successfully.
      (Please note that the usb driver needs to be installed manually.)

میشه بگید برای ارتباط با jtagاین پایه 15 که res هست به کجا باید وصل بشه البته من خیلی چیزا امتحان کردم ولی میخوام مطمئن بشم .تو کتاب آقای پورخواجه با ی 2n3904 وصل کرده به nrst من اینکارو کردم نشد مستقیم وصل کردم نشد همشون و صل کردم زمین نشد کلا هر چی به ذهن برسه.اون پایه 3 هم با ی مقاومت وصل کردم vcc به هیج جا دیگه وصل نیست این دوتا بیشتر از بقیه مشخص نیست چیکارشون کنم .اما هنوز از ارتباط j-tag مطمئن نیستم الانم اومدم ی هدر برد اماده بخرم راحت شم و لااقل از روی اون ببینم این اتصال ها و اینا رو که ...دیگه متاسافنه موجودی نداشتم .

ویرایش :
      اصن این h-jtag انگار نه انگار من بهش j-link وصل میکنم چ وصل باشه چ نه این ارور میده .درایورشم طبق اموزش خودش نصب کردم.

دیدگاه

خواهش میکنم
        15 با خازن بره زمین و 3 هم مستقیم با مقاومت به vcc، پایه 3 و 15 رو باید بدین به میکرو اینکه میگین هیچ جا نرفته ؟!
        The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is his last day on earth.

دیدگاه

خواهش میکنم
          15 با خازن بره زمین و 3 هم مستقیم با مقاومت به vcc، پایه 3 و 15 رو باید بدین به میکرو اینکه میگین هیچ جا نرفته ؟!
          خب همین جا شما اولش میگی 15 بره زمین با خازن (البته خازنم نگفتید چی فک کنم 100 نانو منظوره) 3 هم با مقاومت وصل به vcc .بعدش ادامه جمله نوشتین 15 و 3 باید بره میکرو یعنی چی آخرش وصل کنم زمین و vcc یا به میکرو ؟ البته که من هردوتای اینکارم کردم و جواب نداد .اصن این h- jtag انگار نه انگار j-link بهش وصله با keil و اینا نشون میده ولی این اون اروره بالا رو میده میشه ی روش که از jtag استفاده کردی و جواب گرفتی رو بگی من همون کارو بکنم ؟

دیدگاه

یک سیم میتونه به n جا بره، 15 رو با خازن زمین کنین ایضا به پایه ریست میکرو بدین، 3 هم علاوه بر پول اپ به پایه jntrst(تو stm این اسمو داره)،شما سخت افزارت درست باشه جوب میگیری، یک شماتیک درست پیدا کن، طبق اون ببند، سیم ها رو با اهم متر چک کن ببین وصل باشن، نباید مشکلی باشه

دیدگاه

یک سیم میتونه به n جا بره، 15 رو با خازن زمین کنین ایضا به پایه ریست میکرو بدین، 3 هم علاوه بر پول اپ به پایه jntrst(تو stm این اسمو داره)،شما سخت افزارت درست باشه جوب میگیری، یک شماتیک درست پیدا کن، طبق اون ببند، سیم ها رو با اهم متر چک کن ببین وصل باشن، نباید مشکلی باشه
              تو 7s64 این پایه نیست بجاش nrst هست که اگه مستقیم وصلش کنم به پایه j-link ...اا ...led قرمز پروگرمر خاموش میشه .مگه اینکه ترانزیستور رو بزارم (البته من وقتی چراغ خاموش بوده هم امتحان کردم بازم نشد) سیمهارم با اهمتر چک کردم اینجور کارارو تو این چندین روز انجام دادم نمیفهمم کجا مشکل داره .این شماتیکام که تو این سایت اون سایت هست طبقشون بستم البته که بازم کامل نیستن شایدم من یجایی دیگ مشکل دارم حس میکنم مشکل از jtag .ولی مشکل هست واقعا دیگه اعصاب برام نزاشته .

دیدگاه

ببینید من طبق این عکسایی که از کتاب گرفتم پایه هارو وصل کردم مشکلش کجاشه ؟

tdo به tdo
                tdi به tdi
                tms به tms
                tck به tck
                پایه tst رو طبق گفته کتاب به زمین وصل کردم (چ ک به vcc هم وصل کردم ولی نشده)
                پایه jtagsel میکرو رو طبق گفته کتاب به زمین وصل کردم (اینم مث بالا با vcc امتحان کردم )
                پایه nrst میکرو رو طبق مداری که تو عکس هست به rst کابل j-tag وصل کردم .(مستقیم هم وصل کردم هردوتاشون رو به زمین وصل کردم .به vcc وصل کردم این چیزای بی ربطم تست کردم )
                ولی نمیشه .
                به میکرو برق دادم جدا از کابل j-link با خود برق j-link امتحان کردم ولی ....
                الان مشکلم چیه ؟

ویرایش :
                بقیه دار هم به این صورت وصل کردم البته یبارم به vddcore و بقیه پایه هایی که بهش وصلن 1.8 دهم ولت دادم و اینکارارو تست کردم :

دیدگاه

اینم ارورهایی که من از نرم افزار های مختلف میگیرم :

یکیش با نرم افزار J-link Arm :

بعدیش با sam-ba :

بعدیش با H-jtag :
                  که البته این چ دانگلش وصل باشه چ نه این ارور رو میده درایورشم طبق آموزشی که خودش داده بود وصل کردم ولی فایده نداشت باز هینو میگه :

اینم با نرم افزار Keil که ی کامپایلر برنامه نویسی هست و تو صفحه خرید جی لینک گفته اینو به صورت کامل ساپورت میکنه :

اینم مداری که برای متصل کردن میبندم طبق کتاب بستم و طبق سایتم چندبار بستم :

ولی نه مدار پایینی هستش شناسایی میشه نه بالایی .در نتیجه من تو وصل کردن پروگرم مشکل دارم و ی شماتیک مطمئن میخوام که بببینم کجارو دارم اشتباه وصل میکنم . H-jtag ام که اصن با من مشکل داره انگار.

لطفا یکی بگه من چیکار کنم ؟مشکلم چیه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X